• This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn more.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Çfarë i frikëson më shumë shenjat e horoskopit në një lidhje?

Universal

UnRealIRCD.HELP
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,680
Likes
1,338
Age
28
Location
127.0.0.1
#1
DASHI

Dashi I trembet idesë se do zbulohet. Pavarësisht sa qëndrim të fortë që mban, kjo shenjë është pak nevrike dhe shkakton konflikt. Dashi kalon një kohë të gjatë nën frikën se do zbulohen për veprimet e tij jo fort të mira dhe do i duhet të përballet me të.

DEMI
Kjo shenjë është shumë e dhënë pas dashurisë dhe shpesh e ndjen veten të dobët prej saj. Duke qënë se jepet shumë pas një lidhjeje ka frikë se kjo do e bëjë të paaftë për t’u përballur me humbjen më vonë.

BINJAKËT
Vendimet janë ato që shkatërrojnë sistemin nervor të binjakëve. Nëse binjakët janë në një lidhje, e kanë të pamundur të marrim një vendim që do e çojë lidhjen e tyre në progress apo regres. Gjithmonë kërkojnëq nga partneri të bëjë hapin e parë.

GAFORRJA
Frika e gaforres është mungesa e sigurisë, sin ë dashuri ashtu dhe në jetë. Shpesh, pa dashur dhe pa vullnetin e tyre, e futin veten në rrethana stresuese vetëm nga frika e pasigurisë. Gaforrja është e lumtur kur ka dikë që të kujdeset për tad he t’I tregojë gjthmonë sa e dashuron.

LUANI
Frika më e madhe e Luanit është mos ketë vëmendje. Nëse sheh që partneri nuk po i kushton më kohë, nuk po ve re një ndryshim tek ata apo nuk po i përfill si më parë, Luani mund të arrijë deri aty sa të hakmerret dhe të shkatërrojë një lidhje.

VIRGJËRESHA
Virgjëresha i trembet zhgënjimit. Ata e matin çdo gjë më të shkuarën dhe nëse lidhja e re po shkon në ato rrugë, e kanë shumë të vështirë ta pranojnë dhe shpesh stepen duke shkatërruar kështu marrëdhënien.

PESHORJA
Peshorja ka një frikë të madhe nëse nuk gjen balancën në një lidhje. Sa të dashur dhe të dhënë janë pas partnerit të tyre aq shumë duan të jenë dhe me veten, duke patur kështu kohën dhe hapësirën e tyre. Nëse partneri është tepër kërkuar ndaj tyre, mund të humbin kontrollin.

AKREPI
Frika titpike e Akrepit është sigurisht, tradhëtia. Kjo shenjë është mjaft besnike në një lidhje dhe nëse kupton që diçka e tillë po ndodh, mund të arrijë të bëjë keq, shumë keq.

SHIGJETARI
Shigjetari i frikësohet monotonisë dhe rutinës. Nëse lidhja nuk ka më gjallëri dhe avetura, shumë shpejt do të kuptoni se e keni humbur dashurinë me një të tillë.

BRICJAPI
Natyrisht një shenjë e tillë është tepër e arsyeshme dhe ka gjithmonë diçka për të thënë. Nëse bisedat, mendimet dhe opinionet e një Bricjapi bien në vesh të shurdhët, është pikërisht ajo që e tremb atë pa masë.

UJORI
Ujori i druhet idesë se nuk ka zgjedhje tjetër. Ata e urrejnë se në një lidhje nuk kanë mundësi të zgjedhin çfarë duan, dhe se është partneri që bën gjithmonë ligjin.

PESHQIT
Peshqit kanë një frikë të rrënjosur thellë në ta, atë të refuzimit. Nëse partneri I tyre I refuzon dhe humb interesin tek ta, prisni që të bien në depression të thellë, të ankohen, të qajnë dhe çdo gjë tjetër./Syri
 

Dorina

Kf Kukēsi
Stafi i forumit
Administrator/e
VIP i Forumit
Mesazhe
18,987
Likes
18,978
Age
26
Location
Tiranë
#2
LUANI
Frika më e madhe e Luanit është mos ketë vëmendje. Nëse sheh që partneri nuk po i kushton më kohë, nuk po ve re një ndryshim tek ata apo nuk po i përfill si më parë, Luani mund të arrijëderi aty sa të hakmerret dhe tëshkatërrojë një lidhje.
 

d3n

Audaces Fortuna Iuvat
VIP i Forumit
Mesazhe
3,523
Likes
1,278
Location
Milan
#3
DEMI
Kjo shenjë është shumë e dhënë pas dashurisë dhe shpesh e ndjen veten të dobët prej saj. Duke qënë se jepet shumë pas një lidhjeje ka frikë se kjo do e bëjë të paaftë për t’u përballur me humbjen më vonë.
 

Universal

UnRealIRCD.HELP
I Rregjistruar/e
Mesazhe
1,680
Likes
1,338
Age
28
Location
127.0.0.1
#6
VIRGJËRESHA
Virgjëresha i trembet zhgënjimit. Ata e matin çdo gjë më të shkuarën dhe nëse lidhja e re po shkon në ato rrugë, e kanë shumë të vështirë ta pranojnë dhe shpesh stepen duke shkatërruar kështu marrëdhënien

Gjej ndonjë për dhelprat.. :D
 

Artin

VIP
VIP i Forumit
Mesazhe
29
Likes
39
#10
AKREPI
Frika titpike e Akrepit është sigurisht, tradhëtia. Kjo shenjë është mjaft besnike në një lidhje dhe nëse kupton që diçka e tillë po ndodh, mund të arrijë të bëjë keq, shumë keq.
Për mua është e vërtetë vetëm kjo që kam theksuar me të zezë, të tjerat jo.

Sa për dhelprën, e solla unë një foto të saj, por e ka bishtin poshtë... :p
 

Senseo

Unconventional.
VIP i Forumit
Mesazhe
8,862
Likes
6,379
#11
UJORI
Ujori i druhet idesë se nuk ka zgjedhje tjetër. Ata e urrejnë se në një lidhje nuk kanë mundësi të zgjedhin çfarë duan, dhe se është partneri që bën gjithmonë ligjin.
 

Ai_Tipi

My Life My Rules
I Rregjistruar/e
Mesazhe
3,880
Likes
4,490
Location
?? & ??
#13
BRICJAPI
Natyrisht një shenjë e tillë është tepër e arsyeshme dhe ka gjithmonë diçka për të thënë. Nëse bisedat, mendimet dhe opinionet e një Bricjapi bien në vesh të shurdhët, është pikërisht ajo që e tremb atë pa masë.