Dedikuar ndjenjes me te bukur ne kete bote, Dashurise...

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
Mesazhe
5,096
Per ty.......


Nuk e besoja kurre qe
nji dite do te te bija prape ne dashuri
e kte ndjenje Fisnike
ma dhurove vetem ti

Nji dite kalon e gjitha
ty duke te te menduar
ku je cfare ben ku shkon
Se mbas teje jam i dashuruar

DIta kalon me keto mendime
E mbremja vjen ne perfundim
Po perhere Pyetja ne mendjen time
Ku eshte SHpirti im??

Te dashuroj zemer
Pa kurrfare Interesi
te dashuroj perjete
kur te dale shpirti kjo ndjenje do mbesi

DO mbesi te tjereve
Tju tregoj
SA shume e sa sinqerte
njeriu mund te dashuroj


Ti tregoje botes mbane
Se pas zhgenjimit ka prape dashuri
E lum ata njerez te cilet
Njohin nji person si Ti

Nuk tregoj dot Akoma
Dashuria nuk blihet me para
Pa ty eshte sikur jam ne koma
Te dashuroj Sinqerisht o ................

Ah dhe dy fjale ti them si perfundim
Perpara se ne gjume te shKoj
Gezuar Kte shen - Valentin
Sepse shume te dashuroj
View attachment 28525
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Iva

I/e Regjistruar
Mesazhe
9,540
NE DO MUNDJA...
C't'i bej fjales, si ta bej te hesht,
C't'i bej syrit, te shuhet, mos shikoj.
C't'i bej zemres, zjarre te mos ndez,
C't'i bej shpirtit, drithma te mos zgjoj!
Dhe ne fiket syri, dhe ne heshte fjala,
Zemra me marroset, s'gjej force ta ndaloj!
Shpirti nuk me bindet, ai eshte me flatra,
Vetem ne do mundja...veten te mohoj..
 

tetka

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
392
Mosha
67
Ti në kanape tani dremit
Ndofta gjumi ende s’të ka zënë,
Abazhuri mbi qerpikë ndrit
Libri nga gishtërinjtë të ka rënë.

Para teje ndal mendimi im:
Jemi dashuruar edhe sharë
Jemi ndarë shpesh në udhëtim,
Por drejt njeri-tjetrit kemi ngarë.
 

tetka

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
392
Mosha
67
Kur nis dita pa të patur
Nëpër natë nuk kapesh ti
Dashuri, pas ëndrrash kapur
E pas heshtjes, dashuri!Kur çdo gjë merr formën tënde
Jeta ime merr kuptim
Personazh ti i çdo ëndrre
Fund, që heshtë në mallëngjim!

Bëj çudi me veten time
Kur çuditshëm të kujtoj
Lermë te heshtë duke të dashur,
pa u dashur të t’ harroj!

Më pëlqen ky kaos ndjenjash
Ku ti ikën edhe vjen
Në ka bukuri gënjeshtrash
Në kujtimin tënd i gjen!
 

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
Mesazhe
5,096
Me mungonMjafton fare pak
fare pak nga ti di
mjafton shume pak
shume pake me ty te bisedoj
mjafton nji pike njenje e sinqerte
Se je personi qe dashuroj
e ke cuar ne ndermend
se ndihem pa ty
sme ze vendi vend
pa ti pare ata sy
ndonji here si padashje
vegimi im ne tru te kalon
Po shpirt po
ai djale jam une e shume te dashuron
me ty tregohem i qete
me ty tregohem i duruar
sepse vertete po e kuptoj
qe je vajza qe kam kerkuar
qe me cdo force ne kte jete
per ta dashuruar
Fjala ime me force ushton
Te te them te dua SHpirt
Dhe shume Me Mungon.............................
 

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
Mesazhe
5,096
E di qe te kam zemer
e spo me vjen aspak mire
ti je e vetmja femer
qe kurre skerkoj tjeter me deshire

se cfare ke nuk te kuptoj
se cfare po te ndodh se kam kuptuar
Dua megjithe shpirt te dashuroj
Se je enderra ime e perveluarKAm ndjenje brenda ne zemer
aq te madhe sa kurre skam pase
per asnji femer
Enderroj per ty
e emderroj pa asnji lloj Interesi
te dashuroj me shpirt
e pa ty sdi ku zemra do me mbesi

sdua qe tjeter femer te me gezoje
sdua qe ne krah te kem tjeter njeri
te dua ty moj Goce
te dua ty se me pelqen si njeri
 

LABBY

“Thug•Life”
Kontributor
Mesazhe
6,040
Të Dua


Te dua zemra ime te dua shume e di
si peshku pa uje pa ty nuk mund te rri.
edhe pse ti nuk me beson
kjo zemer vetem ty te don.
te shpresoj qe kete nje dite ta kuptosh
dhe ne krahet e mi me vrap te vraposh.
 

LABBY

“Thug•Life”
Kontributor
Mesazhe
6,040
Me Mungon ♥

Me mungon i dashur/e cdo dite e me shum
Malli per ty po me le pa gjume
Cdo cast cdo minute ne mendje te kam
Ndjej shum malle se afer ty ste kam
Sa do doja zemer te takoj nje here
Te tergoj se jeta ime pa ty ska vlere
Te te te them te dua e te dashuroj
Jam gjithmone e jotja e per ty jeteoj
Por kjo largesi eshte e pa shpirte
Me mban larg teje c
do nate e cdo dite
Shum her ju kam lutur qe te sjelle tek une
Por lutjet e mia asnjeher su plotesune
A thu kjo largesi te verteten se di
Se je jeta ime e smund te rri pa ty?
Do mundohem t
ja shpjegoj sa shum te dua
At her ajo do tretet e ti do te jesh me mua
 

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
Mesazhe
5,096
“Zgjodha të të dua në heshtje…
Sepse në heshtje nuk gjej asnjë pengesë,
Zgjodha të të dua në vetmi…
Sepse në vetmi askush nuk të ka veç meje,
Zgjodha të të adhuroj prej një farë largësie…
Sepse largësia më ruan nga dhimbja,
Zgjedh të të puth përmes erës…
Sepse ajo është më e lehtë se buzët e mia,
Zgjedh të të mbaj nëpër ëndrra…
Sepse atje ti je e pafundme.”
 
Reactions: Iva

LABBY

“Thug•Life”
Kontributor
Mesazhe
6,040
Dashuria jote


Sa me merr gjumi par ne enderr te shoh ty,
zgjohem naten e pyes Henen ku jan ata sy...?
E nga malli loti pikon nuk me merr gjumi...
S'kam menduar kurr ne jete se keshtu do te vij fundi..
Dashuria jote s'me le rehat as kur bie ne gjum,
vall cili hyri ne gjynah me njeri tjetrin me shum
a thua dhe ti s'behesh rehat si un,ndergjegjia te vret ngapak
cdo dit e me shum...!
 

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
Mesazhe
5,096
Nese prane so te kisha......

Shpesh here ne mendje
Ti moj goce ne kalon
Shpesh her zemra me rreh
Shume me shpejtesi
Sa here qe be inbox
Jam nji mesazh nga ti
Po nsiej per ty dicka te shenjte
Eshte nji ndjenje e thelle
Qe smundesh ta blesh ne para
Kam nji ndjenje vertet te bukur
Vetem per ty o @DILARA
Aq shume enderroj
Qe ti prane meje ose une prane teje
Te isha......
Te te puthja ato buzet e bukura
E brenda nw zemer te te kisha.
 

DILARA

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
124
Mosha
25
Nese prane so te kisha......

Shpesh here ne mendje
Ti moj goce ne kalon
Shpesh her zemra me rreh
Shume me shpejtesi
Sa here qe be inbox
Jam nji mesazh nga ti
Po nsiej per ty dicka te shenjte
Eshte nji ndjenje e thelle
Qe smundesh ta blesh ne para
Kam nji ndjenje vertet te bukur
Vetem per ty o @DILARA
Aq shume enderroj
Qe ti prane meje ose une prane teje
Te isha......
Te te puthja ato buzet e bukura
E brenda nw zemer te te kisha.
Hem po me keqperdor emrin tim😢😢ste takon kjo.
 

Alboy

Po te peshtyva ste lepij me..................
Mesazhe
5,096
Po e keqperdor emrin tend
E thua kte plotesisht
Ste lejoj ta thua kte gje
e ta kam seriozisht
 
Top