Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!
Drag to reposition cover

Çfarë doni ti thoni?

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Melooo

Delite🙅🙅
ANETAR ✓
Regjistruar më
Sep 14, 2020
Mesazhe
1,172
Pëlqime
1,153
Pikë
113
E lexova diku më pëlqej dhe po e ndaj me ju😊😊😔

Un kam djal,por ky status esht per vajzat🤩🤩
Edhe pse nevoja per te mbrojt nje femij esht e njejt per te dyja gjinit.

TURP PER TY NANE qe nuk i ve kemben gjithe botes se ndyre per vajzen tende, kudo qe ta gjesh ate!
TURP PER TY BABE, qe nderin e shpise ia ve pergjegjesi vajzes,e kushtet e nderit i shpikni ne bashkpunim me shoqerine e antivlerave!
TURP PER TY VELLA, qe ne vend qe te behesh shoku me i mire i motres, I jep nje shkelm me te madh asaj per te mbyt fare ne ate qe po e vret!
TURP EDHE PER TY MOTER, per ty qe shpesh kujton se je me e mencme,me e urte,me e nigjushme, e braktis motren duke i vu faje asaj per gjithcka qe ndodh.
TURP PER TY MESUES qe kujton se vajza e mire asht vetem ajo qe meson shume, e cdo tjeter nuk meriton mbrojtje njesoj.Vetem vajzat e mira,te shpikura nga ju, meritojne te trajtohen me vemendje.
TURP PER TY SHTET, qe liron nga burgu dhunuesa e perdhunuesa, qe trajton shkeljen e te drejtave te grave si aksesor dhe jo si e drejte themelore.
Turp per te gjithe ju, qe nuk merrni nje vajze per dore, e ti beni pytjet e duhura,para se te nisni akuzat e gabuara!
Ju I ktheni vajzat ne hakmarrese, ose I detyroni te heshtin nga turpi,ama turpi juj!
Ai turp qe quhet "HESHTJE"!
Per cfare drecin u bane prind?!
Qe te kujdesesh per femijen me te keq e te mire, apo te shkelesh krijesen qe kurre as Zoti nuk e bani te pagabueshem,as me maksimumin e aftesise per tu vetembrojte!
Per cfare drecin I kthen krahet vajzes moralishmit apo ekonomikisht, vetem pse ajo ne lirine e saj tashme mund tja dale vete, sepse skeni qene kurre aty prane saj per tja plotesuar ate qe njeriu ka nevoje te jetoje apo vetepermbushet!
Prisni te ndodhe nje perdhunim per te kuptu se ju bashke,ne bashke, i perdhunojme vajzat tona perdite!
Mos bertisni, por flisni!
Mos i kercenoni por i edukoni e ndihmoni!
Mos i vrisni, ti lini te jetojne te vdekura,por qendrojini afer qe te ndertojne jeten pavarsisht dramave qe kalojne!
Si ka mundesi qe ju tmerron me shume "morali", por jo arkivoli?!
Ore a jeni ne terezi,me mire nje vajze qe kapet per dore kudo ta kete hedhur jeta, apo nje vajze qe ne arkivol merr edhe "turpin" qe ju ndertoni?!
A kuptoni se eshte faji jone qe vajzat po gabojne me shume ne cdo gje, sidomos duke heshtur?!
 

Noah

🤨Nuk eshte sic duket, eshte me keq 🤨
VIP I FORUMIT
Regjistruar më
Jul 9, 2019
Mesazhe
5,865
Pëlqime
7,637
Pikë
113
Location
Gjithandej
@Sole mos u merzit
Tani nje jave stemen e milanti foto profil hec
Se e meriton
 

anna ana

Thjeshtesia eshte e bukur kur nis nga shpirti🙂
ANETAR ✓
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
2,930
Pëlqime
3,655
Pikë
113
Seshte ne doren tone normalisht !
Edhe ne doren tone eshte sigurisht, gjithcka ne jet eshte ne formen e plastelines, qe i japim Ne formen e duhur apo qe duam, para se te mbetet nje cope balte e thate🙂
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top