Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Çfare ka ndodhur me 17 teror

HIM

n 3^07
Staff member
SUPER MODERATOR
Regjistruar më
Jun 19, 2018
Mesazhe
5,262
Pëlqime
8,421
Pikë
113
Mosha
32
Location
So far away
 • 1888 – Thomas Edison patentoi i fonografin optik(filmin e parë)
 • 1912 – Serbia dhe Greqia i shpallën luftë Perandorisë Osmane, duke filluar seriozisht Luftën e Parë Ballkanike.
 • 1917 – Bombardimi i parë i Gjermanisë nga britanikët gjatë LDB.
 • 1931 – Al Capone dënohet për shkak të manipulimit me taksat e të hyrave.
 • 1933 – Albert Einstein largohet nga Gjermania naziste dhe vendoset në ShBA.
 • 1937 – Huey, Dewey dhe Louie, tre nipat gati të ngjashëm të Donald Duck paraqiten për herë të parë në strip komik në gazetë.(figura 2)
 • 1941 – Për herë të parë në LDB nëndetësja gjermane sulmon anijen amerikane.
 • 1968 – Tommie Smith dhe John Carlos bënë përshëndetjen me grushtin e fuqisë së zezakëve në Lojërat Olimpike Verore të vitit 1968.
 • 1973 – OPEC fillon embargon e vajit të motorëve nga një numri të shteteve perendimore duke konsideruar ndihmimin e Izraelit në luftë kundër Sirisë.
 • 1979 – Nënë Tereza fiton Çmimin Nobel.
 • 1970 – Douglas Engelbart fiton patentën për miun e parë kompjuterik.
 • 1973 – Studentët athinas protestojnë ndaj qeverise diktatoriale greke.
 • 2000 – Alberto Fujimori largohet nga zyrat si president i Perusë.
 • 2003 – Arnold Schwarzenegger inaugurohet Guverner i Kalifornisë.
 • 2006 – Emërtimi zyrtar i elementit të 111 kimik Roentgenium (Rg).
 • 2006 – Popullsia e Shteteve të Bashkuara arrin shifrën 300 milion.
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Vinjol

Im the architet off my own destruction
ANETAR ✓
Regjistruar më
Feb 19, 2020
Mesazhe
1,699
Pëlqime
1,934
Pikë
113
Mosha
36
Location
Fier
Beje me mire nji teme me titull
Cfare ka ndodhe sot ne kte dite vite me pare :D
do kishte me shume rendesi
e do te sherbente si kalendar per te gjithe me
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top