Dashuri apo fiksim!?

AlbaniaIrC

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
257
Location
Gjithandej
Eshte vene re nje fenomen i cuditshem keto vitet e fundit......
Meshkuj te moshave mbi 20 vjec
shprehen se kane qellime serioze me vajza minorene
kryesisht nga mosha 14-17vjec
si i gjykoni deshira te tilla
a eshte normale kjo gje per nje mashkull
apo vjen si pasoje e mungeses se nje te dashurie
perafersisht ne moshen te tij
keni vepruar keshtu ??????
Sinqeriteti vleresohet:::::huhu
shprehuni ...... :)
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Moana

RrEbeLe
ANETAR ✓
Mesazhe
482
Location
Roma
Eshte vene re nje fenomen i cuditshem keto vitet e fundit......
Meshkuj te moshave mbi 20 vjec
shprehen se kane qellime serioze me vajza minorene
kryesisht nga mosha 14-17vjec
si i gjykoni deshira te tilla
a eshte normale kjo gje per nje mashkull
apo vjen si pasoje e mungeses se nje te dashurie
perafersisht ne moshen te tij
keni vepruar keshtu ??????
Sinqeriteti vleresohet:::::huhu
shprehuni ...... :)
Hmmm..do doja te beja nje citim disi me skolastik,nese me lejohet : shqehtesimi qe solle per "preludin e ndjenjave rinore" dhe per minoritetin,gje qe ne dukje jane thjesht impulse seksuale te perligjura me fjale.
Duhet ndare (te pakten nga ne qe jemi adult) fiksimi nga termi dashurise.
Shqetesimet obsesive-kompulsive, ashtu siç njihen ne gjuhen mjekesore, jane patologji psikike qe manifestohen ne forma e mosha/status social te ndryshme, por qe kane nje skeme te perbashket: mendime maniake, apo fiksime te verteta,duke rrezikuar seriozisht prospektivitetin e jetegjatesise te trurit.
Tema eshte e gjere,por doja vetem te cilesoja termin fiksim..impulse seksuale te kthyera ne frustrim per mos arritje qellimi,nderthurur me integritetin e munguar psikik te nje shoqerie te tere e cila inkurajon me vetedije keto lloj raportesh shterpe midis grup moshave qe cilesove me lart me qellim per te shmangur vetmine e post te 30 per djemte e tyre :)
Faleminderit per vemendjen :)
 

AlbaniaIrC

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
257
Location
Gjithandej
Nuk Eshte vetem ky problemi
Kohet e fundit nuk ka dashuri
Por lek e pasuri, sic e permende kjo teme eshte e gjere dhe e gjate . Komplimente per repliken.
 

Moana

RrEbeLe
ANETAR ✓
Mesazhe
482
Location
Roma
Nuk Eshte vetem ky problemi
Kohet e fundit nuk ka dashuri
Por lek e pasuri, sic e permende kjo teme eshte e gjere dhe e gjate . Komplimente per repliken.
Thnx..çdo gje qe permende eshte ne krize..krize shpirterore :D krize bankare ,krize identiteti,sabotim moral dhe autoburgim mendor :)
P.s: Lum ai qe do mbijetoje e qe do tregoje!
 

Opium

Memento vivere
VIP I FORUMIT
Mesazhe
1,947
Une duke qene se jam haramsez, rrugac, me pelqejne te gjitha keto qe thate por vetem pasi kam pire ndonje gote, dashurite e fiksimet kam tendence ti ktheje ne zullume qejfi.

Mendoj se njerezimi e ka humbur lidhjen midis sentimentalizmit dhe materies. Psh shof foton e profilit te Aeon e mendja me shkon ne ekstrem, dikur tek nje imazh i tille ndjeja vetem impakt shpirteror, ndjenjen e embelsise.

If you only live once, live large.
 

Jetmira

Kontributor
PRINCESS
Mesazhe
7,862
Location
Askund
Nuk mendoj se duan lidhje serioze,thjesht duan te jene i pari per te.
Duan femra te virgjera,pasi u vjen turp te kene prane vetes moshataret e tyre me eksperience.
Mendoj se jane te fiksuar pas moralit,mendoj se jane te semure.
Seriozisht 25/26/27/28 vjecaret nuk ja thone dashurise.
Duan te virgjerat,por harrojne se femrat e tilla tradhetojne ne martese.
 

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
Mesazhe
5,096
Mashkulli pa vajt 30 vjec eshte ende femije << jo te gjithe >> per mendimin tim
ndersa femra piqet shume me heret se MAshkulli
dhe 20 vjec qe thote e dua per te krijuar nji maredhenie serioze eshte bllof
pse do thoni ju ?
Sepse 20 vjec meshkujt e k an mendjen tek aventurat akoma
 

Iva

I/e Regjistruar
Mesazhe
9,540
Mashkulli pa vajt 30 vjec eshte ende femije << jo te gjithe >> per mendimin tim
ndersa femra piqet shume me heret se MAshkulli
dhe 20 vjec qe thote e dua per te krijuar nji maredhenie serioze eshte bllof
pse do thoni ju ?
Sepse 20 vjec meshkujt e k an mendjen tek aventurat akoma
Cdo gje varet nga karakteri personal i kujtdo.Ska lidhje mosha e cunit apo goces
 

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
Mesazhe
5,096
@Iva Karakteri tek nji person fo;;on te krijohet qe ne moshen 9 vjec e deri ne moshesh 30
 

Iva

I/e Regjistruar
Mesazhe
9,540
@Iva Karakteri tek nji person fo;;on te krijohet qe ne moshen 9 vjec e deri ne moshesh 30
[/QUOTE
Thuhet se 70% e karakterit lind me ne,10% deri ne moshen 7 vjecare dhe 20% ngelet te merret gjate jetes.Keshtu qe varet ca brumi na zene😜
 

Zana

e-Thjeshte
ANETAR ✓
Mesazhe
7,595
Eshte vene re nje fenomen i cuditshem keto vitet e fundit......
Meshkuj te moshave mbi 20 vjec
shprehen se kane qellime serioze me vajza minorene
kryesisht nga mosha 14-17vjec
si i gjykoni deshira te tilla
a eshte normale kjo gje per nje mashkull
apo vjen si pasoje e mungeses se nje te dashurie
perafersisht ne moshen te tij
keni vepruar keshtu ??????
Sinqeriteti vleresohet:::::huhu
shprehuni ...... :)
Jo nuk eshte normale , zakonisht kjo moshe shoqerohet me moshen e tij/saj ose pak me te madhe .

Pasojat ... jam e bindur qe nr 1 eshte mentaliteti , pastaj Mungesa e respektimit te ligjit dhe permasave familjare & sociale .
 

Iva

I/e Regjistruar
Mesazhe
9,540
Pergjithesisht meshkujt mbi te 20 terhiqen nga femrat e bukura seksualisht,dmth terheqse,te kolme,qe do te thote ata nuk mund te peshojne dhe vleresojne vertete nje femer qe ka synime te perbashketa me te per te nis nje udhetim te gjate se bashku.
 

Zana

e-Thjeshte
ANETAR ✓
Mesazhe
7,595
Ama nese KY fakt i ben perverte , me minorene.. atehere KY fakt perben prb te madh dhe shoqeria sa vjen dhe flliqet.
 

Iva

I/e Regjistruar
Mesazhe
9,540
Ama nese KY fakt i ben perverte , me minorene.. atehere KY fakt perben prb te madh dhe shoqeria sa vjen dhe flliqet.
Faktikishte ne shoqerine tone eshte problem ne lidhje me edukimin seksual dhe kjo gje do jete derisa ne te thyejme tabute dhe te flasim hapur per fenomenet qe njihen dhe perjetohen nga te gjithe po spranohet te dlitet mbi to.Duhet ndergjegjesim per lidhjet e hershme sepse kane pasoja drastike me pas....
 

Zana

e-Thjeshte
ANETAR ✓
Mesazhe
7,595
Faktikishte ne shoqerine tone eshte problem ne lidhje me edukimin seksual dhe kjo gje do jete derisa ne te thyejme tabute dhe te flasim hapur per fenomenet qe njihen dhe perjetohen nga te gjithe po spranohet te dlitet mbi to.Duhet ndergjegjesim per lidhjet e hershme sepse kane pasoja drastike me pas....
K’te nuk e besoj ... pasi ne shkolle kryhen te tera lendet , si ne tere boten ... Njelloj. Tashme ka informacion te hapur me bollek .

Por KY prb do te vazhdoje , gjer kür shoqeria/familja /ligji ... ti mbeshtesi , te Beje nje sy qorr e nje vesh shurdh ... e mos ti denoje .
 

Iva

I/e Regjistruar
Mesazhe
9,540
K’te nuk e besoj ... pasi ne shkolle kryhen te tera lendet , si ne tere boten ... Njelloj. Tashme ka informacion te hapur me bollek .

Por KY prb do te vazhdoje , gjer kür shoqeria/familja /ligji ... ti mbeshtesi , te Beje nje sy qorr e nje vesh shurdh ... e mos ti denoje .
Gjithmone flitet ne vija te pergjithshme.Megjithate duhet te flitet dhe pranohet nga shoqeria sepse dy rreshta letrar ste bejne asgje nese ato nuk pranohen lehtesisht nga masa...
 

Zana

e-Thjeshte
ANETAR ✓
Mesazhe
7,595
Gjithmone flitet ne vija te pergjithshme.Megjithate duhet te flitet dhe pranohet nga shoqeria sepse dy rreshta letrar ste bejne asgje nese ato nuk pranohen lehtesisht nga masa...
Jam e bindur qe ne lidhje me prb qe solle ne fjale , shoqeria sot eshte e hapur dhe e bindur ... ama prb eshte qe abuzojne ne rrugen e gabuar , e k’te fakt jam dakort qe shoqeria duhet ta pranoje & ta denoje .

Pshm ne postimin tend me lart , me dhe te kuptoj qe i falet nje moshe te tille , se u terhiqkan nga e bukura seksualisht ... e ky eshte gabim i rende per mendimin Tim , qe ti inkurajosh e mos ti denosh .
 
Top