Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Charles Bukowski!

“Nëse ke aftësinë të dashurosh, duaje veten së pari.”

Charles Bukowski
 
70864

Eshte faqe web ku une kam marre postimet e Bukowski-t
E falenderoj admin se i kam vjedhur punen dhe kerkoj ndjese. Por, jane leximet me te bukura dhe me reale qe kam lexuar kohet e fundit?
 
"Gjithë kohën duhet të luftosh për jetën aq fortë, saqë nuk ke kohë as ta jetosh..."

Charles Bukowski
 
"Një femër e ndershme, kur kryen marrëdhënie me të dashurin e vet, ndien njëqind herë më shumë kënaqësi se një femër mendjelehtë"

(Giacomo Casanova)
 
“Diku në ndonjë vend ka dritë.
Mbase nuk do të jetë një dritë e madhe por errësirën e mund.”

Charles Bukowski
 
“Dashurohuni! Të paktën një herë në jetë, dashurohuni! Nuk ka rëndësi me kë dhe si, mjafton të dashuroheni. Është një rrëmujë e madhe dhe aq e bukur.”

Charles Bukowski
 
"Nëse don të shkruash në diell vetëm urdhëro, por të lutem leje të qetë një femër të mirë."

Charles Bukowski
 
Ajo ishte vajzë për së mbari.
Duhet të përpiqesha të vija ca rregull në jetën time. Në qoftë se një burrë i ndërron femrat si t'i teket, ... kjo do të thotë që nuk meriton asnjërën prej tyre.


(Charles Bukowski)
 
"Errësira vazhdonte të shtohej ne zemrat e disa njerëzve dhe nuk mund të bëja asgjë"

Charles Bukowski
 
"Ata që janë thyer në jet dhe që ia dalin mbanë, janë ata që kanë nivelin më të lartë të lumturisë dhe e jetojnë jetën më së miri edhe nga një buzëqeshje, ose nga prania e dikujt pa u shfaqur, thjeshtë e ndjen se është aty dhe është mirë.
Kushdo do të kalojë luftën që të arrije paqen në jetë"

Charles Bukowski
 
Disa njerëz pëlqejnë atë që ju bëni.
Disa njerëz e urrejnë atë që ju bëni.
Por shumica e njerëzve, thjeshtë nuk bëjnë asgje dreqi e martë"

Charles Bukowski
 
"Unë mendoj se e vetmja kohë që shumica e njerëzve mendojnë për padrejtësinë, është kur u ndodh vetëm atyre"?

Charles Bukowski
 
72762

"Nuk mund të ëndërrosh me njerëz të zbrazët!
Ata ta vjedhin buzëqeshjen, mirësinë, gëzimin, në të gjitha mënyrat.
Dhe pse në të gjitha mënyrat ti mundohesh të të kuptojnë!
Ta thërrmojnë zemrën sepse të tillë janë.
E çfarë mund të presësh nga dikush pa personalitet"?!

Charles bukowski
 
"Duhet të jetë e çuditshme të flasësh me të panjohur!
Duhet të jetë shumë e cuditshme kur njerëz që nuk e dinë ku kanë kokën e tyre, të të gjykojnë e paragjykojnë, nga idiotësia dhe injoranca e tyre e sëmurë!
Dhe ti bën sehir duke kuptuar, se ekzistojne dhe njerëz të tillë, duke bërë luanet aty ku nuk i njohin!
E sa për të ardhur keq kur i sheh tek mblidhen si minj të uritur, qe dalin kanaleve, apo pusetave të nëndheshme!
Unë kurrë nuk do trajtoja keq një vajzë, sido të sillej apo fliste ajo duke edhe më provokuar!
Nëna kështu më rriti, kështu më mësoi, se një fjalë e mirë dhe në mënyrën e duhur zbut dhe një luaneshë"

Charles Bukowski
 
"IMG_20201205_020355.jpg

"Problemi kryesor me botën është se njerëzit e zgjuar janë plot dyshime, ndërsa njerëzit budallenj janë plot siguri"

Charles Bukowski
 
"Neglizhenca ime e tanishme, është rezultat i kujdesit tim për të mbrojtur veten"

Charles bukowski
 
"Para se të mësoni gjuhët e huaja, mësoni gjuhën e zemrave"

Charles Bukowski
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.