Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Do e ndëshkojë rëndë Moskën? Mediat amerikane: Çfarë po mendon Trump

centos

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dhj 13, 2004
Mesazhe
39,786
trump-fbi.jpg
Ndërsa administrata amerikane po mendon për të vendosur sanksione shtesë dhe masa të tjera kundër Rusisë, ekipi i Presidentit Donald Trump nuk është ende i sigurt se sa larg është i gatshëm të shkojë presidenti amerikan.

Në një përpjekje për të bindur presidentin Trump për të ndryshuar qëndrimin e tij ndaj Rusisë, disa nga zyrtarët e tij të lartë të administratës, po e nxisin për sjellje më agresive pas përfshirjes së supozuar të Moskës në helmimin e ish oficerit të inteligjencës ruse Sergei Skripal dhe vajzës së tij në Mbretërinë e Bashkuar, shkruan sot “New York Times”.

Zyrtarët e Shtëpisë së Bardhë, të cituar nga gazeta, thanë se ndërsa presidenti është gjithnjë edhe më i bindur se Rusia është e rrezikshme, ai ende nuk ka pranuar të zbatojë një qëndrim më të ashpër publik dhe mbetet i pasigurt se sa larg do ta autorizojë administratën e tij për të vepruar me Rusinë.

Shtetet e Bashkuara kanë dëbuar 60 diplomatë rusë dhe kanë mbyllur konsullatën e përgjithshme ruse në Seattle.

Përveç Shteteve të Bashkuara dhe Britanisë së Madhe, 16 vende të BE-së, si dhe Kanadaja, Shqipëria, Norvegjia, Ukraina, Maqedonia dhe Australia thanë se po dëbonin mbi 150 diplomatë rusë në lidhje me përfshirjen e supozuar të Moskës në sulmin e agjentit nervor ndaj Skripalit dhe vajzës së tij.

Në kundërpërgjigje, Rusia po përjashton një numër të barabartë diplomatësh perëndimorë.

Rusia e ka mohuar fuqishëm çdo lidhje me çështjen e helmimit të Skripal dhe ka ofruar ndihmë në hetimin në vazhdim.
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.