Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Bota e Melo-s

Une jam AUTIK!

Une jam autik dobesi e kam butesine,
me fal dashuri ma zbukuro femijerine
Autizmi eshte vec nje sfide per mua,
mos me shiko ndryshe me thuaj te dua.

Autik jam por nje gje e di...
njemije here me shume se ti fal dashuri,
Une nuk jam ndryshe mos me shiko ashtu,
kam te drejte te luaj te bej kopshtin me ju.

Une jam autik por mund te pikturoj
te beje matematiken e te eksploroj,
Ti mund te me ndihmosh nese kam nevoje
mund te me ftosh te bashkohem ne loje.

Mos me shiko ndryshe....
mos me neglizho,
mos me thuaj ik,
Fali plot dashni, UNE JAM AUTIK.
Adelina Qarkaj


#FamiljadheShëndeti


 
Është i njëjti film. Ke video e parë është trailer, ke video e dytë është shpjegim 17 min për filmin. Personazhi kryesor është një person autik. Besoj se e gjen me titra shqip se ka vite si film.

ps.
Kjo aktorja dytësore besoj se do të të pëlqej gjithashtu ?
 
Është i njëjti film. Ke video e parë është trailer, ke video e dytë është shpjegim 17 min për filmin. Personazhi kryesor është një person autik. Besoj se e gjen me titra shqip se ka vite si film.
Hapa vetm tralerin e pare,dhe tu pergjigja.??.
Do shikoj ta shoh ne darke se filmat zakonisht ne darke i shoh.
Ama me plq ta shohe ndoshta se kam pas rastin te punoj me femijt me autizem e me terheq dhe ma shume.
ps.
Kjo aktorja dytësore besoj se do të të pëlqej gjithashtu ?
Pseeee kshu?! ??
 
Budallenjt e mjegulluan mirësinë e shpirtit tim për dobësi!
Dhe fakti që gjithçka ka një kufi rreth kësaj nuk donin te dinin..


HARROVAAAAA



Dhe, për mirësin dhe sinqeritetin tim, ata ishin shumë të zemëruar. Karkteri ime asht diskutu gjithmonë.
Me sytë e tyre, më thanë se jam budalle, negative dhe asgjë në krahasim me ta.

Neverminde!
Klm all!
 
Bota e @Meloo -s
Libri i Melos do ta emertoja un,vura re qe te paska zen pluhuri aty mes rafteve te forumit ton,Melo ka bo gabime dhe te ka harruar ose te ka lene disi pas dore,ajo ka qen teper e zen pasi ka angazhimet e saj,bota rrotullohet dhe pas saj rend edhe Melo te ndjeki nga pas gjithe endrrat e saja dhe ti bej realitet.
Hmmm bota e Melos sot ne vendin e saj po shkruaj un,po largoj pluhurin mbi liber dhe po mundohem te shkruaj, ne fakt sdi nga tja filloj...tja filloj nga....sot eshte nje dite me diell dhe ai diell pervec se eshte pikturuar ne qiell perkrah disa reve te pambukta ka arritur qe te depertoj rrezet e tij brenda zemres time,,duke vezhguar ret mu kujtua kur isha e vogel dhe mbeshtetesha pas dritares duke pare qiellin dhe humbisja duke imagjinuar ndjesin e prekjes se reve,ose emertoja format e tyre,sa shpejt ikin vitet,dikur kishim kohen dhe qetesin te shikonim qiellin dhe pastertin qe te ofronte,sot nese ngrem syte larte dhe shikojm qiellin,shpesh e bejm per dy arsye: ose per te kerkuar meshiren e Allahut aty ku dhimbja po na mbyt ose ne rastin me te mire per te pare kohen,te marrim çader me vete apo jo?
Meloo dil te dritarja shiko qiellin sa i kthjellet eshte sot......
 
Bota e @Meloo -s
Libri i Melos do ta emertoja un,vura re qe te paska zen pluhuri aty mes rafteve te forumit ton,Melo ka bo gabime dhe te ka harruar ose te ka lene disi pas dore,ajo ka qen teper e zen pasi ka angazhimet e saj,bota rrotullohet dhe pas saj rend edhe Melo te ndjeki nga pas gjithe endrrat e saja dhe ti bej realitet.
Hmmm bota e Melos sot ne vendin e saj po shkruaj un,po largoj pluhurin mbi liber dhe po mundohem te shkruaj, ne fakt sdi nga tja filloj...tja filloj nga....sot eshte nje dite me diell dhe ai diell pervec se eshte pikturuar ne qiell perkrah disa reve te pambukta ka arritur qe te depertoj rrezet e tij brenda zemres time,,duke vezhguar ret mu kujtua kur isha e vogel dhe mbeshtetesha pas dritares duke pare qiellin dhe humbisja duke imagjinuar ndjesin e prekjes se reve,ose emertoja format e tyre,sa shpejt ikin vitet,dikur kishim kohen dhe qetesin te shikonim qiellin dhe pastertin qe te ofronte,sot nese ngrem syte larte dhe shikojm qiellin,shpesh e bejm per dy arsye: ose per te kerkuar meshiren e Allahut aty ku dhimbja po na mbyt ose ne rastin me te mire per te pare kohen,te marrim çader me vete apo jo?
Meloo dil te dritarja shiko qiellin sa i kthjellet eshte sot......
Shumee e bukur.??
Ne faktë nuk kisha deshir të vija tek kjo botë.
E harroj sa here jam mire dhe i rikthem kur nuk jam mirē?.

Gjithnji kam.pasë nji dyzim..
Kjo botë àshtë aq e vogël
sa mund t'mbytet në hallet e veta.
.sot, jam midis dy botëve:
nji bote që nuk e dua
e nji botë qē nuk e njoh..
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.