Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Çfarë ju ka mësuar forumi NeTeDy ?

ALekSa

I think my guardian angel drinks
ANETAR ✓
Regjistruar më
Kor 15, 2017
Mesazhe
9,667
Sot te gjithe e din qe Forumet u mundesojne perdoruesve te nderveprojn me njeri tjetrin, t’diskutojn tema te ndryshme ,e t’shkembejn keshilla e mendime..
(Ne mos gaboj iu ofron ene eksperienca dashurie lol , tallem :p )


Tregoni( if you want ):

• Ne cilin vit jeni regjistruar per here te pare ne nje forum ?

• Cfare ju ka mesuar Forumi apo Forumet shqiptare?

View attachment 28338

 
Last edited by a moderator:
Pervec se sa fallso jan disa njerz online, asgje te dobishme.....
Pervec Temes @Seyfert tema relativitetit ??
 
Për here të pare jam rregjistruar ne 2011 ne forume ;);).
Kisha pak a shum të njejten sjellje që kam edhe sot,vetem se isha me e Vogel.
Kam lexuar gjëra që nuk i kam ditur.
Kam njohur anetar/e me karaktere të ndryshme.
Jam perpjekur të marr cilesi të mira nga anetaret edhe pse nuk ii njihja personalisht.
Kam mesuar të shoh sesi behen debatet,si mund të artikulohen fjalite.
Madje kam mesuar të perdor ironine se dikur isha shum e sinqerte ;);).
 
Sjom mare me forume me pare por kom dy vjete ketu. Dhe shoh qe ka shume paragjykime,perbuzje,fallcifitet.
Por do me pelqente te shikoja,lexoja mendime te sinqerta dhe jo ironike,tallje. Jemi per te dhen mendimet tona te sinqerta,dhe jo te paragjykojme si disa tipa ketu qe sapo hap nji duskutim fillojne te paragjykojne pa dhon mendimin e tyre.
Realisht do me plq te jepnim mendime,ide njeri-tjetrit. Jo futja kot se tek e fundit jemi ne virtualitet. Vetem disa jane ok ketu qe japin mendime te sakta.
Ky o mendimi dhe mesimi im ktu.
Bohuni ma realist o njerez cdo njeri e mban shtepia vet.??
 
  1. Zhargonin e përditshëm të tipit si : lol, e o e , o me mo ...ec
  2. Të pasurit akses, duket sikur kanë botën në dorë
  3. Ofendime vend e pavend, mllefe, urrejtje, share sekretesh që u besohen në sinqeritet etj
  4. Fjalë të reja për arsye antarësh nga origjina të ndryshme
  5. Trima tastierash:) që kërcënojnë sa lart e poshtë
  6. Budalliqe pa kufi
  7. Të qeshura ndonjëherë
  8. E shumëllojshmëri që sdua ti rendis më?
Por ka njerëz që ia vlen ti lexosh e ti bësh miq përtej kësaj ?
 
  1. Zhargonin e përditshëm të tipit si : lol, e o e , o me mo ...ec
  2. Të pasurit akses, duket sikur kanë botën në dorë
  3. Ofendime vend e pavend, mllefe, urrejtje, share sekretesh që u besohen në sinqeritet etj
  4. Fjalë të reja për arsye antarësh nga origjina të ndryshme
  5. Trima tastierash:) që kërcënojnë sa lart e poshtë
  6. Budalliqe pa kufi
  7. Të qeshura ndonjëherë
  8. E shumëllojshmëri që sdua ti rendis më?
Te gjtha keto qe rendite ti vijne nga persona (pa caktuar gjini) qe e vizitojne forumin per njohje , ngacmine apo per te treguar qe un kam e ti ske.

Do ishte shum here me bukur te kishim antare qe te zhvillohen biseda qe te shkembejne ide, informacion, dhe kulture ne te folur.
 
@Dorina ta boj icik copy :D ket pergjigjen e fundit se ma ke mar nga goja :D
 
Tgjith paskeni msu vec per keq ? pse ne jet jasht ska si kto qe keni permen me siper?
Ca japin pergjigje sikur jane 12 vjec e i kan msu gjith tkqijat ktu .. gjynof?
??
 
Asgje ne fakt s’me ka mesuar por nje gje e has shpesh, mungesen e theksuar te vetbesimit, sidomos te shume femra, dhe fallsiteti qe i rrethon. Duket sikur gjerat qe jeta u’a mohon, i plotesojne ketu duke krijuar ne ate trurin e tyre mikroskopik nje karakter paralel qe deri diku fillojne ta besojne e vete kete gje.
Ne momentin qe i “shkund” xhindosen si ai femija qe ka pare ne enderr nje lepirese dhe kur zgjohet e kerkon neper krevat.
 
Qe Meshkujt ne pergjithesi , kudo qe te shkosh.. jane pak si shume te vrazhde/agresive ne lidhje me femrat... e nuk e kuptoj se qysh mendojne qe te krijojne raporte ne nje rast te tille ? Sic duket , shikojne enderra te keqija .. dhe vijne e z'brasen k'tu/ pas ekraneve . loool

Duke arritur edhe ne k'te forum ... dola ne konkluzion , qe eshte ceshtje egoje dhe mentaliteti , asgje SHQETESUESE.

Gjithsesi, nuk dua te ngel pa pergezuar... edhe ato djem Shqiptare , qe jane vetvetja dhe kane arritur qe ti thyejne tabute dhe jane emancipuar me idene qe femra duhet respektuar, packa se c'fare pershtypje ke ti ndaj X apo Y , ne realitet apo pas ekraneve.... dhe kjo e fundit ngelet edhe pershtypja se c'fare me ka mesuar ky forum, ne k'te kohe kaq te shkurter.

Per me teper , ja le kohes.
 
Unë jam antarë që prej 2010 dhe kam shkruar në pothuajse cdo forum shqiptar. E kam tepruar me postime banale, kam postime të dobëta në konstrukt gramatikor dhe mospërputhje mendimi dhe ideshe por gjithsesi mund të them se si postues jam i dobët por si lexues jam shumë i kujdesshëm dhe lexoj gjithçka me vëmendje.

Nuk mund të mohohet se duke lexuar antarë të veçantë të cilët kanë bërë punë kolosale duke përkthyer materiale në gjuhën shqipe, kemi përfituar dhe nxënë njohuri që ndoshta nuk do ti dinim.

Unë kam njohur njerëz këtu që janë të pashlyeshëm ne memorjen time. :)
 
Cfare donte te thoshte autori me kete koment? :p

Kerkoje ne google .. se mos e gjen gjekundi, dhe i jep edhe zgjidhje, me k'te rast . Qe te biesh rehat . loool

Ps : Miku i mire ne dite te veshtire
 
Mos paragjykoni njerzit e virtualitetit,personalisht nuk jam i njejte ne realitet dhe virtualitet. Ketu vesh kostumin e nje personazhi te krijuar nga mendja njerzore dhe nuk kuptoj se cfare ka te gabuar ketu! Nuk me pelqen te merem me njerezit virtual per fallcitet apo per origjinalitetin qe kane, e thash dhe me lart , mendoj se jemi personazhe joreale me karaktere te ndryshme.
 
Cdo dite po mesoj pak nga pak, mire qe ruhen shkrimet ketu se sdo ja dilnim dot me fletore lapsa e goma. :)
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.