Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Covid-19

qe eshte si virus eshte nuk di ne vendet e tjera por ketu te ne boll kam degju raste qe I jan ofru lek familjarve te pacientve qe te firmosin qe ndruan jet nga covid .si po blihet shpirti.dhe e vdek.vec zoti mund te reegulloj cdo gje vec ai por mos harrojme qe kjo gjendje ka shyqyrr
shkatrru shummm familje ekonomikisht.njerzit nuk kane buke te hane.pra stressi depression I ka cuar njerzit te pesojne trauma.vec ne doren e zotit
Jam shum dakort me ty ! Per kte thash qe do ndryshohet rendi global ekonomikisht ! Kan ofru lek esht e vertet sepse ne shqiperi ma kan thon vet familjari , dhe ne itali nji shoku i shokut tim i kishte hedh ne gjyq pse te certifikata vdekjes e kishin ven sikur kishte vdek nga covid !
Por shpresojm qe cdo gjo t shkoje mire pasi skemi gje ne dore ne ! ?
 
Perderisa Rruzhdi Metali ka arrit te sheroj plot njerez ne shqiperi me Covid-19, ateher do te thote qe nuk eshte per tu marr me kaq frik sa na e paraqesin ne medja. Mbi te gjitha ne kete loje virusi ka diçka te dyshimt.
 
Perderisa Rruzhdi Metali ka arrit te sheroj plot njerez ne shqiperi me Covid-19, ateher do te thote qe nuk eshte per tu marr me kaq frik sa na e paraqesin ne medja. Mbi te gjitha ne kete loje virusi ka diçka te dyshimt.

kush eshte Ruzhdi Metali?
Si me qene mekanik makinash tingellon
 
Se kisha dëgjuar as unë.
Thnx për infon
Sipas tij, ka arrit te sheroj dhe kancerin dhe semundje te tjera qe mjeksia moderne nuk i sheron, duke nxjerr si deshmitar dhe pacientet qe ka sheruar. Disa e quajn mashtrues por per mua eshte i besueshem ne baze te deshmive. 100% sukses nuk ka asnje mjek
 
Marë parasysh bagazhin profesional, besoj se ekziston. Së paku, njihen mbi 219 lloje virusesh. Jo rastësiaht është i pagëzuar SARS-CoV-2/Covid 19. Sot, SARS dhe MERS (nga corona viruse të ndryshëm) janë plotësisht nën kontrollin njerëzor ose gati të zhdukur. Edhe Covid-19 do ketë të njëjtin fat. Tani, SARS kishte një vdekshmëri prej 10% ndërsa Covid 19, diku rreth 2%. Vdekshmëria më e ulët e bën që të zgjasë më gjatë se SARS, pasi viruset jetojnë më gjatë kur njerëzit janë më rezistues, nga arsyeja se kanë nevojë për riprodhim në qenie të gjalla.
Mënyra më efikase për ta përballuar, është një sistem imunitar i fortë.
Viruset janë pjesë e pandashme e njerëzimit. Do na mbijetojnë, po qe se nuk i ‘marim me vete’.
Edi Edi sa e rend eshte per 8 dit humba 12/kg
ather u duhet sugjeruar grave obeze si kir per te ten na pesha ?
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.