Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Cila Eshte Arma Me Efektive e Komunikimit per ju?

Anabela

____??____LarGuaR____?
Kontributor
Regjistruar më
Jan 31, 2018
Mesazhe
21,438
Efektshmeria ime ne komunikim gjithmon eshte:
Truri:
Duhet te ve trurin ne levizje para se me vepru.
Fjalet:
Duhet te mendohem per fjalet qe duhet te nxjer nga goja,pasi edhe mund te gabosh.
Me kryesorja per mua gjithmon eshte,qe i mar gjerat gjithmon me qetesi jo me u buu bu e bo bo.
Gjithmon qetesia qe te arrij nje pik kuptimi.
 
Varet per cfare behet fjale, arma me e mire eshte ti hapesh veshet te ndegjosh dhe te kuptosh qoft ne profesion apo edhe privat.
e kam bezdi ti them gjerat reth e rotull mirpo ka te bej ke kam perball, nese ndodh naj kok mushk normale se i terhiqem Konfliktit dhe zgjedh diplomatin.
pastaj njerzit qe flasin shume as nuk kam nerva ti ndegjoj as ti dialogoj thjesht ju bej rafsh ?
 
@LUCKY-STRIKE fshiji dhe komentet e tua se ngjan shëmtuar sikur po flet e ofendon veten
 
Normal qe truri por dhe degjimi duke e degjuar tjetrin njeher ???
 
Ne shumicen e rasteve degjoj me shume sesa flas.
Po ka e nga ato njerez qe duan vetem te flasin vete e nuk duan te degjojne cka deshiron te flas tjetri.
Nuk ia vlen te acarohesh me te tille njerezish.
Eshte me mire te ikesh dhe ti lejsh te flasin me veten.
 
Sic thon gjuha kocka ska po kocka thyen ? Fjalet duhet me kan gentelman me grat
 
Fjala vret me shume se plumbi?
Bana pak shaka ?, por qe t’jemi realist nshqipni jane jo te pakt njerzit qe kane plumin si menyr komunikimi edhe tgjith kta qe perdorin gojen se ci kap i heshtje tuj ja nis prej edi rams ?
 
Bana pak shaka ?, por qe t’jemi realist nshqipni jane jo te pakt njerzit qe kane plumin si menyr komunikimi edhe tgjith kta qe perdorin gojen se ci kap i heshtje tuj ja nis prej edi rams ?
Me vjen keq me e pranu qe ke pershkruar realitetin e hidhur egzaktesisht sic eshte?
 
  • Pëlqej
Reactions: Zap
Gota e rakise ne dore te djathte, nje pjate meze keshtu tushicka salcra kosi e ca te brendshme, e nuk ka rob zoti qe mos ulet te komunikoje me ty e te zgjidhe tere hallet e botes. :D
 
Qartesia , durimi dhe kufinjte ne pergjithesi per mua ....ti rri ne pjesen tende une ne timen , bere dhe me hyre ne pjese te mpiu e zeza pastaj ?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.