• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

BEST MOVIES FOR 2017

gentleman

Developer on Forum.Netedy.com
VIP i Forumit
Mesazhe
1,538
Likes
958
Age
28
Location
Albania
#1
BEST MOVIES FOR 2017


Sipas traditës së fund-vitit, voilà Top-10 imi (subjektiv, sigurisht!) për vitin kinematografik 2017.

(click ne secilin prej titujve per komentin perkates per secilin film)

1.”
Te drejtat per ti pare linqet ne forum i gezojne vetem anetaret! Kycu ose rregjistrohu tani!
” – film gjerman me regji te Valeska Grisebach

2. “
Te drejtat per ti pare linqet ne forum i gezojne vetem anetaret! Kycu ose rregjistrohu tani!
” – film amerikan me regji te Jim Jarmusch

3. “
Te drejtat per ti pare linqet ne forum i gezojne vetem anetaret! Kycu ose rregjistrohu tani!
” – film amerikan me regji te Ang Lee

4.
Te drejtat per ti pare linqet ne forum i gezojne vetem anetaret! Kycu ose rregjistrohu tani!
– film francez me regji te Vincent Macaigne

5.
Te drejtat per ti pare linqet ne forum i gezojne vetem anetaret! Kycu ose rregjistrohu tani!
– film amerikan me regji te vellezerve Ben & Joshua Safdie

6.
Te drejtat per ti pare linqet ne forum i gezojne vetem anetaret! Kycu ose rregjistrohu tani!
– film amerikan me regji te kilianit Pablo Larraín

7.
Te drejtat per ti pare linqet ne forum i gezojne vetem anetaret! Kycu ose rregjistrohu tani!
– film francez me regji te Léonor Seraille

8. “Yourself and yours” – film koreanojugor me regji te Hong Sang-soo

9.
Te drejtat per ti pare linqet ne forum i gezojne vetem anetaret! Kycu ose rregjistrohu tani!
– film amerikan me regji te M. Night Shyamalan

10. “Jeannette” (Fëmijeria e Zhan Darkës) – film francez me regji te Bruno Dumont.

vijone :

11. “My happy family” – film gjeorgjian me regji te Nana Ekvtimishvili et Simon Gross
12.
Te drejtat per ti pare linqet ne forum i gezojne vetem anetaret! Kycu ose rregjistrohu tani!
– film amerikan me regji te Jordan Peele
13. “The fits” – film amerikan me regji te Anna Rose Holmer
14.
Te drejtat per ti pare linqet ne forum i gezojne vetem anetaret! Kycu ose rregjistrohu tani!
– film kilian me regji te Pablo Larrin
15. “
Te drejtat per ti pare linqet ne forum i gezojne vetem anetaret! Kycu ose rregjistrohu tani!
“ – film italian me regji te Marco Bellocchio
16.
Te drejtat per ti pare linqet ne forum i gezojne vetem anetaret! Kycu ose rregjistrohu tani!
– film francez me regji te Claire Denis
17. “Gabriel and the Mountain” – film brazilian me regji te Filippe Barbosa
18. “La Villa” – film francez me regji te Robert Guédiguian
19. “120 BPM” – film francez me regji te Robin Campillo
20. “L’intrusa” – film italian me regji te Leonardo Di Costanzo
 

TinkerBell

YourVibeAttractsYourTribe.
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,235
Likes
2,076
#2
Unë do shtoja tek top 10 , Wonder Woman dhe Okja .. të dyja të zhanrit fantazi.
Nuk është sekret tani , që unë adhuroj fantazinë , pa këto dy filma , lista nuk do dukej e plotë :)
 

TinkerBell

YourVibeAttractsYourTribe.
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,235
Likes
2,076
#4
@Dorina , sa të duash , madje 2018 do ketë filma , të pritur prej kohësh. Unë do të sygjeroja :
- Aquaman
- A wrinkle in time
- Tomb raider
- Fantastic beasts : The crimes of grindelwald
Për më shumë , hudhi një sy listës së imdb - së , të fut në një botë tjetër : )