Çfarë duhet të ndryshojë rrenjësishtë, që shqiptarët mos të largohen nga Shqipëria ?

djali

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
426
Mosha
19
Nryshe nga shum diskutime tek te cilat ne fund te diskutimit nuk ka asnji mesazh dhe moral po perpiqet te bej kte nji tem te vecant.
 

djali

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
426
Mosha
19
Populli ✌
Populli smu te ndryshohet por mund te ndryshoj ne vetvete qe te tregoj qe nuk esht ai shqiptar qe genjehet nga thesi me mjell por te tregoj shqiptarin e lir.
 

Sunflower

🌻🌻🌻
PRINCESS
Mesazhe
2,977
Vendndodhja
Camëria
Shqipëria është vend shumë i bukur për të jetuar.Por sa keq që nuk na ofron asnjë mundësi për të bërë dicka për veten dhe familjet tona.
Në rradhë të parë duhet të ndryshojmë ne si popull.Të vlerësojmë më tepër veten e mos t'a shesim votën për një "sufllaqe".
Duhet të ndryshojë sistemi politik me rrënjë.Shqipëria e ka të nevojshme të shohë fytyra të reja në politikë edhe pse jo frytdhënës për vendin tonë.
E gradualisht them se do ndryshonte ekonomia,mbase papunësia do reduktohet ndjeshëm.
 

djali

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
426
Mosha
19
Shqipëria është vend shumë i bukur për të jetuar.Por sa keq që nuk na ofron asnjë mundësi për të bërë dicka për veten dhe familjet tona.
Në rradhë të parë duhet të ndryshojmë ne si popull.Të vlerësojmë më tepër veten e mos t'a shesim votën për një "sufllaqe".
Duhet të ndryshojë sistemi politik me rrënjë.Shqipëria e ka të nevojshme të shohë fytyra të reja në politikë edhe pse jo frytdhënës për vendin tonë.
E gradualisht them se do ndryshonte ekonomia,mbase papunësia do reduktohet ndjeshëm.
Po te jap te drejt vetem se duhet pranuar qe neqoftse vin nji dit kto fytyra te reja do ta ken te veshtir te shkatrojn kte sistem diktatorjal.
Por per sufllaqe e bejn vetem grada e fundit . Por genjehen dhe familjen normale nga jeta e veshtir i pranojn ato leket dhe pastaj ankohen.
 

Sunflower

🌻🌻🌻
PRINCESS
Mesazhe
2,977
Vendndodhja
Camëria
Po te jap te drejt vetem se duhet pranuar qe neqoftse vin nji dit kto fytyra te reja do ta ken te veshtir te shkatrojn kte sistem diktatorjal.
Por per sufllaqe e bejn vetem grada e fundit . Por genjehen dhe familjen normale nga jeta e veshtir i pranojn ato leket dhe pastaj ankohen.
I pranojnë lekët po asnjë hall nuk zgjidhin.
E kur vjen koha ti trokasësh në zyrë personit që t'i i ke dhënë votën të tregon derën...Të kam dhënë lekët thotë.Bëj c'të duash
 

djali

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
426
Mosha
19
I pranojnë lekët po asnjë hall nuk zgjidhin.
E kur vjen koha ti trokasësh në zyrë personit që t'i i ke dhënë votën të tregon derën...Të kam dhënë lekët thotë.Bëj c'të duash
Habitem se sa veta than qe sa behet zgjidhjet por sdo tja shikonin me bojen se di fare mir ku calon komplet muhabeti.
 

ABC

Think positive !!
Anetar i Stafit
MODERATOR/E
Mesazhe
7,085
Mosha
27
Korrupsioni, mafia qe ka dore mbi shtetin, oligarket qe kane ne dore pjesen me te madhe te vendin.
 

djali

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
426
Mosha
19
Korrupsioni, mafia qe ka dore mbi shtetin, oligarket qe kane ne dore pjesen me te madhe te vendin.
Po sa behet per te ndryshuar kto ku ata qe jan caktuar per tna mbrojtur jan ata qe jan me te korruptuaret
 
  • Pëlqej
Reactions: ABC

HIM

_______
VIP I FORUMIT
Mesazhe
8,511
Mosha
33
Vendndodhja
Kurrkund
Asgje sduhet te ndryshoje,te iki mosha e prinderve tane pastaj mund te ndryshoje dicka.
Eshte ceshtje mentaliteti,indiferenca qe tregojme ndah te keqes,frika e "injektuar" per 50 vjet.
Seshte e lehte te shkeputesh nga e kaluara.
 

ABC

Think positive !!
Anetar i Stafit
MODERATOR/E
Mesazhe
7,085
Mosha
27
Po sa behet per te ndryshuar kto ku ata qe jan caktuar per tna mbrojtur jan ata qe jan me te korruptuaret
Ketu akoma pa post mendojne se si do vjedhin kur te marrin nje post.
Kush do qe te vije, jane te korruptuar.
Pushteti i deh te gjithe!
 

NOUR

-Smile Now~Cry Later-
Kontributor/e
Mesazhe
15,349
@Dëbora ne shqiptaret jemi shume te prapambetur po ti lexosh te gjithe fajn ja vene politikes ne shqiperi sot qe flasim 1 femer po te veshi tanga qe jan mbathje normale quhet k.... ne qoft se 1 femer pi cigare quhet k ne qoft se 1 femer vishet ndryshe quhet k.... ne jemi popull para gjykus ******** i pa arsimuar i pa edukat i pa kultur gjithmon kerkojm tja hedhim fajn dikujt tjeter ✌ a thua ti se politika do u ndryshojn ment njerzve te cilet edhe sot ne 2021 pa buke pa pune pa shpi pa te ardhme shahen ofendohen vriten per partit edhe me e bukura eshte se skan asnji perfitim nga ardhja e tyre ne pushte vetem se perkeqsim une mendoj se fajn se ka sistemi po individi popullata e pa pergjegjshme edhe shqiperi sdo behet naj here me shqiptare perderi sa vllai vret vllain se bene llafe burri vret gruan se u lye me buzkuqe ne nje vend qe gjate gjithe ktyre 30 vjetve sesht njohur naj here meritokracia ska shpres per me mire por me keqe do behet ✌!
 

Juno

ALBSYSTEM
Mesazhe
29,092
Duhet te iki Dulla.

Cit. Zana Llondon
 
  • Hahaha
Reactions: ABC

ABC

Think positive !!
Anetar i Stafit
MODERATOR/E
Mesazhe
7,085
Mosha
27
@Dëbora ne shqiptaret jemi shume te prapambetur po ti lexosh te gjithe fajn ja vene politikes ne shqiperi sot qe flasim 1 femer po te veshi tanga qe jan mbathje normale quhet k.... ne qoft se 1 femer pi cigare quhet k ne qoft se 1 femer vishet ndryshe quhet k.... ne jemi popull para gjykus ******** i pa arsimuar i pa edukat i pa kultur gjithmon kerkojm tja hedhim fajn dikujt tjeter ✌ a thua ti se politika do u ndryshojn ment njerzve te cilet edhe sot ne 2021 pa buke pa pune pa shpi pa te ardhme shahen ofendohen vriten per partit edhe me e bukura eshte se skan asnji perfitim nga ardhja e tyre ne pushte vetem se perkeqsim une mendoj se fajn se ka sistemi po individi popullata e pa pergjegjshme edhe shqiperi sdo behet naj here me shqiptare perderi sa vllai vret vllain se bene llafe burri vret gruan se u lye me buzkuqe ne nje vend qe gjate gjithe ktyre 30 vjetve sesht njohur naj here meritokracia ska shpres per me mire por me keqe do behet ✌!
Andej nga vlora mbase bohen keto gjona zog :p
 

djali

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
426
Mosha
19
Ketu akoma pa post mendojne se si do vjedhin kur te marrin nje post.
Kush do qe te vije, jane te korruptuar.
Pushteti i deh te gjithe!
Po prap trazhgohet ajo frik kaq te verteta sa fshihen edhe kur i din te gjith kan frik ti pranojn esht e veshtir per te hapur syt per te hecur perpara dhe per tja dal
 
  • Pëlqej
Reactions: ABC
Top