Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Besoni tek shenja juaj e horoskopit?

U

Universal

Guest
Çfare mendoni ne lidhje me Horoskopin dhe astrologjine?
Paraqiteni ate me voten tuaj, duke e diskutuar ne forum! :)
 
Nëse dikush dëshiron të kuptojë kulturën që rrethon astrologjinë, due te meret me Budiztet!
në budizëm kafshët konsiderohen me ndjenja dhe besimtarët u japin shumë vëmendje. Pak para se Buda të vdiste, thuhej se i kishte ftuar të gjitha kafshët. Ai donte t'u jepte atyre mençurinë e tij. Në ftesën e tij u shfaqën dymbëdhjetë kafshë, kafshët e rrethit të sotëm të kafshëve. Rendi në zodiakun kinez korrespondon me rendin në të cilin kafshët shfaqeshin në Buda.
Në Azi as nuk martohen pa e ditur shenjën e horoskopit se sipas tyre, po nuk u pershtaten shenjat ajo lidhje është e deshtuar :D

Për mendimin tim totalisht budallik! Më shumë i besoj meteos, spaku me del e saktë a ta mar çadren me vete apo jo :p
 
Jam kurioz te di cfare kafshe ka qene virgjeresha ne takimin me Buden.
Dhe pse nuk ka pasur mendjen ne mesim, ska nxene asgje nga dituria e Budes?!
 
Persa i perket karakteristikave personale te shenjave po.
Prsh un jam Gaforre,me Luanin dhe Shigjetarin nuk kam marrdhenje te mira.
Edhe ne jeten reale me kto 2 shenja vec zihem.
 
Ndonjëherë kur më përshtatet.
 
Une jam virgjeresha dhe skam piken e besimit,ose me sakt kujt ti besoj? Kur te tv prsh e thot ndryshe rrjetet sociale ndryshe etj.
 
Vec kur ta kap noihere ate horoskopin ti hy doreca
Dy here qe e kam degjuar
Dy here mka thene
Ti sot do te keah nji dite te mire.
Do te njohesh nji femer e cila do tenji te beje per vete
Do te te thyeje monotonine e perditshme
Dhe leku I madh ju pret ne darek

Ke pa ti qe e gjeti kjoo
Asihere sme ak rastis
 
Jo e marr me shaka nuk besoj
 
Sbesoj fare ne horoskop
 
Me zor se i besoj gjërat e 5-ta shqisore ?‍♀️

Në mos patsh punë, tunde derën i thonë.
Unë kur s’kam punë, lexoj horoskopin ?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.