• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.
  • Kerkojme ndjese per problemet qe mund te keni hasur me postimet e meparshme. Forumi eshte azhornuar me funksione te reja. Eshte e nevojshme te ri-vendosni foto e profilit nga e para! Argetim te kendshem ne NETEDY.COM!

Dedikuar ndjenjes me te bukur ne kte bote Dashurise

Vinjol

Budalla kërkon logjikën ndhomat e zemrës njerëzve
VIP i Forumit
Mesazhe
3,266
Per ty.......


Nuk e besoja kurre qe
nji dite do te te bija prape ne dashuri
e kte ndjenje Fisnike
ma dhurove vetem ti

Nji dite kalon e gjitha
ty duke te te menduar
ku je cfare ben ku shkon
Se mbas teje jam i dashuruar

DIta kalon me keto mendime
E mbremja vjen ne perfundim
Po perhere Pyetja ne mendjen time
Ku eshte SHpirti im??

Te dashuroj zemer
Pa kurrfare Interesi
te dashuroj perjete
kur te dale shpirti kjo ndjenje do mbesi

DO mbesi te tjereve
Tju tregoj
SA shume e sa sinqerte
njeriu mund te dashuroj


Ti tregoje botes mbane
Se pas zhgenjimit ka prape dashuri
E lum ata njerez te cilet
Njohin nji person si Ti

Nuk tregoj dot Akoma
Dashuria nuk blihet me para
Pa ty eshte sikur jam ne koma
Te dashuroj Sinqerisht o ................

Ah dhe dy fjale ti them si perfundim
Perpara se ne gjume te shKoj
Gezuar Kte shen - Valentin
Sepse shume te dashuroj
28525
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Dorina

Kf Kukēsi
VIP i Forumit
Moderator/e
Mesazhe
10,099
Mosha
26
Location
Tiranë
Një gjë se kam kuptuar, pse jo të dashuruarit shkruajnë gjithmonë për dashurinë?:unsure:

Ps: e bukur poezia
 

MrCool

LimitedEdition
VIP i Forumit
I Rregjistruar/e
Mesazhe
2,823
Location
Struge
/me rrenqethet i teri
 

Iva

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
618
Mosha
31
NE DO MUNDJA...
C't'i bej fjales, si ta bej te hesht,
C't'i bej syrit, te shuhet, mos shikoj.
C't'i bej zemres, zjarre te mos ndez,
C't'i bej shpirtit, drithma te mos zgjoj!
Dhe ne fiket syri, dhe ne heshte fjala,
Zemra me marroset, s'gjej force ta ndaloj!
Shpirti nuk me bindet, ai eshte me flatra,
Vetem ne do mundja...veten te mohoj..
 

tetka

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
121
Mosha
66
Ti në kanape tani dremit
Ndofta gjumi ende s’të ka zënë,
Abazhuri mbi qerpikë ndrit
Libri nga gishtërinjtë të ka rënë.

Para teje ndal mendimi im:
Jemi dashuruar edhe sharë
Jemi ndarë shpesh në udhëtim,
Por drejt njeri-tjetrit kemi ngarë.
 

tetka

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
121
Mosha
66
Kur nis dita pa të patur
Nëpër natë nuk kapesh ti
Dashuri, pas ëndrrash kapur
E pas heshtjes, dashuri!Kur çdo gjë merr formën tënde
Jeta ime merr kuptim
Personazh ti i çdo ëndrre
Fund, që heshtë në mallëngjim!

Bëj çudi me veten time
Kur çuditshëm të kujtoj
Lermë te heshtë duke të dashur,
pa u dashur të t’ harroj!

Më pëlqen ky kaos ndjenjash
Ku ti ikën edhe vjen
Në ka bukuri gënjeshtrash
Në kujtimin tënd i gjen!
 

Iva

Anetar i ri
I Rregjistruar/e
Mesazhe
618
Mosha
31
.... Cdo vajze deshiron te gjeje tek bashkeshorti I saj, shokun e ngushte....

Une tek shoku I ngushte, gjeta bashkeshortin ideal...!
 
Top