Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Cila Eshte Arma Me Efektive e Komunikimit per ju?

Se cila eshte arma ime me e forte kete duhet t'a gjykojn te tjetet, bashkebiseduesit, dhe jo te shprehem une rreth saj. Vete-vleresimi eshte subjektiv, i nje-anshem. Une mund te shprehem thjesht per ate qe perpiqem te arrij, dhe jo se sa e arrij.

Ne chat/forum si ky, ku integriteti i paleve te perfshira eshte i mbrojtur, qellimi kryesor per mua eshte humori. Madje ndonjehere pertej kufijve te pranueshem shoqeror. Por gjithmon - me ndonje perjashtim te rralle - me deshiren per te shkaktuar nje (buze)qeshje.

Ndersa ne realitetin e mirefillte ne 95% te rasteve gjerat jane shume ndryshe.

Gjithsesi, formule te sakte nuk ka as ne ato raste. Ka thjesht instikte, nga deshira per te qene te sakte ne logjike e deri te normat profesionale dhe te drejtesia shoqerore.
 
Last edited:
View attachment 30663un me ket dyten fjal bam bam ntok??
Kill-a-Bee-Step-14-Version-2.jpg
Loqk ke ngatrrue arm ti , qikjo asht arma jote ???
 
Efektshmeria ime ne komunikim gjithmon eshte:
Truri:
Duhet te ve trurin ne levizje para se me vepru.
Fjalet:
Duhet te mendohem per fjalet qe duhet te nxjer nga goja,pasi edhe mund te gabosh.
Me kryesorja per mua gjithmon eshte,qe i mar gjerat gjithmon me qetesi jo me u buu bu e bo bo.
Gjithmon qetesia qe te arrij nje pik kuptimi.

Pse tallesh ? ?

Une mendoj se talenti dhe arma jote ne komunikim eshte gatimi dhe veçanerisht “biba n’tave”
 
Skan lidhje me. Njera tjetren kto qe thua ti un skomunikoj me dore qe gatuaj por me tru.??
Ik re anej ojjj qyyyyy. Apo tka shku menja per bib e rosak ne tav ty.???
 
Ahahaahhaahhahahahhaa un e di qelbsina ime ????????? kot te quaj qelbsin un ty lovju
 
Skom lek me ble arm komunikimi ?? ke nai arm ne shitje ti lajki strajki
 
  • Kiss
Reactions: Iva
Qetesia dhe degjimi jam nje degjuese e mire dhe e ruaj shume qetesin dhe kur dikush mbase e tepron duke folur
 
Jam jashte mase e qete dhe te gjithe me thone mis qetesia ...te gjitha gjerat i bej me qetesi
 
Njeriu duhet te dije te flase me njohurite dhe ngjarjet e veta, por eshte shume e rendesishme se duhet te dish te degjosh dhe kuptosh?
 
thjeshte jam orator i mire ne tre gjuhe….

dy te tjera thjeshte komunikoj

plus dhe gjuhe te tjera te lashta ku une jam i pasionuar dhe njoh shume mire hieroglifet egjiptiane dhe sumeriane

ect
 
Po po lol jeni oratore te qet llafollog te gjitha i keni
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.