• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Çfarë thotë forma e hundës për personalitetin tuaj? Zbulojeni kujt pjese i përkisni! [FOTO]

Jetmira

Contributor
PRINCESS
Mesazhe
6,125

Besojeni ose jo, një studim i publikuar në revistën e kirurgjisë “craniofacial”-e ka zbuluar se aty jashtë ekzistojnë vetëm 14 lloje hundash.
Për më tepër, secila prej tyre shoqërohet me një set të ndryshëm cilësish në personalitet. Studimi, i drejtuar nga profesori Abraham Tamir, përfshinte studimin e 1300 fotografive njerëzore dhe krahasimin e tyre me krijime të ndryshme artistike në të cilat shfaqej një hundë e ngjashme. Karakteristikat e krijimeve artistike më pas iu “dhanë” hundave respektive që ngjanin me to. Ja rezultatet:

Albert Einstein
Njerëzit me këtë hundë thuhet se kanë zemër të madhe. Janë shumë të dhembshur dhe kanë tendencën të jenë në kontakt me emocionet e tyre.

Vladimir Lenin
Personat me këtë hundë me formë të gjerë thuhet të jenë ekstravagantë dhe sensualë. Ata kanë gjithashtu një horizont të gjerë interesash.

Bill Clinton
Kush mban hundën e Bill beson fort se të tjerëve duhet t’u japësh ndihmë kur u nevojitet. Përgjithësisht janë njerësz me intrigë dhe falin shpejt.

Elizabeth Taylor
Nëse futeni te grupi me këtë hundë, ka shumë gjasa të jeni dominantë dhe poetikë. Por jo vetëm kaq, pasi kjo hundë shoqërohet gjithashtu me mungesë pjekurie.

John F. Kennedy
Hunda e Presidentit të ndjerë amerikan shoqërohet me aftësi organizative. Në momente krize, këto janë njerëzit të cilët do donit të kishit afër.

Jennifer Aniston
Aktorja hollywood-iane dhe hunda e saj mbajnë virtytetet e optimizmit, zgjuarësise dhe dobishmërisë, krahas një disipline të hekurt.

Davidi
Ata që kanë këtë lloj hunde, thuhet të jenë të palodhur dhe mendimtarë të vazhdueshëm.

Barack Obama
Ju që keni këtë hundë, së bashku me Presidentin Obama, thuhet të jeni kuriozë të pashërueshëm. Keni gjithashtu shumë qejf të zgjidhni problemet, me tendencë për të qenë persona ekspresivë.

Marilyn Monroe
Hunda e Marilyn Monroe është e zakonshme ndër personat që kanë shpirt artistik. Kanë gjithashtu tendencën të jenë pasionantë.

Barbra Streisand
Kjo hundë shqiponje urren mungesën e sinqeritetit, me pak fjalë gënjeshtarët. Ka gjithashtu ambicie të madhe dhe janë të prerë për të drejtuar.

E njohur si hunda “qiellore”, ajo konsiderohet si një nga llojet e hundave më tërheqëse. Personat me këtë hundë janë zemërgjerë dhe të prirur drejt suksesit.

Edhe pse çuditërisht kjo hundë thuhet të jetë tërheqëse, ajo mundet gjithashtu simbolizojë një person frikësues. Ata janë gjithashtu rebelë, në më të shumtën e kohës.

Ariel Sharon
Pesonat me këtë hundë janë tipikisht njerëz që bëjnë gjithçka vetë. Ata shmangin që të ndjekin shumicën.

Kjo është hunda më e rrallë nga të gjitha. Kërkuesit shkencorë nuk gjetën dot një person të njohur me këtë lloj hunde. Ajo simbolizon mungesën e fatit të mirë dhe shumë zemëratë.
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!
Top