Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Dashurinë apo karrierën?!

The_AnGeL

World is Mine
ANETAR ✓
Regjistruar më
Maj 21, 2018
Mesazhe
550
Po tju duhej te zgjidhnit ne jete,cdo te preferonit...apo cdo te ishit te detyruar te zgjidhnit Dashurine apo Karrieren ? Do te linit 1 dashuri per karriere,do te sakrifikonit 1 te ardhme brilante per dashuri???
Pres pergjigjet tuaja!
 
Gjithcka varet nga ekonomia qe ke ne momentin qe duhet tmarresh vendimin.....
 
sot është në modë të mos kesh fare fëmijë, ose maksimumi të kesh një, të cilin mund ta shohësh vetëm duke fjetur, në oraret e vona kur kthehesh nga puna.
Sot, femrat në karrierë janë më të shumta në numër, por mund të bëhen të dyja edhe pse është një sakrificë e madhe.
 
Besoj vite me pare femra nuk e ka pasur mundesine te kete dicka te sajen nje karier dmth. Eshte pare vetem si moter nene gjyshe teze halle. Ne ditet e sotme femra ka treguar dhe deshmuar qe eshte e zonja te jete perpos atyre te permendura mesiper edhe nje femer ne karier. Cdo gje eshte e mundur nese cdo prioriteti i kushtohet vemendja dhe koha e duhur.
 
ha ha ha..lejomeni te shkruaj nje realitet te trishte si workaholic qe jam.Bukowski ka thene : "Nese kthehesh ne shtepi,dhe nuk te pret askush,tregome,eshte liri apo vetmi." Ende s'kam guxim ti jap nje pergjigje ?
 
Ne dashuri mund ta gjesh karrieren
Ama ne karriere kurre dashurine
Se femra eshte e, pangopur kerkon gjithmone max per vete

Personalishtcmendoj dashurine
 
Karrjer.. Po pate karrjeren krijon dashurin. Po spate karrjer.. Krijon marrdhenje burr-grua.. Tipike shqp... !!
 
Te jem realiste...kam deshir te bohem dikush...te jem e pavarur....mos tme mungoj gje kam shum ambicje...per jeten ndoshta me shum sec duhet...edge dashuria ka vendin e saj nrm....por para nje personi mplq tjem dikush i shkolluar edhe me njehuri...jo drru fare ...nk mplq ti ulem askujt tme jap lek du tjem e pavarur....pasi ti kem kto....ateher...kismet do gjej dike si vetja ??
 
Karrier,pasi dashuria shkon e vjen si puna e eres.
Heret ose von do te te lej per 1 tjeter,do te te kerkoj divorcin,te te dhunoj etj etj..
Me mir preferoj te jetoj e vetme ne lluks sesa sherbetore e burrit :D.
Nuk erdha ne jet per tu ber sherbetore e 1 burri.
 
Zotesia tregohet nese i ben te dyja keto.... ok esht vertet nje sakrific e madhe por nje sakrific qe ja vlen ta besh sepse asnjera ska kuptim pa tjetren.... te mos kesh nje karrier do te thot te jesh askushi ne jete....
Por dhe te mendosh vetem per karrieren dhe te mos kesh nje familje sdo me plq kurre kjo liri nese mund te quhet e tille....???
I bashkohem asaj qe tha @Moana
"Nese kthehesh ne shtepi,dhe nuk te pret askush,tregome,eshte liri apo vetmi."
Pastaj duhet then vec nje fjali " Te rroft karriera kur ske me ke ta ndash" ??
 
Karrier,pasi dashuria shkon e vjen si puna e eres.
Heret ose von do te te lej per 1 tjeter,do te te kerkoj divorcin,te te dhunoj etj etj..
Me mir preferoj te jetoj e vetme ne lluks sesa sherbetore e burrit :D.
Nuk erdha ne jet per tu ber sherbetore e 1 burri.
Refuzimi i ndjenjave/dashurise per keto motivacione me duket no sense.Sepse partnerin e zgjedh! Keshtuqe nuk ke pse as te dhunoheshe as te jesh sherbetore e burrit :D ZGJIDHNI CUPA!
 
Refuzimi i ndjenjave/dashurise per keto motivacione me duket no sense.Sepse partnerin e zgjedh! Keshtuqe nuk ke pse as te dhunoheshe as te jesh sherbetore e burrit :D ZGJIDHNI CUPA!
Moana ne fillim te duket dashuria e embel si mjalti,por ne tvertet esht e hidhur si kripa.
Nuk esht faji im qe nje dit do plakem,te vjetrohem e tmos kem me vemendje per burrin tim .
E ai pa ju dridh qerpiku tme thot dil nga shtepia,e te vij tjetra :D.
Madje ciftet qe jan martuar medashuri,jan ciftet qe divorcohen me se shumti.
Normal qe shnderrohesh ne sherbetore e burrit se asni burr ste ndihmon per punet e shtepis,rritjen e femijes.
Nuk esht martesa si ajo e telenovelave spanjolle.
Po flas per martesat shqiptare.
 
Moana ne fillim te duket dashuria e embel si mjalti,por ne tvertet esht e hidhur si kripa.
Nuk esht faji im qe nje dit do plakem,te vjetrohem e tmos kem me vemendje per burrin tim .
E ai pa ju dridh qerpiku tme thot dil nga shtepia,e te vij tjetra :D.
Madje ciftet qe jan martuar medashuri,jan ciftet qe divorcohen me se shumti.
Normal qe shnderrohesh ne sherbetore e burrit se asni burr ste ndihmon per punet e shtepis,rritjen e femijes.
Nuk esht martesa si ajo e telenovelave spanjolle.
Po flas per martesat shqiptare.
Aha ti thua nese ndodh..epo po nuk rrezikove asgje s'ke per te shijuar/jetuar.Te mendonim te tere po sikur...imagjino as une e as ti nuk do kishim lindur!! Plus ksaj,gjysma e gjerave te cilave i "ruhemi",as nuk ndodhin,ndaj shiko anen pozitive.Eshte nice mos varesh nga askush apo gjithnje te kesh nje plan B si prsh nje investim qe ti ke bere per veten tende,pse jo nje shtepi apo qofte e nje makine.Per mua s'jane luks por nevoje.Pavaresia eshte shoqe e mire,por mund te te demtoje me keshillat e saj.Leri gjerat te flow dhe and take the positive everywhere and with everyone ? cheers.

P.s: Nuk kam ndjekur e as ja kam idene telenovelave spanish,po flas ate qe mendoj pa u referuar tek askush ?
 
Aha ti thua nese ndodh..epo po nuk rrezikove asgje s'ke per te shijuar/jetuar.Te mendonim te tere po sikur...imagjino as une e as ti nuk do kishim lindur!! Plus ksaj,gjysma e gjerave te cilave i "ruhemi",as nuk ndodhin,ndaj shiko anen pozitive.Eshte nice mos varesh nga askush apo gjithnje te kesh nje plan B si prsh nje investim qe ti ke bere per veten tende,pse jo nje shtepi apo qofte e nje makine.Per mua s'jane luks por nevoje.Pavaresia eshte shoqe e mire,por mund te te demtoje me keshillat e saj.Leri gjerat te flow dhe and take the positive everywhere and with everyone ? cheers.
Ceshtja esht se un mendoj shum dhe nuk kam deshir tme ndodh asgje nga ajo qe thash me lart.
Gjithsesi karriera esht primare,dashuria esht ne fund.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.