Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Diçka nga çdo gjë, që te ti nuk është më, ka mbetur aty!

Irini

Kontributor
Regjistruar më
Mar 23, 2021
Mesazhe
15,889
Nje cast te mberthen shpirtin sa per nje jet.
Kur nje jet te duket sa per nje cast!

Kush eshte kujtimi me i bukur qe mbani nga nje person, i shtrenjte dhe i shenjte per ju?!
 
Nga c’do kush kam nga nje kujtim,

Por kujtimi im është ai i Babit tim te ndjer, para se te vrisej ne luften e Kosoves erdhi ne shtepi per te na pare, por me duket ishte ardhur per tu Pershendetur me ne:

Dhe nese vdes shtepin po e le plot me Luana: Loti juaj do me zgjon nga varri, andaj s’dua lot per mua sepse nese do vdesim une dhe shoket tone do vdesim si deshmor per te mbrojtur shtepit tona familjet tona dhe me te shtrejten Gjuhen tone Fejen tone dhe vendin tone ??
 
Nga c’do kush kam nga nje kujtim,

Por kujtimi im është ai i Babit tim te ndjer, para se te vrisej ne luften e Kosoves erdhi ne shtepi per te na pare, por me duket ishte ardhur per tu Pershendetur me ne:

Dhe nese vdes shtepin po e le plot me Luana: Loti juaj do me zgjon nga varri, andaj s’dua lot per mua sepse nese do vdesim une dhe shoket tone do vdesim si deshmor per te mbrojtur shtepit tona familjet tona dhe me te shtrejten Gjuhen tone Fejen tone dhe vendin tone ??
Te ngarkojne me nje emocion te forte e te pa pershkrueshem, vepra e ketyre njerezve qe i perkasin rraces shqiptare, qe kane dhene jeten per memedhe.
Ndonese politika e ketyre dekadave te fundit, promovon hajduterit, telenxhinjte e matrapazet, populli e vlereson aktin sublim te bijeve te vet qe dhane gjakun per nje memedhe me te begate.....
Rrespekt e perulje per gjakun e derdhur per lirine e Kosoves, prej meje.
 
Eshte kujtimi i prinderve ?

Por gjeja me një shenjte eshte njohja dhe lidhja me shokun tim te ngushte me shokun e jetes qe eshte ne tejkalim te vëllait dhe motres eshte vete jeta ime ...une e ai jemi bere moter e vella me gjak ......dhe eshte mbi gjithcka
 
Te ngarkojne me nje emocion te forte e te pa pershkrueshem, vepra e ketyre njerezve qe i perkasin rraces shqiptare, qe kane dhene jeten per memedhe.
Ndonese politika e ketyre dekadave te fundit, promovon hajduterit, telenxhinjte e matrapazet, populli e vlereson aktin sublim te bijeve te vet qe dhane gjakun per nje memedhe me te begate.....
Rrespekt e perulje per gjakun e derdhur per lirine e Kosoves, prej meje.
Rrofsh
 
Nga c’do kush kam nga nje kujtim,

Por kujtimi im është ai i Babit tim te ndjer, para se te vrisej ne luften e Kosoves erdhi ne shtepi per te na pare, por me duket ishte ardhur per tu Pershendetur me ne:

Dhe nese vdes shtepin po e le plot me Luana: Loti juaj do me zgjon nga varri, andaj s’dua lot per mua sepse nese do vdesim une dhe shoket tone do vdesim si deshmor per te mbrojtur shtepit tona familjet tona dhe me te shtrejten Gjuhen tone Fejen tone dhe vendin tone ??
Babai juaj eshte krenar per ju dhe vlerat tuaja!
Njerez te tille sikur babai juaj, jane bekimi kombit, sepse vendosen atdheun mbi jeten e tyre.
Qofte i parajses ati juaj ???
 
Eshte kujtimi i prinderve ?

Por gjeja me një shenjte eshte njohja dhe lidhja me shokun tim te ngushte me shokun e jetes qe eshte ne tejkalim te vëllait dhe motres eshte vete jeta ime ...une e ai jemi bere moter e vella me gjak ......dhe eshte mbi gjithcka
 
Nga c’do kush kam nga nje kujtim,

Por kujtimi im është ai i Babit tim te ndjer, para se te vrisej ne luften e Kosoves erdhi ne shtepi per te na pare, por me duket ishte ardhur per tu Pershendetur me ne:

Dhe nese vdes shtepin po e le plot me Luana: Loti juaj do me zgjon nga varri, andaj s’dua lot per mua sepse nese do vdesim une dhe shoket tone do vdesim si deshmor per te mbrojtur shtepit tona familjet tona dhe me te shtrejten Gjuhen tone Fejen tone dhe vendin tone ??
Megjithse je pak kafsh ne pergjithsi…. kshu ?…. te kam then saher tu as un cœur en or. Babai duhet te jet krenar per ty ?

Tema : babi im
Dashuria qe kam pat e kam per te ka qen e do ngelet e paprekshme e pazevendesueshme .
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.