Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ç`është dashuria?!

Perseri i vetem ne ket nate
ku pikat e shiut me bien mbi flok.
Mendja tek ty me rri shume gjate
Ahh sa mendime me vine ne koke.

Por perseri shpresat i mbaj fort
Qe do vij nje dit te shikoj ate buzeqeshje.
Shpresoje qe shume veta ta ken ndjer kete shprehje kaq te bukur por dhe kaq te fsheht, qe fshihet brenda ne thellesin e zemres qe dhe zemra ndonjeher stepet para kesaj fjale. Dashuria eshte si toka qe kujdeset per pemet tju japi ushqim ashtu eshte dhe dashuria per zemren i jep rrahjet me te shpejta dhe me te bukura qe mund te kemi ndjer. Kur flasim per dashurin nuk gjejme dot fjalet e duhura ta pershkruajme kete ndjenje, kam lexu diku ku shkruanin per dashurin se pyeten nje mjek cesht dashuria. mjeku : kese semundje se kam kuru asnjiher. Pyeten nje mesus se cishte dashuria. Mesusi: se kam dhen asiher kete lend. Pyeten nje femije se cishte dashuria. Femija : se kemi lujt asiher ket loje. Kur pyeten nje te cmendur se cishte dashuria. I cmenduri: ehh dashuria ajo me ka sjell deri ketu.
@Valeria. Ehe
 
Dashuria është frymë!
A ka dashuria kulturë?
A duhet të ketë nëse jo?
Por cilën kulturë kërkoni në dashuri? Dashuria, është ujë dhe shuan etjen. Bëhet fllad për të të përkëdhelur.
Diell bëhet të ndriçojë zemrën, ditët, jetën.
Bëhet ndjenjë për të zhdukur nga vetja, nga njerëzit, nga gjithçka të rrethon.
Unë dua gjithçka thotë zemra, pa masë, pa kufizime, pa kulturë.
Por, a ekzistojnë dashuri të tilla sot?
Kur dikur thone se ishte vështirë ta gjeje, por lehtë ta mbaje.
Ndërsa sot lehtë e gjen por vështirë ta mbash.
Rini e përgjakur kjo e jona, si thoni?
 
Po t'kishe patur mundesi te jetoje prap jeten, do ta kishe gjete ate me heret (dashurine)
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.