Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Cduhet Ti Shkruani Te dashurit Kur Jeni Me Nerva? - Jo ate Qe Po Mendoni Ju...

Anabela

____??____LarGuaR____?
Kontributor
Regjistruar më
Jan 31, 2018
Mesazhe
21,438
View attachment 22866

Mendoni per romanin qe do ti dergoni me sms? Dhe Pse e dini qe ai i urren shkrimet e gjata,dhe moralet dhe ju prap vazhdoni.
Do te perfundoni duke u zen me mesazhe dhe,do te ndiheni edhe me keq. Keshtu qe rregulli nr 1: harrojini mesazhet kur jeni me nerva.
Ajo cfare duhet te beni eshte te komunikoni ne nje lloj forme qe tju nxjer diku.

1-JEPINI VETES KOHE DERISA TE DERGONI MESAZHIN.
I duruari i firuari.
E kuptoj qe kur jeni me nerva duket si e pamundur kjo qe po them,por tregohuni pak me te zgjuara.
Sa me i madh inati,aq me e madhe duhet te jet pritja. Kur te jeni qetesuar do te flisni me llogjik te paster dhe me kryesorja: Do te degjoheni,edhe kuptoheni.

2-JINI TE QARTE NE ATE QE THONI KUR FLISNI.
Nese ju thjesht shpertheni ne sharje,ulerima apo skena te tjera si keto,skeni bere asgje pervec se keni cliruar veten nga inati. Uleni perball dhe numerojani te gjitha pakenaqesite me takt!!

3-MOS PROVONI KURRSESI TE VAZHDONI NJE DEBAT ME MESAZHE.
Rezistoni!
Nje debat qe niset me sms,eshte i destinuar te deshtoj.
Mendohuni mire sepse mund te pendoheni.

4-CDUHET TI SHKRUANI PASI JENI QETESUAR??
Erdhi koha qe ti qendisni nja 2 paragraf te mire,por ashtu sic engjelli brenda jush di.

Rregulli par eshte:
Te mos dukeni sikur jeni gjith kohes duke e akuzuar ate. Tregojini qe jeni merzitur,por ska problem. Mund te negocioni edhe kesaj here.
Perpiquni te jeni te prer dhe mos shfaqni shume ndjenja.
Sa me praktike dhe te permbledhur,aq me mire.View attachment 22871
 
Nuk eshte aspak e veshtir:
Vetem pak durim,e maturi.
 
Kte po te them mer fryme thelle, e durim.
E kam provu dhe vet. Asgjo nuk nxjer ne drite.
 
Ehhhhhhhh cfare tI shkruaj.........
 
Me liber shpie :p
Ku ka durim e permbajtje kur je me nerva:p
 
Pikerisht po flas nga pervoja??
Asigjo sfito fjala urt popullore thot:
Haja koken me te mire.?????
 
Po po :p
 
Se njoh kte diplomacine!:p
Kam nje gje kur jam me nerva mr mir mos me fol se e menderos cdo gje:p
 
Wwwwww po sdoli njoni pa nerva:
Oooo e une nerva derri kom por ruaj qetsine per veten time
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.