Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Charles Bukowski

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,751
Pëlqime
7,844
Pikë
113
#jashtebukowskit

"Pushteti qe dikush i jep dikujt, e ben te fuqishem perballe turmes!
Ndersa kur e zhvesh atë nga ky pushtet, nuk eshte asgje tjeter pervecse nje cope mishi me dy sy"

Rumi
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,751
Pëlqime
7,844
Pikë
113
"Kur të shkoni në shtrat,tërhiqeni mbulesën deri sa mbuloni zemrën.
Aty bëjn gjume njerëzit që nuk mund t'i keni afër"

Web
 

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,751
Pëlqime
7,844
Pikë
113
"Pa buzeqeshjen e gruas, bota do te rrinte perfundimisht ne erresire"

Charles Bukowski
 

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,751
Pëlqime
7,844
Pikë
113
#jashtebukowskit

"Pushteti qe dikush i jep dikujt, e ben te fuqishem perballe turmes!
Gjersa kur e zhveshin nga ky pushtet i dhene, nuk eshte asgje tjeter, pervec se nje cope mishi me dy sy"

f.s
 

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,751
Pëlqime
7,844
Pikë
113
#jashtebukowskit

Po te ofroj kete poeme
Meqe nuk kam asgje tjeter per te te dhene
Mbaje si nje pallto te ngrohte
Kur te vije dimri per te te mbuluar,
Apo si nje pale corape te trasha
Qe te mos te te kafshoje i ftohti
Te dua
Nuk kam asgje tjeter per te te dhene
Keshtu qe eshte nje tas i mbushur me drithera te verdhe
Per te ngrohur belin tend ne dimer
Eshte nje shall per koken tende
Per ta mbajtur mbi floke dhe qe ta lidhesh rreth fytyres sate
Te dua
Mbaje, cmoje sic do te beje nese do te humbisje
Dhe do te kishe nevoje per drejtim
Ne egersine e jetes
Dhe tek cepi i sirtarit tend
E futur tutje si ne nje kabine
Kur tek pemet e dendura, te vish duke trokitur
Une do te te pergjigjem, do te te tregoj rrugen
Dhe do te te le qe te ngrohesh nga ky zjarr
Te shplodhesh tek ky zjarr dhe te te bej te ndjehesh e sigurt
Te dua
Vetem kete mund te te jap
Dhe gjithcka qe i nevojitet kujtdo per te jetuar
Kur bota jashte nuk do t’ia dije me nese ti jeton apo vdes
Mbaj mend
Te dua...

70419Jimmy Santiago Baca
 

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,751
Pëlqime
7,844
Pikë
113
"Bej shenje per "po". Shtirem sikur kuptoj, sepse nuk dua te lendoj askend. Kjo eshte dobesia qe me dha shume probleme. Duke u perpjekur te jem i sjellshëm me te tjeret, une shpesh gjendem me shpirtin te bere copash."

Charles Bukowski
 

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,751
Pëlqime
7,844
Pikë
113
"Nuk e di për tjerët, por kur unë zgjohem në mëngjes dhe vesh këpucët, mendoj: Zot, po tani çfarë?"

Charles Bukowski
 

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,751
Pëlqime
7,844
Pikë
113
"Kaloja para dyqind vetave dhe nuk arrija të shikoja qoftë dhe një qenie njerëzore..."

Charles Bukowski
 

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,751
Pëlqime
7,844
Pikë
113
"Kjo jetë është një e përdalë. Shkon kështu çakërqejf, sepse ka çaste që të lënë shije të hidhur në gojë, e të tjera çaste aq të bukura sa të bëjnë të harrosh paudhësitë e pafundme të jetës dhe njerezve te poshter..."

Charles Bukowski
 

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,751
Pëlqime
7,844
Pikë
113
"Ka gjithmonë diçka që na i rrënon jetët tona.
Gjithçka varet se cila prej tyre nga bie hise e para..."

Charles Bukowski
 

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,751
Pëlqime
7,844
Pikë
113
"Ne të gjithë jemi pengje dhe jemi të gatshëm të merremi peng..."

Charles Bukowski
 

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,751
Pëlqime
7,844
Pikë
113
"Nëse një ditë më dëgjoni të flasë për dashuri, e yje… ju lutem, më vrisni"
 

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,751
Pëlqime
7,844
Pikë
113
"Pa letërsi, jeta është një ferr.."

Charles Bukowski
 

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,751
Pëlqime
7,844
Pikë
113
"Unë nuk kam nevojë për dikë që të më përsërisë vazhdimisht se do të jetë aty, se nuk do të më lëshojë, apo se nuk do të më tradhëtojë kurrë. Më mjafton dikush që në të gjitha rastet që të më dërgojë në djall, sërish të rikthehet tek unë”.

Charles Bukowski
 

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,751
Pëlqime
7,844
Pikë
113
“Shpreheni atë që ndjeni. Mos kini frikë nga pasojat, sepse koha nuk fal asnjë. Dashuroni, urreni, shpreheni çdo emocion të fortë që po përjetoni. Njerëzit janë spektakli më i bukur në botë, dhe për të cilin nuk paguhet ndonjë biletë”.

Charles Bukowski
 

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,751
Pëlqime
7,844
Pikë
113
“Çfarë ka më së shumti rëndësi, është aftësia juaj për të ecur përtej zjarrit.”

Charles Bukowski
 

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,751
Pëlqime
7,844
Pikë
113

“Ne nuk po kërkojmë lumturi, vetëm më pak dhimbje.”


Charles Bukowski
 

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,751
Pëlqime
7,844
Pikë
113
“Nëse ke aftësinë të dashurosh, duaje veten së pari.”

Charles Bukowski
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top