Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Cdo te thot miqesi per ju?

Elaa

!
ANETAR ✓
Regjistruar më
Gush 1, 2017
Mesazhe
1,289
Ka shum qe thon kemi nje miqesi te perjeteshme . Ose asnje smund te na ndaj . Sa e vertet eshte ? E neqoftese Po a ju ka ndodhur te keni nje mik ose mike né te till menyre ? Flm
 
Jo . Ska njerzit spo folin me non e bab e jo me dike qe as keni lidhje gjaku hic
 
Aty ku jep dhe merr , ku dëgjohesh /dëgjon , ku nuk paragjykohesh /paragjykon , them se mund të quhet miqësi :)
Bazën e ka tek besimi mendoj unë , fal besimit mund të ndjehesh më i fortë , më vetëvetja , ku mëson , pse jo dhe shumë gjëra dhe për veten...
Është fat të kesh një miqësi të tillë , personalisht këtë nuk e kam.
Kam mjaftë shoqëri , por miqësi të tillë jo.
Mbase , mbase po të kisha shoqen e fëmijërisë , gjërat do ishin çik ndryshe :)
 
1 Shtator viti 1992. Dita e pare e shkolles. Jeta deshi qe te ulem ne nje banke me nje person, i cili do behej miku i jetes, shoku i ngushte, personi i cili me beri qe kurre te mos e ndjej mungesen e nje vellai, ai te cilit i kam treguar c'do hall dhe sekret timin.

Kurre nuk kishte hidherime, inate dhe xhelozi mes nesh. C'ka ishte e imja ishte dhe e tij, c'ka ishte e tij ishte dhe e imja.

Te pandashem gjithmone. Qe ne klase te pare deri ne univerzitet. Tani jemi larg njeri tjetrit, por nuk ka dite qe nuk shkruajme apo flasim.

Ka vetem nje defekt.. Eshte Juventin, dhe kjo eshte e vetmja arsye per te cilen "kemi bere llafe". :p

Jemi ne 2017, plot 25 vite miqesi te paster, te cilter, pa asnje lloj interesi, por thjesht respekt, afirmitet, vellazeri.
 
1 Shtator viti 1992. Dita e pare e shkolles. Jeta deshi qe te ulem ne nje banke me nje person, i cili do behej miku i jetes, shoku i ngushte, personi i cili me beri qe kurre te mos e ndjej mungesen e nje vellai, ai te cilit i kam treguar c'do hall dhe sekret timin.

Kurre nuk kishte hidherime, inate dhe xhelozi mes nesh. C'ka ishte e imja ishte dhe e tij, c'ka ishte e tij ishte dhe e imja.

Te pandashem gjithmone. Qe ne klase te pare deri ne univerzitet. Tani jemi larg njeri tjetrit, por nuk ka dite qe nuk shkruajme apo flasim.

Ka vetem nje defekt.. Eshte Juventin, dhe kjo eshte e vetmja arsye per te cilen "kemi bere llafe". :p

Jemi ne 2017, plot 25 vite miqesi te paster, te cilter, pa asnje lloj interesi, por thjesht respekt, afirmitet, vellazeri.
You are so blessed :)
 
Miqesia eshte shume e lidhur me interesin (ne kuptimin e mire te fjales interes)Sa me i madh interesi aq me e madhe shoqeria.
Me ane te vetvetes kam nje rreth shume te madh miqsh. :)
 
Miqesia eshte shume e lidhur me interesin (ne kuptimin e mire te fjales interes)Sa me i madh interesi aq me e madhe shoqeria.
Me ane te vetvetes kam nje rreth shume te madh miqsh. :)
Ma thuaj pak ndryshimin mes interesit (ne kuptimin e mire te fjales) dhe interesit (ne kuptimin e keq te fjales)?
Dhe ti Elaa qe i ke bere like nese mundesh, çfare te pelqeu nga e gjithe kjo?
 
Ma thuaj pak ndryshimin mes interesit (ne kuptimin e mire te fjales) dhe interesit (ne kuptimin e keq te fjales)?
Dhe ti Elaa qe i ke bere like nese mundesh, çfare te pelqeu nga e gjithe kjo?
Né rradh te par, pse duhet te jap shpjegime per like tim, né te dyten pa me thuaj ti per cfare e ke shoqerin?

Nuk e di interesin e tij, Por seshte i vetmi qe e perdor shoqerin per interesat e veta, e me pas e hedh né kosh te plerave... te pakten pati guximin e tha realitetin qe shoqeri per te ska pa interes!

Ps: e mbyll me kaq se kam pun !
 
Nuk ka lidhje, thjesht me beri pershtypje ngaqe mu duk budallallik me brire, gjithsesi mund te zgjidhje te mos pergjigjeshe.
Une shoqerine e kam pjese te dites, jetes sime ashtu sic jam une pjese e tyre. Njeriu jeton dhe do jetoje gjithmone I rrethuar nga njerez, eshte natyra njerzore dhe si è tille nuk e ndryshojme dot!
 
Nuk ka lidhje, thjesht me beri pershtypje ngaqe mu duk budallallik me brire, gjithsesi mund te zgjidhje te mos pergjigjeshe.
Une shoqerine e kam pjese te dites, jetes sime ashtu sic jam une pjese e tyre. Njeriu jeton dhe do jetoje gjithmone I rrethuar nga njerez, eshte natyra njerzore dhe si è tille nuk e ndryshojme dot!

Kam te njejtin mendjm, Une per shoqerin jap gjithcka dhe ju gjendem perher kur kan nevoj per mua. Por mos me thuaj qe ska dhe njerez qe e perdorin né interesin e tyre ai te pakten tha te verteten! Per mua shoqerin seshte interes, eshte te falesh e te maresh resp e te jesh pran e te jet pran kur ke nevoj! Perher do pgj kur kam resp per ke ma ben pytjen! Pavarsisht debateve!
 
Dmth model interesaxhiu, po mire kete ja kishe thene ne sy, bam kokes: O interesaxhi! Nejse shume e sjellshme per pergjigjet.
 
Dmth model interesaxhiu, po mire kete ja kishe thene ne sy, bam kokes: O interesaxhi! Nejse shume e sjellshme per pergjigjet.
Te lutem shum kur ste ecen muhabeti nick Tim mos e prek me ! Gjithashtu klm!

Ps: jo te gjith kemi master né komunikim ka dhe injoranta ketu, te na falesh qe ben pjes mes tyre! Shnet!
 
cdo te thote miqesi per mua ???

Miqesia per mua eshte maredhenie reciproke nga te dyja anet

miqesia me femrat eshte e njejta gje por pa u perfshire me ndjenjat e njeri tjetrit
 
Te lutem shum kur ste ecen muhabeti nick Tim mos e prek me ! Gjithashtu klm!

Ps: jo te gjith kemi master né komunikim ka dhe injoranta ketu, te na falesh qe ben pjes mes tyre! Shnet!
Po ç'lidhje ka, une thashe sme ecen muhabeti jo qe nuk me pelqen te diskutoj me ty, forumi ndaj eshte per te diskutuar, nejse meqe e thua ti ashtu e leme!
 
Po ç'lidhje ka, une thashe sme ecen muhabeti jo qe nuk me pelqen te diskutoj me ty, forumi ndaj eshte per te diskutuar, nejse meqe e thua ti ashtu e leme!

Epo kam frik se skam nivelin tend, né komunikim Sdo doja te te krijoja disagio!
 
@Frank dhe @Elaa respekt per te dy

jam askush tju gjykoj po mos u kapni per gjera te kota :D se aman ne realitet jemi te rrethuar nga robt qe kapen kot me kot

@Frank kur 1 femer thote boll

Ok boll :D
 
Jo moj pa merak, perkundrazi e kam kenaqesi, sidomos kur ka larmi mendimesh diskutimet behen edhe me frytdhenese.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.