• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Buffon ka refuzuar dy gjigantët e Premierligës para se të rikthehej tek Juventus

Nete2

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
SUPER MODERATOR
Mesazhe
829
Location
Tiranë
Portieri italian ka vendosur që të rikthehet tek skuadra e Juventus, por duket se gjatë verës për të ka pasur edhe oferta të tjera.

Buffon ka zbuluar se ka refuzuar oferta nga dy skuadrat e Manchester, City e United, para se të kthehej tek Juve, transmeton lajmi.net.

41 vjeçari sezonin e kaluar ishte pjesë e Paris Saint Germain, ku nuk kaloi edhe aq mirë. Buffon regjistroi vetëm 25 paraqitje edicionin që kemi lënë pas.

‘Daily Mail’ insiston se Buffon mund të dyfishonte pagën e tij nëse do të kalonte tek njëra nga skuadrat e Manchester, por gardiani, i cili ka 176 paraqitje me Italinë, nuk ishte i gatshëm të garonte me Ederson apo David de Gea. /Lajmi.net/


Shkruar nga: taulantg
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Top