Miresevjen në Netedy.com - Vendodhja e te gjithe forumisteve shqiptar

Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com!

Dashuria në zyrë/ Çfarë duhet të shmangni me patjetër

Dalina

Don't stop me
ANETAR ✓
Regjistruar më
Oct 30, 2020
Mesazhe
1,550
Pëlqime
1,867
Pikë
113
Dashuria në zyrë/ Çfarë duhet të shmangni me patjetër


Shumë romanca mund të lindin në punë, por disa prej tyre mund të jenë të rrezikshme.

Janë disa rregulla që duhet të respektohen kur bëhet fjalë për këto lloj romancash. Një hulumtim i revistës “Female First” ka treguar që 27 për qind e të anketuarve thonë që nuk ka asgjë të keqe romanca në punë.
Sipas një sondazhi të kryer në shtetet evropiane, informohemi që 38% e evropianëve kanë pasur të paktën një lidhje dashurie në vendin e punës.
Sido që të jetë, disa rregulla është mirë që t’i respektoni me zgjuarsi se sa që të vajtoni më vonë.

Mos u dashuro me shefin
T’i hedhësh sytë shefit tënd, është një gjë klasike, po kujto që paraqet edhe një seri të metash. Mbi të gjitha, është e natyrshme të tërhiqesh nga dikush që ju admiron.
Ndërkaq, shpesh është më e thjeshtë të fshehësh marrëdhënien me shefin tënd, nëse ky person drejton një biznes të madh. Por nëse punon në një biznesi të vogël, ndodh e kundërta: marrëdhënia jote do të jetë “në sytë dhe në gojën” e të gjithëve, ndaj do të jeni e detyruar ose t’i jepni fund, ose të shpallni diçka serioze!

Zgjateni sa më shumë kohën e joshjes
A e imagjinon ta përqafosh dhe ta puthësh menjëherë kolegun/kolegen tënde, pa bërë më parë një “lojë” joshjeje? Jo, kjo nuk do të ishte aspak argëtuese.
Aspekti eksitus qëndron në faktin që të zgjasësh sa më shumë fazën e joshjes, sepse kalimi në “akt” do të jetë më i pëlqyeshëm dhe ti do të kuptosh më qartë nëse bëhet fjalë për një “fiksim” apo diçka më shumë.

Kujdes me burrat e martuar
Të lidhesh me një person të martuar kur je beqare është gjithmonë një ide e keqe. Kjo gjë bëhet edhe më e keqe kur marrëdhënia është në vendin e punë. Nëse je në kërkim të një partneri seksual, ka me të vërtetë pak shanse që marrëdhënia të shkoj drejt një fundi të lumtur: personi i martuar do të ketë një jetë në punë dhe një jetë në shtëpi dhe në përgjithësi mendon se ti nuk mund të bëhesh pjesë e të dytës!

Besoji dikujt
Të kesh një marrëdhënie me një koleg/e në zyrë sjell pashmangshmërisht momente në të cilat do të ndjesh nevojën për të folur me dikë për gjithçka, derisa marrëdhënia mos të jetë më e fshehtë. Ndaj bëni kujdes kur të zgjidheni “të besuarin/ën” dhe “bashkëpunuesin/en” tuaj.

Shmang “pushimin seksi” në zyrë
Mos e bëj veten që të bëhesh “pushimi seksual” i të dashurit tënd, që do të përfitonte për pak çaste të qetësohej pas një momenti me seks të shpejtë!

Lëre në momentin e duhur
Nëse në jetën private është e mundur të zvarritësh për disa kohë një marrëdhënie të destinuar për të mos funksionuar, është gjithashtu absolutisht e mundur të bësh të njëjtën gjë edhe në zyrë. Përse? E thjeshtë: është e pamundur të parashikosh si do të reagoj një person “i lënë”.
T’i japësh fund një historie në zyrë, në një farë mënyre, do të thotë të dyfishosh problemet me të cilat mund të ndeshesh, po kështu duhet të marrësh parasysh edhe “hakmarrjen” që mund të kanoset.Top Channel
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

centos

B-A !
ANETAR ✓
Regjistruar më
Jun 11, 2020
Mesazhe
1,297
Pëlqime
2,408
Pikë
113
Location
France
Website
netedy.com
Dashuria në zyrë/ Çfarë duhet të shmangni me patjetër


Shumë romanca mund të lindin në punë, por disa prej tyre mund të jenë të rrezikshme.

Janë disa rregulla që duhet të respektohen kur bëhet fjalë për këto lloj romancash. Një hulumtim i revistës “Female First” ka treguar që 27 për qind e të anketuarve thonë që nuk ka asgjë të keqe romanca në punë.
Sipas një sondazhi të kryer në shtetet evropiane, informohemi që 38% e evropianëve kanë pasur të paktën një lidhje dashurie në vendin e punës.
Sido që të jetë, disa rregulla është mirë që t’i respektoni me zgjuarsi se sa që të vajtoni më vonë.

Mos u dashuro me shefin
T’i hedhësh sytë shefit tënd, është një gjë klasike, po kujto që paraqet edhe një seri të metash. Mbi të gjitha, është e natyrshme të tërhiqesh nga dikush që ju admiron.
Ndërkaq, shpesh është më e thjeshtë të fshehësh marrëdhënien me shefin tënd, nëse ky person drejton një biznes të madh. Por nëse punon në një biznesi të vogël, ndodh e kundërta: marrëdhënia jote do të jetë “në sytë dhe në gojën” e të gjithëve, ndaj do të jeni e detyruar ose t’i jepni fund, ose të shpallni diçka serioze!

Zgjateni sa më shumë kohën e joshjes
A e imagjinon ta përqafosh dhe ta puthësh menjëherë kolegun/kolegen tënde, pa bërë më parë një “lojë” joshjeje? Jo, kjo nuk do të ishte aspak argëtuese.
Aspekti eksitus qëndron në faktin që të zgjasësh sa më shumë fazën e joshjes, sepse kalimi në “akt” do të jetë më i pëlqyeshëm dhe ti do të kuptosh më qartë nëse bëhet fjalë për një “fiksim” apo diçka më shumë.

Kujdes me burrat e martuar
Të lidhesh me një person të martuar kur je beqare është gjithmonë një ide e keqe. Kjo gjë bëhet edhe më e keqe kur marrëdhënia është në vendin e punë. Nëse je në kërkim të një partneri seksual, ka me të vërtetë pak shanse që marrëdhënia të shkoj drejt një fundi të lumtur: personi i martuar do të ketë një jetë në punë dhe një jetë në shtëpi dhe në përgjithësi mendon se ti nuk mund të bëhesh pjesë e të dytës!

Besoji dikujt
Të kesh një marrëdhënie me një koleg/e në zyrë sjell pashmangshmërisht momente në të cilat do të ndjesh nevojën për të folur me dikë për gjithçka, derisa marrëdhënia mos të jetë më e fshehtë. Ndaj bëni kujdes kur të zgjidheni “të besuarin/ën” dhe “bashkëpunuesin/en” tuaj.

Shmang “pushimin seksi” në zyrë
Mos e bëj veten që të bëhesh “pushimi seksual” i të dashurit tënd, që do të përfitonte për pak çaste të qetësohej pas një momenti me seks të shpejtë!

Lëre në momentin e duhur
Nëse në jetën private është e mundur të zvarritësh për disa kohë një marrëdhënie të destinuar për të mos funksionuar, është gjithashtu absolutisht e mundur të bësh të njëjtën gjë edhe në zyrë. Përse? E thjeshtë: është e pamundur të parashikosh si do të reagoj një person “i lënë”.
T’i japësh fund një historie në zyrë, në një farë mënyre, do të thotë të dyfishosh problemet me të cilat mund të ndeshesh, po kështu duhet të marrësh parasysh edhe “hakmarrjen” që mund të kanoset.Top Channel
Per kte arsye s’kam sekretare ne zyre 🤣🤣
Afer syve e larg zemres e larg trupit sigurisht sepse pastaj han gishatat 🤣🤣
 

Socialdisexpert

Social_distance_expert
ANETAR ✓
Regjistruar më
Sep 2, 2020
Mesazhe
1,405
Pëlqime
1,435
Pikë
113
Location
Tirana
Te kisha pas shefen seksi, nuk do e kisha çuar kohen dëm. Sa per koleget, duhet pak takt se nuk kam pare asnje shok tu thote "jo". Ka lezet kur e ke te puna. E ke gati kur do here, nuk ben 1 ore rruge neper trafik, shi, diell, etj.
 

aloe

Anëtare forumi
PRINCESS
Regjistruar më
May 12, 2020
Mesazhe
4,758
Pëlqime
7,852
Pikë
113
Ncncnccc sa per te ardhur keq prz😏🙄
Por qe ndodh, kur njerezit nuk respektojne veten dhe familjet e tyre!
Une sapo kam filluar pune ne nje biznes familjar, por dhe ku kam punuar muajt e veres qe isha ne shkolle, kufiri tjetrit mbaron aty ku fillon kufiri im!
Dhe them:
I vrafte Zoti ata qe kane familje dhe luajne me jeten dhe familjet e tyre🤨
 
shape1
shape2
shape3
shape4
shape7
shape8
Top