Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Dashuria e semur,zinxhir qe prangos zemren.??

@HIM , ti shprehu lirshem.. sepse eshte e vetmja menyre se qysh te kuptohemi mes njeri tjetrit.... por KY perkufizimi I jot, qenka Rruga drejt mankthit/burgut, jo dashurise.

Dhe sigurisht qe mentaliteti.. luan rolin kryesor ne k’te rast dhe jo DASHURIA.
 
Un se kam kompleksin e te shprehurit lirshem,ndryshe sdo e zgjasja kte mhb.
Tani a mund tme thuash ti pse te sakrifikosh kohe dhe energji qeka rruge drejt burgut?Pse te jesh tolerant qeka rruge drejt burgut?Pse te jetosh me emocion cdo moment qeka rruge drejt burgut?Dhe mbi te gjitha cfare eshte dashuri per ty?per kte te fundit dua fjalet e zanes jo te librave.
 
Un se kam kompleksin e te shprehurit lirshem,ndryshe sdo e zgjasja kte mhb.
Tani a mund tme thuash ti pse te sakrifikosh kohe dhe energji qeka rruge drejt burgut?Pse te jesh tolerant qeka rruge drejt burgut?Pse te jetosh me emocion cdo moment qeka rruge drejt burgut?Dhe mbi te gjitha cfare eshte dashuri per ty?per kte te fundit dua fjalet e zanes jo te librave.

Po ti ne nje ane thuan nuk dua te shkruaj me gjate , ne anen tjeter thuan nuk kam komplekse.... nejse , dhe kur ke lexuar ndonjehere nje koment librash timin qe nuk i kam vene autorin/ren?!

Ps... Dashuri me pak fjale per mua do te thote ndjenje pozitive dhe terheqje fizike mes dy paleve... ku permbushin njeri tjetrin pa mankthe detyrime e s’forcime.
 
Me fal sjemi kuptuar.Kur thashe spo zgjatem se do behet koment i palexueshem,doja te thoja qe sdo kete nerva njeri ta lexoje nqs behet "roman", jo qe sdo i pelqeje ajo qe do lexojne.
Dhe prape sme dhe prgj per ato pytjet qe te bera.u mjaftove me nje fjali mbi detyrimet e sforcimet,gjera qe un si konsideroj fare kur flitet per dashuri.
 
Epo une nuk mund te pergjigjem per ty.. kur e shikoj dhe perkufizoj ndryshe.

Ajo qe ke permbledhur ti .. per mua eshte ti vesh litarin ne fyt tjetrit/res dhe te pretendosh qe eshte Dashuri .

Ceshtje dhe kendveshtrime te ndryshme mentalitetesh.
 
Ktu ka nje problem ne thelb.Duke qene shume subjektive si teme,ne cdo moment kam dhene mendimin tim dhe sjam perpjekur te kundershtoj mendimin tend.nga ana tjeter ti arrin deri aty sa "etiketon" mendimin tim.
Menyra si e perkufizoj un dashurine ty mund te duket si mankth/burg.
Menyra si e perkufizon ti dashurine mua mund tme duket si bordello.
Bota prandaj eshte e bukur se mendojme ndryshe.Me rendesi eshte te respektojme mendimet e gjithsecilit dhe mbi te gjitha mos ti gjykojme ato. Dhe me kte "passo e chiudo".
 
Hajde dimensione hajde ?‍♀️

Hiqi komplekset.... e c’lidhje kishte perkufizimi i
Im me bordellon ndryshe nga ai i joti? Je ne rregull nga syte ti apo jo ? ?
 
Dashuria??? Ceshte kjo fjale? Nuk ekziston sot , ahh po te thuash interes te jap doren ?
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.