Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Covid-19 dhe mashtrimi i madh.

Ruani shendetin, mbani distancat mos degjoni budalleqet e cdo indiviti qe ka synime te tjera.
Ke lene pa permendur dhe votoni rilindjen

Si ramazan rama ke fol
 
Nji pyetje ?? Kush hane synimet e tjera ?... cfare synimesh mund te kem une ose x antar qe shprehemi kundra ?? Nuk mi thua ??
 
Ke lene pa permendur dhe votoni rilindjen

Si ramazan rama ke fol

Cili rilindje e ke fjalen, clidhje ka politika e flliqur me virus vdekjeprures qe ka mar jeten e shume personave dhe perhapet akoma edhe me shume?
 
Nji pyetje ?? Kush hane synimet e tjera ?... cfare synimesh mund te kem une ose x antar qe shprehemi kundra ?? Nuk mi thua ??

Ne fakt une permenda artikullin qe ishte shkruar me lart.
 
Cili rilindje e ke fjalen, clidhje ka politika e flliqur me
virus vdekjeprures qe ka mar jeten e shume personave dhe perhapet akoma edhe me shume?
Kam frike se e verteta eshte ndryshe.....
Popull i thjeshte jam
Sic jane dhe shume ketu.....
Por jam koshient mbi situaten......
 
Nuk mu pergjigje cilat jane synimet ??
Ruani shendetin, mbani distancat mos degjoni budalleqet e cdo indiviti qe ka synime te tjera.
 
po kur ta bejne me detyrim....
Diku lexova qe do e bejn te detyrueshme dhe tek femijet,thuhej qe sdo ti pranojn ne kopshte apo shkolla nese nuk vaksinohen.
Une nuk dua qe femija im ta beje ate vaksin.
Nese duhet te behet le ta bejn ata qe e kan te nevojshme.
Ska perse te behet tek femijet.
 
Ne kena bo vaksina sa duash neper shkolla. Sna pyeste kush, donim apo sdonim na e ngulnin ke krahu e ikshin.
Teknologjia dhe qasja ne internet e cdo lloj budalli qe ben si shkenctar po behet problem i madh.
Nese nuk e dini, pandemi e viruse ka pas e do kete gjate gjithe historise se njerezimit.
Boll lexuat e besuat budallalliqe me detyrime e gjera te tilla, edhe te duan nuk ka vaksina per gjithe popullin e normalisht do vaksinohen ata qe rrezikojne me shume.
Ruani veten dhe familjet, virusi nuk eshte shaka apo thjeshte grip sic thone disa.
Une u bene 10 dite qe e kam kalu e akoma nuk jam 100% sic isha para virusit. :)
 
Covid 19 nuk ka, eshte bakter qe krijon tromboz dhe sjelle vdekje te shpejte.

Mjekët gjermanë nuk i janë bindur Ligjit Botëror të Shëndetit të OBSH-së.

OBSH urdhëron të mos kryhen autopsitë e vdekjeve nga koronavirusët dhe vendosi që kjo NUK është VIRUS, por BAKTER që shkakton vdekjen.
Kjo çon në formimin e mpiksjes së gjakut dhe vdekjen e pacientit.

Gjermania mund të ashtuquajturin Covid-19, i cili nuk është asgjë më shumë se "koagulimi difuz intravaskular" (tromboza).

"Dhe mënyra për t'u marrë me të, janë" antibiotikët, ilaçet anti-inflamatore dhe antikoaguluesit. "Së pari - ASPIRINA.

Ky lajm i bujshëm për të gjithë botën u përgatit nga mjekët gjermanë përmes autopsisë së kufomave të prodhuara nga Covid-19.

"Gjithashtu, sipas patologëve gjermanë, ventilimi mekanik dhe njësitë e kujdesit intensiv nuk ishin të nevojshme, madje te demshme.

CSecha në Gjermani ka filluar të ndryshojë protokollin e kurimit

Burimi: GJERMANI,
Ministria e Shëndetësisë.

Motra dhe vllezer

Kalojeni kete tekst familjes tuaj, të gjithë fqinjëve, të njohurve, miqve, kolegëve.. etj ... dhe mjedisit të tyre në përgjithësi ...

Covid-19 ... nuk është një virus, siç jemi mesuar të besojmë. Eshtë një bakter ... i amplifikuar nga rrezatimi elektromagnetik 5G që shkakton inflamacion dhe hipoksi.

Tani do të duhet të bëni sa më poshtë:
Merrni aspirinë 100 mg dhe apronax ose paracetamol ...

Sepse? ... *
Sepse Covid-19 është treguar se trash gjakun, duke stimuluar një person të zhvillojë trombozë.
Sepse gjaku nuk është i ngopur me oksigjen. Gjaku trashet, rrjedhe në zemër dhe mushkëri dhe ngadalësohet, personi nuk mund të marrë frymë dhe vdes shpejt.

Në Gjermani, mjeket shkelën protokollin e rekomandimit të OBSH-së dhe bënë një autopsi mbi një kufomë të vdekur nga Covid-19 ... ata hapën trupin, krahët, këmbët dhe pjesët e tjera të trupit dhe kuptuan se ishte gjak i zgjeruar dhe i mpiksur në venat, të gjitha venat dhe arteriet ishin plot me gjak.

Ndërhyja në rrjedhën normale të gjakut, eshte fatal, duke çuar oksigjen në të gjitha organet, kryesisht në tru, zemër dhe mushkëri,..dhe pacienti përfundimisht vdes,
Duke e ditur tashmë këtë diagnozë, Ministria Gjermane e Shëndetësisë ndryshoi menjëherë protokollet e trajtimit për Covid-19 ... dhe filloi të përshkruajë 100 mg aspirina dhe apronax pacientëve të saj të infektuar ...

Rezultati: pacientët filluan të shërohen dhe u shfaqën përmirësime. Ministria e Shëndetësisë lëshoi dhe ktheu ne gjendje te sheruar më shumë se 14,000 pacientë brenda një dite.

Urgjente:
Ndani këtë informacion dhe bëjeni atë menjëherë lajm.

Në vendin tonë, OBSH mashtroi për këtë pandemi. Çdo ditë, kryeministri ynë thotë se këto janë të dhëna dhe statistika.
Nëse nuk i jep këto informacione për të shpëtuar qytetarët, sepse elitat e kërcënojnë atë! ..

Ne e dimë që të gjitha qeveritë në botë janë të detyruara t'u përmbahen rekomandimeve të OBSH-së, por Gjermania ka shkelur rregullin ...

Tani a do të ketë procese gjyqësore në të gjithë botën - për shkaktimin dhe mbulimin e kaq shumë vdekjeve dhe kolapsin e ekonomive të shumë vendeve ... dhe të gjithë do ta kuptojnë pse është lëshuar urdhri për të varrosur trupat menjëherë pa autopsi ..

Eshtë në fuqinë tonë të mbajmë dhe mbrojme të vërtetën dhe urgjentisht të shpresojmë të shpëtojmë sa me shume shumë jetë duke perhapur lajmim..

Urgjentisht! NE TE GJITHA RRJETET !!!!
Shperndaheni vllezer e motra..

Ja pse funksionon xheli antibakterial dhe dioksidi i klorit ...
E gjithë Psikoza e Pandemise, ishte e nevojshme sepse qeveria botërore në hije, dëshiron qe nga frika të na coje tek vaksina me deshire, për të kontrolluar popullsinë, zvogëluar popullsinë botërore dhe per te vendosur diktaturen e plote globale.

Dërgoja sa më parë te afermve dhe miqeve tuaj, sepse ne nje ore te vetme mund te ikin disa jete,-
Kalojuani sa më shumë që mundeni, te kuptojne njerezit cfare eshte konkretisht dhe pse vdesin njerezit papritur....para se ATA, të na e detyrojnë te mbyllim gojen dhe syte.

Burimi. Redaksia Matilde

Falnderojme shqiptarin me banim ne gjermani, qe sapo na i dergoj kete lajm, i cili prej neser do te merret vesh nga gjithe bota.

www.levizjasovrani.org
Shpërndarje të këtilla më kanë dërguar edhe mua. Megjithatë (mbase e kam cekur edhe më parë), unë besoj se ekziston si virus, por jo ashtu siç e paraqesin. Me fjalë të thjeshta është politikë eugjenike/higjienë racore me disa përfitime globale. Mbase nuk do e kuptojmë kurrë se çfar ishte në realitet, por që duhet përkujdesur për shëndetin tonë as që diskutohet. Me ose pa Covid 19.
 
Shpërndarje të këtilla më kanë dërguar edhe mua. Megjithatë (mbase e kam cekur edhe më parë), unë besoj se ekziston si virus, por jo ashtu siç e paraqesin. Me fjalë të thjeshta është politikë eugjenike/higjienë racore me disa përfitime globale. Mbase nuk do e kuptojmë kurrë se çfar ishte në realitet, por që duhet përkujdesur për shëndetin tonë as që diskutohet. Me ose pa Covid 19.
A nuk eshte pak sa e habiteshme qe Covid19 ka te njejtat simptoma identike me gripin apo Influenca? A nuk eshte dyshuese qe nuk u eshte lejuar autopsia te vdekurve? A nuk eshte dyshuese qe te vetmet imazhe qe kemi para nga keta qe jan shtruar, jan ato qe ka dhen medja? A nuk eshte dyshuese qe nuk u lejuan kurr smarphona-t? Kur indiciet jan te shumta ateher ato behen fakte te pa kundershtueshme. Te pakten keshtu kam mesuar une.
 
A nuk eshte pak sa e habiteshme qe Covid19 ka te njejtat simptoma identike me gripin apo Influenca? A nuk eshte dyshuese qe nuk u eshte lejuar autopsia te vdekurve? A nuk eshte dyshuese qe te vetmet imazhe qe kemi para nga keta qe jan shtruar, jan ato qe ka dhen medja? A nuk eshte dyshuese qe nuk u lejuan kurr smarphona-t? Kur indiciet jan te shumta ateher ato behen fakte te pa kundershtueshme. Te pakten keshtu kam mesuar une.
Covid 19/SARS CoV-2 është në grupin e virusit corona (diku rreth 30 lloje në mos gaboj), ndaj dhe simptoma të ngjajshme. Dyshimet që ke parashtruar në vijim janë më se të arsyeshme, nga faktet se si u menaxhua në aspektin global.
 
Covid 19/SARS CoV-2 është në grupin e virusit corona (diku rreth 30 lloje në mos gaboj), ndaj dhe simptoma të ngjajshme. Dyshimet që ke parashtruar në vijim janë më se të arsyeshme, nga faktet se si u menaxhua në aspektin global.
Corona Virus perben familjen me te madhe te viruse te njohur deri me tash. Rreth 23-25% e viruseve bejne pjese te corona viruset. Madje edhe teshtima shkaktohet nga nje lloj corona virusi dhe ka mbi 120-130 corona viruse te njohur e disa te patentuar. Sot mendimin kritik e kan futur ne rrethin e konspiracionit saqe kur dikush ve ne pikepyetje diçka ateher etiketohet si "budalla" qe kerkon te dije diçka me mire dhe me shume se te tjeret.
Per me shkurt, shiko Sokratin e shkret se si i perfundoj jeta. Ironikisht po permbushet dhe parashikimi i tij per demokracine ? Na pret nje tirani.
 
Corona Virus perben familjen me te madhe te viruse te njohur deri me tash. Rreth 23-25% e viruseve bejne pjese te corona viruset. Madje edhe teshtima shkaktohet nga nje lloj corona virusi dhe ka mbi 120-130 corona viruse te njohur e disa te patentuar. Sot mendimin kritik e kan futur ne rrethin e konspiracionit saqe kur dikush ve ne pikepyetje diçka ateher etiketohet si "budalla" qe kerkon te dije diçka me mire dhe me shume se te tjeret.
Per me shkurt, shiko Sokratin e shkret se si i perfundoj jeta. Ironikisht po permbushet dhe parashikimi i tij per demokracine ? Na pret nje tirani.
Për të qesh e për të qarë në të njëjtën kohë.

Se jemi specie më e zhvilluar po, por shumë të vegjël ndaj viruseve. Mbase dhe ndonjë marrëzi apo mutacion na ‘shpëton’. Si ai mutacioni i trurit që na largoi nga primatët ?
 
Për të qesh e për të qarë në të njëjtën kohë.

Se jemi specie më e zhvilluar po, por shumë të vegjël ndaj viruseve. Mbase dhe ndonjë marrëzi apo mutacion na ‘shpëton’. Si ai mutacioni i trurit që na largoi nga primatët ?
Personalisht nuk besoj te teoria e evolucionit dhe X-Man. Ne kete rast ze me shume vend ligji i Merfit ?
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.