Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Cilat marka të makinave kanë blerësit më besnikë?

centos

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dhj 13, 2004
Mesazhe
39,792
makina2018-597x350.jpg
Analiza më e re ka treguar se Mercedes është brendi më i vlefshëm i automobilave në botë, por kjo nuk do të thotë se ka edhe blerësit më besnikë.

Sipas hulumtimit të gjerë në SHBA të Edmunds, blerësit e veturave japoneze janë më besnikët, pasi gjatë vendosjes për blerjen e modelit të radhës blejnë serish të njëjtën markë.

Në hulumtim janë përfshirë madje 13,9 milionë automjete, të cilat janë blerë në periudhën 2007-2017, ndërsa rezultatet tregojnë se blerësit më lojalë janë ata të Toyota, Subaru dhe Honda. Në mesin e pesë të parëve janë edhe dy brende të kompanive amerikane, Ram dhe Chevrolet.

Rezultatet tregojnë se në vitin 2017, madje 63% pronarë të automjeteve Toyota vendosin serish të blejnë automobilin e të njëjti prodhues, derisa në rastin e Subaru këtë e vendosin 61%, në rastin Honda 60%.

Më së paku besnik ndaj markave të tyre të automobilave sipas këtij studimi janë pronarët e veturave MINI, FIAT, Mitsubishi, Chrysler, Smart dhe Dodge. Pasojnë blerësit e Audi (47%) dhe Land Rover (40%). Mercedes ndërkaq ka vetëm 39%, pasuar nga Volvo (26%), Jaguar (24%) dhe Infiniti me 22%.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.