• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Black Hat 1.0 Prishtina

ad ifixit

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
11
Mosha
28
Komuniteti për Siguri Kibernetike dhe Privatësi i organizuar si OJQ – Cybersecurity and Privacy (CSP) me misionin për ndërgjegjësimin e organeve publike dhe private, gjer tek shfrytëzuesi fundor ne hapësirën kibernetike dhe privatësisë.

CSP ne veçanti gjate vitit 2019 është e fokusuar ne ofrimin e hapësirën kibernetike dhe privatësisë.

Dhe ne baza vjetore ofrojmë ndihmë dhe mbështetje ne mbi 400 personave lidhur me shqetësimet/problemet qe janë mjafte serioze ne fushën kibernetike.

Ne kuadër te aktivitete te CSP-se, gjate muajit Mars 2019 do organizojmë Workshopin&Trajnimin Black Hat 1.0 Prishtina me moton “ Behu pjesë e zgjidhjes” i cili do te mbahet me datën 28 Mars 2019 (tbc) ne Orion Conferenc Center . Objektivat e këtij eventi janë qe hakeret, ekspertet e sigurisë kibernetike etje, te ndajnë njohurit e tyre. Si dhe te ofrohen dhe orientohen talentet e kësaj fushe qe te kontribuojnë ne sigurinë kibernetike si ethical hakere.

Kërkojmë mbështetjen tuaj dhe mirëpresim qe t'ju kemi partner medial ne këtë workshop&trajnim ku do te kemi shume përfaqësues te njohur mbi fushën kibernetike vendor dhe te huaj ku do te trajtohen shume tema nga fusha kibernetike si :- Black Hat techniques ( Icloud hacking, Snap intrusions, SQL injections etc)

- Dark Web

- Bug Bounty Programs

- Pen-testing

- Responsible Disclosure

- Offensive Cybersecurity

- Tips& tricks and much more.


Per me shum rreth eventit:
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!
Top