Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Cim Peka

Barnaba2.0

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jan 31, 2021
Mesazhe
541
Kjo teme i perkushtohet Cim Pekes, shefit te portalit Syri.net. Cimi eshte nje gazetar me njeashmeri politike te rendomte. Edhe pse ai nuk eshte i vetmi qe dhunon stardartet profesionale te gazetarise - te atille ka mjaft, shumica e te tjereve, si per shembull Andi Bushati, kane pak takt, elokuence, dhe i sajojn me kujdes analizat e mbrapshta. Ndersa stili i Cimit ngjason me shume me nje analfabet.

Edhe pse fenomeni i gazetareve te paafte eshte problem serioz, ne kete teme ne do perqendrohemi te kendveshtrimi humoristik, konkretisht te skecet e Portokallise.

p.s. uroj qe @Hera te mos merzitet, meqenese publikon shpesh kuriozitete/artikuj nga ai portal.

 
Kjo teme i perkushtohet Cim Pekes, shefit te portalit Syri.net. Cimi eshte nje gazetar me njeashmeri politike te rendomte. Edhe pse ai nuk eshte i vetmi qe dhunon stardartet profesionale te gazetarise - te atille ka mjaft, shumica e te tjereve, si per shembull Andi Bushati, kane pak takt, elokuence, dhe i sajojn me kujdes analizat e mbrapshta. Ndersa stili i Cimit ngjason me shume me nje analfabet.

Edhe pse fenomeni i gazetareve te paafte eshte problem serioz, ne kete teme ne do perqendrohemi te kendveshtrimi humoristik, konkretisht te skecet e Portokallise.

p.s. uroj qe @Hera te mos merzitet, meqenese publikon shpesh kuriozitete/artikuj nga ai portal.


S'kam perse te merzitem ...une sjellë artikuj e kuriozitete nga te gjitha portalet
 
S'kam perse te merzitem ...une sjellë artikuj e kuriozitete nga te gjitha portalet

Po, eshte e vertet qe sjell kuriozitete edhe nga portale te tjera. Thjesht vura re qe ditet e fundit ke postuar nje sere te tille nga Syri.net, dhe mu kujtua Portokallia. Pervec humorit, kjo teme do u kujtoj lexuesve se portali ne fjale eshte katastrof ne lajme politike.
 
Po, eshte e vertet qe sjell kuriozitete edhe nga portale te tjera. Thjesht vura re qe ditet e fundit ke postuar nje sere te tille nga Syri.net, dhe mu kujtua Portokallia. Pervec humorit, kjo teme do u kujtoj lexuesve se portali ne fjale eshte katastrof ne lajme politike.

Lajme nuk sjell shum qe andej .....por kur shoh dicka qe me terheq nuk shoh ku e marr ????
 
Vinjol, e zeme se kjo video nuk eshte montazh si rasti Babale (sepse e ka ate vesin mashtrues PD-ja); e zeme se ndonje organizator idiot ne PS ka shkuar kunder strategjise se distances shoqerore gjate fushates... Pra edhe nese kjo eshte e vertet, cka sigurisht qe duhet denuar, gjithsesi s'mund t'a kritikoni ju te PD-se kur ju e beni cdo dite kete gje.

Poashtu, ju s'mund te flisni fare per temen e pandemise, kur merr ne konsiderate se Saliu inkurajoi ankth per procesin e vaksinimit cka kushton jete njerezish.

Mos te flasim pastaj per skandale qe do ngelen njoll ne gjithe historine e Shqiperise: tradhetia kombetare e Bashes/Berishes me marreveshjen e detit ne 2009.
 
Vinjol, e zeme se kjo video nuk eshte montazh si rasti Babale (sepse e ka ate vesin mashtrues PD-ja); e zeme se ndonje organizator idiot ne PS ka shkuar kunder strategjise se distances shoqerore gjate fushates... Pra edhe nese kjo eshte e vertet, cka sigurisht qe duhet denuar, gjithsesi s'mund t'a kritikoni ju te PD-se kur ju e beni cdo dite kete gje.

Poashtu, ju s'mund te flisni fare per temen e pandemise, kur merr ne konsiderate se Saliu inkurajoi ankth per procesin e vaksinimit cka kushton jete njerezish.

Mos te flasim pastaj per skandale qe do ngelen njoll ne gjithe historine e Shqiperise: tradhetia kombetare e Bashes/Berishes me marreveshjen e detit ne 2009.
O plak po ca po mhan palla mua ca kane bere ata me pare
dhe ti ose une te ishim te njejten gje do kishim bere

Problemi eshte se me kte b.q spo shtyhet me


Pastaj sa na zure ne goje ne te PD
ne kohen tone Hant PD po linte dhe therrmijat
e skandale kaq hap fare sa JU te ps nuk kishte


por sa erdhen rilindasit nedetyre
as therrmija nuk ka me per te ngrene populli

se vec me koncesione PPP PPM e PPR qe keni bere per vete ju
qe cdo tender eshte fituar nga vete ju jo popull i thjeshte << dmth nipi,kushuriri.krushku. etj etj >> i pushtetareve..... Jeni kampiona ne rang guines


Ne kohen e Pd Oligarket numeroheshin me GIshta
e tashme duhet makine llogaritese


dhe dicka..... qe me ka terheq sinqerisht vemendjen

Pse kujtoni ju para 8 vitesh keni bere kte e keni bere ate,,,,,,,,
ok i kena ba dhe populli na rrezoi,,,,

Urdhero keni 8 vite qe jeni n e pozite me thuaj cfare keni bere ju dicka te hajrit

mesa di une vec 1 aeroport te kuksit << dhe ketu kam dyshime >>


A me fal harrova doni dhe nji mandat te trete ju qe ti fshihni mire gjurmet e vjedhjes qe keni bere gjate 8 viteve
 
Ah dhe dicka ta shkruaj Pandemi nuk ka
por ka Virus te shperndare.......
nuk e beson ??
satelitete qe Leshoi Elon MUsk...... kane shperndare aq shume virus neper hapesire sa qe ndodhi pandemia ....... << eshte mendim personal i imi >>

Mgjth pas disa vitesh do te dale dhe e verteta e kesaj pandemie
 
Mos te flasim pastaj per skandale qe do ngelen njoll ne gjithe historine e Shqiperise: tradhetia kombetare e Bashes/Berishes me marreveshjen e detit ne 2009.
Aman re se sme rrihet pa e komentu edhe kte
dakort re marrveshja ishte gabim e njolle historike eshte e drejte jam me ty
Urdhero cfare bete ju per te minimizuar kte njolle ??
ja falet dhe 2000 milje te tjera grekut..... qe ti leshonte Kishen qe perdoret si xhami turkut
Dhe turku si shperblim te vinte e te ndertonte nji Spital ne fier << meqe jetoj ne fier >>
 
O plak po ca po mhan palla mua ca kane bere ata me pare
dhe ti ose une te ishim te njejten gje do kishim bere

Cfare shkruan keshtu mor shok?! Te permenda tradheti kombetare, falje territori, dhe ti thua "dhe ti ose une te ishim te njejten gje do kishim bere"!!!!
 
Cfare shkruan keshtu mor shok?! Te permenda tradheti kombetare, falje territori, dhe ti thua "dhe ti ose une te ishim te njejten gje do kishim bere"!!!!
une per ate territor ngarkoja makinat me arme ne fier e i coja deri ne prizeren ne kohen e kuftes..... per ate territor

Si ashtu?! Me cfare marreveshje?! Ku i ke faktet?!
ku i kam faktete ?? dil noi xhiro anej nga himara e saranda noi dite kur te kesh kohe............. e i shef m e sy te lire seshte nevoja.......



sa per info jo per gje
me kte minishengenin qe donte te na bente Ky i gjati e me ndryshimin e territoreve qe i paraqiti kosoves e serbise,,,,,,, cfare do me ti.........
mini shengeni i jepte Serbise lidhje direkte me adriatikun
direkte te gjithe milioneret serbe r us do i kishe ne shqiperi
e mbas 30 vitesh sdo te kishte me asgje nga historia e shqiperise
as skenderbe as ismail qemal e asgje tjeter......

po sa e mori vesh Merkel te drejten,,,,, plani u braktis

a quhet Fakt ky ??? apo........
 
megjithate dua te them qe deriu diku i keni te fituara kto zgejdhje

Sepse e-albania do te beje te sajen

keni te gjitha id
e vete vendosni
 
te sygjeroj te shikosh kete @Barnaba2.0
a qendrojne keto fakte qe thote ky ???

 
ku i kam faktete ?? dil noi xhiro anej nga himara e saranda noi dite kur te kesh kohe............. e i shef m e sy te lire seshte nevoja.......

O Vinjol, cfare thua more burre...?! Te kerkova fakte per falje territori nga qeveria Rama, sic beri Basha me marreveshjen e detit. Cfare te kerkoj une ne Sarande dhe Himare?! Ju hidhni akuzen dhe pastaj thoni "ik gjeji vete faktet"!

me kte minishengenin qe donte te na bente Ky i gjati e me ndryshimin e territoreve qe i paraqiti kosoves e serbise,,,,,,, cfare do me ti.........
mini shengeni i jepte Serbise lidhje direkte me adriatikun
direkte te gjithe milioneret serbe r us do i kishe ne shqiperi
e mbas 30 vitesh sdo te kishte me asgje nga historia e shqiperise
as skenderbe as ismail qemal e asgje tjeter......

Mini-shengen eshte thjesht nje lehtesim i procedurave te tregtise dhe levizjes se lire te njerezve, ngjashem me rregullat e BE-se. Si do zhduket Shqiperia me rritjen e tregetise me Serbine, Maqedonine, Malin e Zi, etj.?! Po kur te hyjm ne BE, a nuk do kete levizje te lire te mallrave dhe njerezve? Ashtu sic perfiton Serbia me dalje ne Adriatik, ashtu perfitojm edhe duke arritur ne territorin e BE-se nepermjet autostradave te Serbise.

Ndersa propozimi per shkembim territoresh midis Serbise dhe Kosoves nuk u be nga Rama, por nga Thaci. Mire qe s'ke besim te Rama, por Thaci ka qene komandant i UCK-se. Dhe cfare te keqe ka te japesh nje pjese te Mitrovices, ku autoriteti i institucioneve te Kosoves poathuajse nuk ekziston, dhe ne shkembim te marresh Luginen e Presheves qe eshte shqiptare dhe po vuan diskriminim te gjithanshem nga shteti serb?

Poashtu, i ashtuquajturi mini-shengen mbeshtetet nga BE, sepse bashkepunimi ekonomik i Ballkanit Perendimor e ben me te lehte integrimin e rajonit ne BE pas disa vitesh.
 
megjithate dua te them qe deriu diku i keni te fituara kto zgejdhje

Sepse e-albania do te beje te sajen

keni te gjitha id
e vete vendosni

E bere fakt te kryer kete akuzen e shperdorimit te te dhenave. S'mesuat ndonje mesim nga akuzat e Babales... Prisni hetimin nje here.
 
Barnaba.2 tani do ha syfyr sepse agjeroj i nderuar

faktet e detit i keni anijet greke ne territorin tone
Mini-shengen eshte thjesht nje lehtesim i procedurave te tregtise dhe levizjes se lire te njerezve, ngjashem me rregullat e BE-se. Si do zhduket Shqiperia me rritjen e tregetise me Serbine, Maqedonine, Malin e Zi, etj.?! Po kur te hyjm ne BE, a nuk do kete levizje te lire te mallrave dhe njerezve? Ashtu sic perfiton Serbia me dalje ne Adriatik, ashtu perfitojm edhe duke arritur ne territorin e BE-se nepermjet autostradave te Serbise.

Ndersa propozimi per shkembim territoresh midis Serbise dhe Kosoves nuk u be nga Rama, por nga Thaci. Mire qe s'ke besim te Rama, por Thaci ka qene komandant i UCK-se. Dhe cfare te keqe ka te japesh nje pjese te Mitrovices, ku autoriteti i institucioneve te Kosoves poathuajse nuk ekziston, dhe ne shkembim te marresh Luginen e Presheves qe eshte shqiptare dhe po vuan diskriminim te gjithanshem nga shteti serb?

Poashtu, i ashtuquajturi mini-shengen mbeshtetet nga BE, sepse bashkepunimi ekonomik i Ballkanit Perendimor e ben me te lehte integrimin e rajonit ne BE pas disa vitesh.

meqe nuk u miratua ky plan i minishengen
te rikujtoj qe po shikohet nji mundesi i hapjes 1 kanalit qe lidh mesdheun me serbine
qe do te kaloje greqi-maqedoni-serbi

sa per thacin...... ekziston 1 thac si puna e rames etj etj
personalisht jam me Komandantin te cilit i dorezoja armet kur i shkoja me njerzeit e mi
xhaxhane.djemte e halles. etj se une isha 12 vjec
R.Hajradinaj ...

nuk ka pase kurre interes midis BE dhe Rusise,,,,,,,
dhe kjo loje o be thjesht per te pare reagimin e Putin.......


te pershendes e degjohemi
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.