• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Cduhet Ti Shkruani Te dashurit Kur Jeni Me Nerva? - Jo ate Qe Po Mendoni Ju...

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
MODERATOR
PRINCESS
Mesazhe
4,574
Mosha
27
View attachment 22866

Mendoni per romanin qe do ti dergoni me sms? Dhe Pse e dini qe ai i urren shkrimet e gjata,dhe moralet dhe ju prap vazhdoni.
Do te perfundoni duke u zen me mesazhe dhe,do te ndiheni edhe me keq. Keshtu qe rregulli nr 1: harrojini mesazhet kur jeni me nerva.
Ajo cfare duhet te beni eshte te komunikoni ne nje lloj forme qe tju nxjer diku.

1-JEPINI VETES KOHE DERISA TE DERGONI MESAZHIN.
I duruari i firuari.
E kuptoj qe kur jeni me nerva duket si e pamundur kjo qe po them,por tregohuni pak me te zgjuara.
Sa me i madh inati,aq me e madhe duhet te jet pritja. Kur te jeni qetesuar do te flisni me llogjik te paster dhe me kryesorja: Do te degjoheni,edhe kuptoheni.

2-JINI TE QARTE NE ATE QE THONI KUR FLISNI.
Nese ju thjesht shpertheni ne sharje,ulerima apo skena te tjera si keto,skeni bere asgje pervec se keni cliruar veten nga inati. Uleni perball dhe numerojani te gjitha pakenaqesite me takt!!

3-MOS PROVONI KURRSESI TE VAZHDONI NJE DEBAT ME MESAZHE.
Rezistoni!
Nje debat qe niset me sms,eshte i destinuar te deshtoj.
Mendohuni mire sepse mund te pendoheni.

4-CDUHET TI SHKRUANI PASI JENI QETESUAR??
Erdhi koha qe ti qendisni nja 2 paragraf te mire,por ashtu sic engjelli brenda jush di.

Rregulli par eshte:
Te mos dukeni sikur jeni gjith kohes duke e akuzuar ate. Tregojini qe jeni merzitur,por ska problem. Mund te negocioni edhe kesaj here.
Perpiquni te jeni te prer dhe mos shfaqni shume ndjenja.
Sa me praktike dhe te permbledhur,aq me mire.View attachment 22871
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
MODERATOR
PRINCESS
Mesazhe
4,574
Mosha
27
Nuk eshte aspak e veshtir:
Vetem pak durim,e maturi.
 

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
MODERATOR
PRINCESS
Mesazhe
4,574
Mosha
27
Kte po te them mer fryme thelle, e durim.
E kam provu dhe vet. Asgjo nuk nxjer ne drite.
 

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
MODERATOR
PRINCESS
Mesazhe
4,574
Mosha
27
Un spo them te kalojme ne extrem😂😂😂😂
 

Alboy

Po te peshtyva. Nuk te lepij me....
VIP I FORUMIT
Mesazhe
4,125
Ehhhhhhhh cfare tI shkruaj.........
 

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
MODERATOR
PRINCESS
Mesazhe
4,574
Mosha
27
Pikerisht po flas nga pervoja😂😂
Asigjo sfito fjala urt popullore thot:
Haja koken me te mire.😂😂😂😂😂
 

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
MODERATOR
PRINCESS
Mesazhe
4,574
Mosha
27
Wwwwww po sdoli njoni pa nerva:
Oooo e une nerva derri kom por ruaj qetsine per veten time
 
Top