Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Cdo te thote bota ?!!!!

Niko

Kontributor
Regjistruar më
Shk 23, 2020
Mesazhe
26,419
Jepni mendim se si e perceptoni ju shprehjen :cdo te thote bota ? Ne rastin se ne bejme dicka veprojme disi apo marrim ndonje vendim
Un do thoja qe kjo fjali ka vrare me shume endrra se cdo gje tjeter ne bote
 
Last edited:
Me duket shume fjal e kot dhe e pademshme per mua sepse vjen nga disa lloj njerzish qe jan vendi fundit ata qe duan te fusin hundet kudo,por une e kam vrar kete fjal bashk me familjen time duke then "I dont care",tek e fundit eshte jeta ime bej cte dua e shijoj ne menyren me te mire se si une dua?
 
Me duket shume fjal e kot dhe e pademshme per mua sepse vjen nga disa lloj njerzish qe jan vendi fundit ata qe duan te fusin hundet kudo,por une e kam vrar kete fjal bashk me familjen time duke then "I dont care",tek e fundit eshte jeta ime bej cte dua e shijoj ne menyren me te mire se si une dua?
Mendimi jot @Kiddo por kur del ndonjehere kunder rrymes e kupton qe seshte thjesht nje "I dont care" jo gjithmone...por ka here qe se anashkalon dot...ta them nga eksperienca ?
 
Mendimi jot @Kiddo por kur del ndonjehere kunder rrymes e kupton qe seshte thjesht nje "I dont care" jo gjithmone...por ka here qe se anashkalon dot...ta them nga eksperienca ?
E mbeshtes mendimin tend,sepse dhe une jam vrare nga kjo fjale para ca kohesh,amn e kam kuptuar qe kur jam e drejt me veten dhe me familjen time skam pse te shqetsohem kot kur ndergjegjia ime eshte e paster?
 
Si person nuk më intereson se çfar thot bota,unë jetoj jetën time dhe nuk i jap askujt llogari dhe as nuk i hyj tjetrit në jetën e tij apo saj ,bota atë punë ka, pra smë intereson fare ,çdo njeri e ndërton jetën sipas mënyrës dhe zgjedhjes së tij ,po të dëgjosh botën do jet një katasrof për njerzimin.
 
E mbeshtes mendimin tend,sepse dhe une jam vrare nga kjo fjale para ca kohesh,amn e kam kuptuar qe kur jam e drejt me veten dhe me familjen time skam pse te shqetsohem kot kur ndergjegjia ime eshte e paster?
E kuptoj...por eshte tjeter si ndihesh vet shpirterisht ..eshte tjeter kur lendohesh nga jashte...nga tjeret qe as e kan idene s eku toikon ty catia..prap bejn sikur i din te gjitha...por gjithsesi jemi ne tnjejtat mendime ??
 
E kuptoj...por eshte tjeter si ndihesh vet shpirterisht ..eshte tjeter kur lendohesh nga jashte...nga tjeret qe as e kan idene s eku toikon ty catia..prap bejn sikur i din te gjitha...por gjithsesi jemi ne tnjejtat mendime ??
E drejt shum ne fakt,por kam degjuar disa njerz kan humbur jeten e tyre nga fjalet e tjera dhe kjo nk eshte aspak e drejt mendoj,prndj mendoj qe te anashkalohet vec me qetsi ?
 
Respekte, te mbeshtes?
Bota cdo femer qe del ne kafe cdo femer qe del me vllain cdo femer me cigare e quajn te perdale.
Del me vllain e paska gjet 1 t dashur
Del kafe ja ngeli duke u sorollat
Pin cigare ja ajo osht .... shif si e thith dahonin.
Por a duhet me i von renci?
 
Bota cdo femer qe del ne kafe cdo femer qe del me vllain cdo femer me cigare e quajn te perdale.
Del me vllain e paska gjet 1 t dashur
Del kafe ja ngeli duke u sorollat
Pin cigare ja ajo osht .... shif si e thith dahonin.
Por a duhet me i von renci?
Shume here i kam degjuar keto fjal nga te tjrt.ne rruge dhe nga banoret e lagjes,perher jam merzitur dhe jam ndier shum keq me veten,por e kuptova qe eshte e kot,tu jepja rendsi
 
Shume here i kam degjuar keto fjal nga te tjrt.ne rruge dhe nga banoret e lagjes,perher jam merzitur dhe jam ndier shum keq me veten,por e kuptova qe eshte e kot,tu jepja rendsi
Na jep i dahon ?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.