• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Dashuria e Vertete Do te Vije Vetem Pas Gabimit te Jetes Tuaj!!

LUCKY-STRIKE

*I'm Unique And You Liked To Stay Away*
Staff member
Moderator/e
Princesha Forumit
Mesazhe
3,112
Mosha
27
Shume thone se mesoj nga gabimet
Dhe ndoshta nuk ka ndonje shprehje me te vertete.
Ne bojme zgjedhje "te gabuara"
Qe na bojne te veshim shpirtin tone,
Pasi ato jane zgjedhje qe na mesojne te ecim perpara,dhe te kuptojme se dhe ne dashuri funksionon ne te njejten menyre.
Ne duhet te mesojme ndjenjat e medha,intensive,dhe spontane.
Personalisht mendoj se ne duhet te kuptojme se cfare duam nga Dashuria.
Duhet ta duam veten,te kuptojme nevojat tona dhe te jemi ne gjendje te kuptojme se ke duam perkrah.
Per kete arsye cdo gabim qe kemi bere,cdo histori qe mendojme se eshte e gabuar ose qe ka len shijen e hidhur,ishte vetem nje mesim i domosdoshem,per te njohur dashurine e vertete.
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Jetmira

Anëtare forumi
Princesha Forumit
Mesazhe
1,928
Mosha
23
Dashuria e vertete nuk ekziston,mendoj se copezat...e dashurise ekzistojne.
Themi shpesh se mesojme nga gabimet,por ka raste qe perserisim te njejtat gabime.
Ne dashurojme njeriun e gabuar e me pas mallkojme dashurine.
 

Tiku

Peace and Love ;)
I Rregjistruar/e
Mesazhe
338
Location
Kurkund Land
Nuk eshte e thene se duhet te gabosh qe te vijne te mira me pas. Njeriu gabon qe te permiresohet dhe kjo na ka bere qe te jemi ne kete faze te evolucionit. Dashuria eshte perceptim dhe perceptimet jane te pagabueshme sepse jane te pakontrollueshme. Konkluzioni dashuroni gjithmone sic dini te dashuroni pa vene ne dileme nese gaboni apo jo, jeta eshte teper e shkurter per te menduar se ku keni gabuar. ;)
 
Top