• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

[C++] Gjenerim tabele ASCII

molecule

Eternity sleep
ANETAR ✓
Mesazhe
3,976
Location
127.0.0.1
Code:
#include <stdio.h>
#include <stdlib.h>

int main()
{
  int i=0;

  while(i<255)
  {
    printf("\n \a %d = %c ",i,i);
    i=i+1;
  }
  getchar();
  return 0;
}
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!
Top