• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Cfare eshte Dashuria per ju?

AlbaniaIrC

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
300
Likes
168
Location
Gjithandej
#1
Dashuria eshte...buzeqeshje por eshte dhe qarje e lot.Dashuria eshte...diell por eshte dhe shi,ndonjehere eshte ere e lehte,furtune e stuhi.Dashuria eshte...dite e gjate por dhe nate pa mbarim...eshte si loje,si bixhoz ndoshta dhe si argetim.Dashuria eshte...lule por mund te jete dhe gjemb,ndonjehere eshte me ngjyra ka raste ku eshte dhe e erret,sterr e zeze.Dashuria...mund te jete femer por mund te jete dhe mashkull,ndonjehere eshte si serial,ndonjehere si teater...ndonjehere te gezon e befas te zhgenjen,njehere ta thote troç e njehere te genjen...pastaj te do e me pas te urren...
Dashuria...kjo fjale me 7-shkronja,eshte shume e bukur por ndonjehere te duket sikur je ne "koma",ne ndonje çast eshte...si ilaç qe te sheron por te behet dhe si semundje e pasherueshme qe nuk ke ç'i ben.
Dashuria eshte...si paqja ne jete por eshte dhe si nje lufte,qe nuk e di ç'te pret...eshte si fushe me lule por dhe si shkretetire,eshte e embel mjalte por dhe zeher me kripe...eshte si zogu qe gjithkund fluturon por eshte dhe si blete qe veç ne nje lule shkon.Dashuria eshte...kujtimi por dhe harresa.
Kjo eshte dashuria...me plote te mira e te keqija.
Kjo eshte DASHURIA...ku pa te s'rron dot rinia...si dhe pleqeria.
 

TinkerBell

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,991
Likes
3,402
#11
Bahçe me lule , që po nuk dite të tregosh kujdes dhe përkushtim , ngelin vetëm rrënjët dhe ca gjethe të thata.
Ja kështu është xP
 

Dorina

Kf Kukēsi
Stafi i forumit
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
18,971
Likes
18,432
Age
26
Location
Tiranë
#12
Kur te leviz..:p
 

Opium

Memento vivere
Stafi i forumit
Administrator/e
Moderator/e
Mesazhe
3,460
Likes
2,763
#20
Eshte nje egersire !