Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Çfarë i frikëson më shumë shenjat e horoskopit në një lidhje?

U

Universal

Guest
DASHI

Dashi I trembet idesë se do zbulohet. Pavarësisht sa qëndrim të fortë që mban, kjo shenjë është pak nevrike dhe shkakton konflikt. Dashi kalon një kohë të gjatë nën frikën se do zbulohen për veprimet e tij jo fort të mira dhe do i duhet të përballet me të.

DEMI
Kjo shenjë është shumë e dhënë pas dashurisë dhe shpesh e ndjen veten të dobët prej saj. Duke qënë se jepet shumë pas një lidhjeje ka frikë se kjo do e bëjë të paaftë për t’u përballur me humbjen më vonë.

BINJAKËT
Vendimet janë ato që shkatërrojnë sistemin nervor të binjakëve. Nëse binjakët janë në një lidhje, e kanë të pamundur të marrim një vendim që do e çojë lidhjen e tyre në progress apo regres. Gjithmonë kërkojnëq nga partneri të bëjë hapin e parë.

GAFORRJA
Frika e gaforres është mungesa e sigurisë, sin ë dashuri ashtu dhe në jetë. Shpesh, pa dashur dhe pa vullnetin e tyre, e futin veten në rrethana stresuese vetëm nga frika e pasigurisë. Gaforrja është e lumtur kur ka dikë që të kujdeset për tad he t’I tregojë gjthmonë sa e dashuron.

LUANI
Frika më e madhe e Luanit është mos ketë vëmendje. Nëse sheh që partneri nuk po i kushton më kohë, nuk po ve re një ndryshim tek ata apo nuk po i përfill si më parë, Luani mund të arrijë deri aty sa të hakmerret dhe të shkatërrojë një lidhje.

VIRGJËRESHA
Virgjëresha i trembet zhgënjimit. Ata e matin çdo gjë më të shkuarën dhe nëse lidhja e re po shkon në ato rrugë, e kanë shumë të vështirë ta pranojnë dhe shpesh stepen duke shkatërruar kështu marrëdhënien.

PESHORJA
Peshorja ka një frikë të madhe nëse nuk gjen balancën në një lidhje. Sa të dashur dhe të dhënë janë pas partnerit të tyre aq shumë duan të jenë dhe me veten, duke patur kështu kohën dhe hapësirën e tyre. Nëse partneri është tepër kërkuar ndaj tyre, mund të humbin kontrollin.

AKREPI
Frika titpike e Akrepit është sigurisht, tradhëtia. Kjo shenjë është mjaft besnike në një lidhje dhe nëse kupton që diçka e tillë po ndodh, mund të arrijë të bëjë keq, shumë keq.

SHIGJETARI
Shigjetari i frikësohet monotonisë dhe rutinës. Nëse lidhja nuk ka më gjallëri dhe avetura, shumë shpejt do të kuptoni se e keni humbur dashurinë me një të tillë.

BRICJAPI
Natyrisht një shenjë e tillë është tepër e arsyeshme dhe ka gjithmonë diçka për të thënë. Nëse bisedat, mendimet dhe opinionet e një Bricjapi bien në vesh të shurdhët, është pikërisht ajo që e tremb atë pa masë.

UJORI
Ujori i druhet idesë se nuk ka zgjedhje tjetër. Ata e urrejnë se në një lidhje nuk kanë mundësi të zgjedhin çfarë duan, dhe se është partneri që bën gjithmonë ligjin.

PESHQIT
Peshqit kanë një frikë të rrënjosur thellë në ta, atë të refuzimit. Nëse partneri I tyre I refuzon dhe humb interesin tek ta, prisni që të bien në depression të thellë, të ankohen, të qajnë dhe çdo gjë tjetër./Syri
 
LUANI
Frika më e madhe e Luanit është mos ketë vëmendje. Nëse sheh që partneri nuk po i kushton më kohë, nuk po ve re një ndryshim tek ata apo nuk po i përfill si më parë, Luani mund të arrijëderi aty sa të hakmerret dhe tëshkatërrojë një lidhje.
 
DEMI
Kjo shenjë është shumë e dhënë pas dashurisë dhe shpesh e ndjen veten të dobët prej saj. Duke qënë se jepet shumë pas një lidhjeje ka frikë se kjo do e bëjë të paaftë për t’u përballur me humbjen më vonë.
 
PESHQIT
Peshqit kanë një frikë të rrënjosur thellë në ta, atë të refuzimit. Nëse partneri I tyre I refuzon dhe humb interesin tek ta, prisni që të bien në depression të thellë, të ankohen, të qajnë dhe çdo gjë tjetër
 
VIRGJËRESHA
Virgjëresha i trembet zhgënjimit. Ata e matin çdo gjë më të shkuarën dhe nëse lidhja e re po shkon në ato rrugë, e kanë shumë të vështirë ta pranojnë dhe shpesh stepen duke shkatërruar kështu marrëdhënien
 
VIRGJËRESHA
Virgjëresha i trembet zhgënjimit. Ata e matin çdo gjë më të shkuarën dhe nëse lidhja e re po shkon në ato rrugë, e kanë shumë të vështirë ta pranojnë dhe shpesh stepen duke shkatërruar kështu marrëdhënien


Gjej ndonjë për dhelprat.. :D
 
Gjej ndonjë për dhelprat.. :D
Mendova mos doje 'facoleta' per lotet e derdhur:D
Se keshtu qenka shenja jote :D
Sa per dhelpren..e di mo misionin e saj ti:D
 
AKREPI
Frika titpike e Akrepit është sigurisht, tradhëtia. Kjo shenjë është mjaft besnike në një lidhje dhe nëse kupton që diçka e tillë po ndodh, mund të arrijë të bëjë keq, shumë keq.
Për mua është e vërtetë vetëm kjo që kam theksuar me të zezë, të tjerat jo.

Sa për dhelprën, e solla unë një foto të saj, por e ka bishtin poshtë... :p
 
UJORI
Ujori i druhet idesë se nuk ka zgjedhje tjetër. Ata e urrejnë se në një lidhje nuk kanë mundësi të zgjedhin çfarë duan, dhe se është partneri që bën gjithmonë ligjin.
 
BRICJAPI
Natyrisht një shenjë e tillë është tepër e arsyeshme dhe ka gjithmonë diçka për të thënë. Nëse bisedat, mendimet dhe opinionet e një Bricjapi bien në vesh të shurdhët, është pikërisht ajo që e tremb atë pa masë.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.