Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Cili eshte libri i fundit qe keni lexuar ose jeni duke lexuar ?

TinkerBell

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Gush 22, 2017
Mesazhe
856
IMG_1645901910090.png


Para pak kohësh kam lexuar, Norwegian Wood nga Haruki Murakami... shumë i bukur, si gjithmonë Murakami nuk zhgënjen :)

Po ju ?
 
Last edited by a moderator:
E kam mbyllur me "Dhe malet oshetine" prej disa muajsh dhe skam kohe apo nerva te perqendrohem ne lexime te gjata :)
 
I fundit ka qene para nje viti e pak..ashtu siç citoje dhe parafolesi,kur nuk je i qete dhe i ngeshem nuk mund te perqendrohesh dot.Behet fjale per Tuneli i Ernesto Sabato :)
 
The Wind in the Willows by Kenneth Grahame
 
Mos u trishto - Aid el Kharni.. nje liber per c'do shpirt me doze pesimizmi brenda..
 
Perse meshkujt martojne kuckat, Sherry Argov.
 
Libri është një nga gjërat më të mira, kur je i mërzitur, kur bota të duket sikur po përmbyset e ti nuk gjen një vend të përshtatshëm për veten, kur njerëzit nuk të kuptojnë, kur rreth teje sheh injorancë mbi kufirin e normales, kur nuk di si ta luftosh atë, kur gjithçka që ke brenda vetes nuk arrin ta shprehësh, kur bota dhe jeta vë në provë durimin tënd, ja streha që ai të ofron!
Libri është dituri, ngrohtësi, aventurë, qetësi shpirtërore, ëndërrim.

Ps: libri i fundit eshte Pele. Futbollisti me i madh i koherave.
 
Kam mar kto dit:
"Dashurite e medha nuk veshin fustan nuserie"
~Mitsi Valaka~
 
Donato Carrisi ~ The Whisperer
 
Vendosa te hap kte teme per te marr idee te reja mbi libra te ndryshem. Bashk me ndonje koment personal nese keni apo jo.

Unë personalisht sapo mbarova së lexuari “Luftë dhe Paqe” nga Lev Tolstoj. Mendoj se ja vlen çdo fjale ta lexosh, ësht nga ata librat qe nuk i parashikon dot se çfare ndodh nga kapitulli ne kapitull. :)
 
Aktualisht kam disa libra qe presin aty mbi komodine dhe qe me ne fund mora vendimin ti nis

Do e filloj me "Idioti" , nje rikthim
 
E kam lexuar qe ne kohe te lashta, rikthimi po me ben te rijetoj nje etape te se shkuares.....

Kam e libra te tjere, bibloteka ime permban llojshmeri librash, po aq e une brenda vetes.... :)
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.