Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Cdo gje ka kufi......ne Dashuri,ai quhet dinjitet.!

Anabela

____??____LarGuaR____?
Kontributor
Regjistruar më
Jan 31, 2018
Mesazhe
21,438
Dashuria ka dhe gjithmon do te kete nje limit,qe quhet dinjitet.
Sepse respekti per veten ka nje cmim shume te lart,qe nuk pranon zbritje,me te cilen qe mund te shijoni nje dashuri qe nuk mbeshtet,qe lendon dhe dobeson.

“Eshte kaq e shkurter dashuria,dhe kaq e gjate harresa”.

Me mes mbetet drita e nje xixellonje qe ndizet ne netet e erreta,per te na treguar kufirin,per te na kuptuar se eshte me mire nke harrese e gjate,sesa nje vuajtje e gjate,ku perfundojme duke shitur edhe dinjitetin tone.

Ndonjihere nuk ka zgjidhje tjeter
Pervec se te harrojme ndjenjat,
per te kuptuar se sa shume vlejme.

Sepse dinjiteti nuk duhet humbur nga askush,sepse dashuria nuk lypet dhe nuk lutet;

Eshte e vertet qe nuk duhet ta humbasim asnjihere dashurine per krenari,
Por nuk duhet as te humbasim dinjitetin per Dashurine.??
 
Ne historine time te dashurise liveeee qe kam pase para 6 vitesh me duket.....
Bera nga budallalliqet me te medhaja per mos ta humbur ate person.....
Humba shoqerine time
Hodha poshte krenarine time
Humba dhe dinjitetin tim
Dhe si perfundim
E humba dhe ate person.........

E tash... tash ajo vazhdon me te. Ku dhuna i ushtrohet sistematikisht
Punon shitese ne 1 furre buke....
Merr nji rroge solide.... tek 37 mije leke ne muaj
Jetojne tek selvia.... e ai djali pijen se ka lene po ka nis mer dhe koka.... punon ku ti dale.... shpesh here 1 mikja jone ne tr e ka ndihmuar te laje qerane e shpise.... por sme vjen gjynaf hic..... me dhimbset vetem... ajo engjulli i vogel qe ka me te.....

Sa per ate ??? Thjesht te jete mire..... asgje sme detyrohet.... se gjithcka kam bere per te e jam bere se isha i lumtur.......
@Meloody ndaj te thashe flori qe femra eshte super e zgjuar po ce do ja mer mendjen 1 mashkull idiot....



HISTORI E VERTETE PERSONALE
 
Dinjiteti na përdhoset shumë herë në dashuri...
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.