Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Burrat s’kërkojnë këmbë të gjata dhe gjoks të madh, por inteligjencë

Ky Plutoni(autori i temes) po e ben filozofike, me thene te drejten ne meshkujt nganjehere me shume shohim "kabinen"!??
 
Gjenet e mira dhe inteligjenca po se po. Por nuk besoj se dëmtojnë edhe bonuse tjera.
Mos harrojmë se kemi evoluar me gjenet e koduara dhe sjelljet që nga koha e gurrit. Mashkulli është i programuar “gabimisht”. Nuk ka faj që nuk mund të mbetet monogam. Ndaj, përzgjedh, siguron tejshmërinë e gjeneve dhe e gjithë bota është e tija.
p.s. mbase tingëllova si feministe, por e thash duke u mbështetur në titullin e temës.

Dmth natyra e programoi gabim, ndersa ne dime me mire se natyra?
Monogamia nuk eshte njerezore....as mashkullore as femerore.

Ishim ne gabim kur shpikem monogamine, kunder natyres tone.
 
Ska lidhje..
Cdokush terhiqet nga e bukura fillimisht..
Pastaj sigurisht vazhdimsia e nje lidhje ka kohen e vet..
 
Dmth natyra e programoi gabim, ndersa ne dime me mire se natyra?
Monogamia nuk eshte njerezore....as mashkullore as femerore.

Ishim ne gabim kur shpikem monogamine, kunder natyres tone.
Kam thënë të njëjtën si ti, të formuluar ndryshe.
 
Gjenet e mira dhe inteligjenca po se po. Por nuk besoj se dëmtojnë edhe bonuse tjera.
Mos harrojmë se kemi evoluar me gjenet e koduara dhe sjelljet që nga koha e gurrit. Mashkulli është i programuar “gabimisht”. Nuk ka faj që nuk mund të mbetet monogam. Ndaj, përzgjedh, siguron tejshmërinë e gjeneve dhe e gjithë bota është e tija.
p.s. mbase tingëllova si feministe, por e thash duke u mbështetur në titullin e temës.
Po për femrat vlen kjo që the?
 
Kam thënë të njëjtën si ti, të formuluar ndryshe.

Jo tamam se flet vetem per mashkullin.

Plus programuar gabim, me krijon idene e gabimit te natyres. Keshtu e kuptova une gabimin.
 
Jo tamam se flet vetem per mashkullin.

Plus programuar gabim, me krijon idene e gabimit te natyres. Keehtu e kuptova une gabimin.
Programuar gabim në thojza. Pra do duhej të ishte i programuar si monogam.
Pastaj e dhash shpjegimin pse fola vetëm për meshkujt, që nuk do të thotë se nuk është e njëjta edhe për femrat.
 
Programuar gabim në thojza. Pra do duhej të ishte i programuar si monogam.
Pastaj e dhash shpjegimin pse fola vetëm për meshkujt, që nuk do të thotë se nuk është e njëjta edhe për femrat.

E mire mire mos u merzit ?
Nuk kerkoj debate jo, me teper sepse kam qejf diskutimin. Ke ide ti qe mund te diskutohen prandaj me pelqen te kapem me ty. ?
 
Un nji gjo skuptoj pse na shajne kaq shum kur na dun kaq shum ????
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.