Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Charles Bukowski!

"Stili është i rëndësishëm.
Shumë njerëz bërtasin të vërtetën, por pa stil!
Eshtë e padobishme!
Nuk funksionon"

Charles Bukowski
 
69668

"Me disa persona do të shkoja deri në fund të botës!
T' i lija atje, e të mos i merrja më me vete"

Charles Bukowski
 
"Njerëz dyfytyrësh dhe falso, të tepruar, njerëz falso që shëtiten përreth nën diellin e njëjtë që bën trëndafilat dhe bën grurin. Mirë, unë nuk jam ndonjë kërkues i çmendur i së vërtetës, por në djall edhe kjo; por mund të më hipin mbi *** njerëzit hipokrit, madje nuk më interesojnë as për t’i zhdukur me mitraloz, vetëm doja t’i shmang, por nuk mundem, sepse patjetër të jetoj me ta, të punoj në fabrikat e tyre, t’i palloj gratë e tyre, të pij birrën e tyre, t’i gjuaj qentë e tyre dhe të ha groshën e tyre."

Charles Bukowski
 
"Vrapojnë sikur të kishin zjarrin nga brenda në kërkim të diçkaje që nuk gjendet. Kryesisht kjo ka të bëjë me friken për tu përballur me vetveten, ka të bëjë në thelb të saj me frikën e te qenit vetëm. Ndërsa unë i frikësohem turmës."

Charles Bukowski
 
"Nuk është vdekja që duhet ta tmerrojë dhe shqetësojë një njeri, por duhet të shqetësohet dhe tmerrohet që kurrë nuk ka filluar të jetojë, ose ka filluar në mënyrë të gabuar"

Charles Bukowski
 
IMG_20201121_053227.jpg

"Ju e dini se çfarë është seksi?
Një bisedë e vërtetë"...

Charles Bukowski
 
"Pa buzeqeshjen e gruas, bota do te rrinte perfundimisht ne erresire"

Charles Bukowski
 
"Bej shenje per "po". Shtirem sikur kuptoj, sepse nuk dua te lendoj askend. Kjo eshte dobesia qe me dha shume probleme. Duke u perpjekur te jem i sjellshëm me te tjeret, une shpesh gjendem me shpirtin te bere copash."

Charles Bukowski
 
giphy.gif


Charles Bukowski
 
"Nuk e di për tjerët, por kur unë zgjohem në mëngjes dhe vesh këpucët, mendoj: Zot, po tani çfarë?"

Charles Bukowski
 
"Kaloja para dyqind vetave dhe nuk arrija të shikoja qoftë dhe një qenie njerëzore..."

Charles Bukowski
 
"Kjo jetë është një e përdalë. Shkon kështu çakërqejf, sepse ka çaste që të lënë shije të hidhur në gojë, e të tjera çaste aq të bukura sa të bëjnë të harrosh paudhësitë e pafundme të jetës dhe njerezve te poshter..."

Charles Bukowski
 
"Ka gjithmonë diçka që na i rrënon jetët tona.
Gjithçka varet se cila prej tyre nga bie hise e para..."

Charles Bukowski
 
"Ne të gjithë jemi pengje dhe jemi të gatshëm të merremi peng..."

Charles Bukowski
 
"Unë nuk kam nevojë për dikë që të më përsërisë vazhdimisht se do të jetë aty, se nuk do të më lëshojë, apo se nuk do të më tradhëtojë kurrë. Më mjafton dikush që në të gjitha rastet që të më dërgojë në djall, sërish të rikthehet tek unë”.

Charles Bukowski
 
“Shpreheni atë që ndjeni. Mos kini frikë nga pasojat, sepse koha nuk fal asnjë. Dashuroni, urreni, shpreheni çdo emocion të fortë që po përjetoni. Njerëzit janë spektakli më i bukur në botë, dhe për të cilin nuk paguhet ndonjë biletë”.

Charles Bukowski
 
“Çfarë ka më së shumti rëndësi, është aftësia juaj për të ecur përtej zjarrit.”

Charles Bukowski
 

“Ne nuk po kërkojmë lumturi, vetëm më pak dhimbje.”


Charles Bukowski
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.