• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Dënohet me burg Marcelo, mbrojtësi anësor i Real Madritit

Alb

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
4,598
Mosha
18
Mbrojtësi anësor i Brazilit dhe Real Madridit, Marcelo është dënuar me katër muaj burg me kusht, si dhe është gjobitur me 750 mijë euro për shkak të mashtrimit tatimor, për të cilin u akuzua në Spanjë.

30-vjeçari nuk do të kalojë kohë i burgosur, pasi ligjet në Spanjë thonë se një dënim me më pak se dy vite burg mund të kalohet në liri me kusht. Marcelo është dënuar me vetëm katër muaj gjë që ia mundëson atij lirimin nga burgu.

Braziliani futet kështu në lisën e gjatë të personave të përfshirë në futbollin spanjoll që janë dënuar dhe gjobitur për mashtrim tatimor. Pjesë e kësaj liste janë edhe Cristiano Ronaldo, Lionel Messi dhe Jose Mourinho.

Edhe Marcelo u shfaq sot në gjyq, ku u shpall fajtor për mashtrim tatimor gjatë viteve 2011 dhe 2013. Për shkak të prezencës së tij në seancën gjyqësore, ai arriti ta zvogëlojë dënimin me burg me kusht si dhe e uli shumën e gjobitjes.

The post Dënohet me burg Marcelo, mbrojtësi anësor i Real Madritit appeared first on Lajmi i Fundit.
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!
Top