• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Dua të dish që...

Leksi

Mashkulli ideal per nje femer?
ANETAR ✓
Mesazhe
3,316
Dua ta dish qe makineria qethse do jete ketu gjithmone per ty??
 

Dea

Kontributor/e
Mesazhe
7,293
Per ata qe jetojne ne Shqiperi ...


Kur virusi Covid -19 te mbaroje dhe rreziku do jete larguar, le të bëjmë diçka të mirë për vendin tonë :
Le të kalojmë pushimet në Shqiperi.
Kush e ka mundesine te dali në Bar Cafe & Restorante vendase.
Te blejmë produkte dhe te marrim sherbime Made in Albania ??...
Te blejmë mish dhe produkte bulmeti vendase dhe të mbështesim bizneset e vogla dhe te mesme lokale e kombetare .
Këto biznese do ta kenë shumë të vështirë të ringrihen në këmbë dhe të mbijetojnë pa ndihmën tonë.
Keto biznese sot jane ne diten me te keqe dhe do duan kohe te ringrihen !
Prodhimet tona janë disa nga më të mirat në botë.
Vendi yne e di se si të bashkohet kur duhet.
 

Dea

Kontributor/e
Mesazhe
7,293
14 SHUPLAKA TË MERITUARA QË NA DHA COVID-19
Nga Bledi Mane-Public Enemy
1-Qurret nuk shfryhen në rrugë ndërsa gishtat me qurre nuk fshien te shtylla
2-Edhe lekët që ke vjedhur, edhe eurot që ke bërë me drogë janë bartëse të Coronavirusit
3-Pistoletën dhe kallashin që mban në shtëpi hidhe se Coronavirusi nuk ka frikë nga armët
4-Trashja e zërit në lagje dhe gangsterllëku në qytet nuk kanë vlerë te Spitali Infektiv
5-Nuk i laje duart 3 herë në ditë dje se të dukej vetja si homo, sot që i lan duart 11 herë ditë si te duket vetja?
6-Mos mbill përçarje krahinore se Coronavirusi ishte për qokë edhe në Tropojë edhe në Vlore
7-Mos mbill urrejtje fetare, këtë muaj keni Pashkët dhe Ramazanin ndaj Coronavirusi ua mbylli kishat edhe xhamitë
8-Tentoni të bëni sot zgjedhje parlamentare dhe do ta shikoni kush do marrë më shumë vota Luli, Edi, Mona apo Corona?
9-Coronavirusi nuk ka nevojë për silikon ai u bë i famshëm brenda 3 muajve në gjithë botën
10-Bëre vrasje, i dhe 100 mijë euro gjykatësit, të fali 25 vjet burg, dole në rrugë takove shokët...
Erdhi Coronavirusi pa asnjë lekë dhe ta mori jetën. Po të ishe në burg do kurseje edhe eurot, do ishe ende gjallë
11-Gjyshet dhe gjyshërit sakrifikojnë gjithmonë për ne, ata i dolën para Coronavirusit dhe po mbrojnë brezat e rinj
12-Coronavirusi nuk ka më besim te Ministria e Arsimit, në komisionin për përzgjedhjen e studentëve të mjekësisë kryetar dhe anëtar do jetë vetë virusi
13-Në mënyrë taksative dhe të prerë Coronavirusi vendosi ti heqë titullin "Doktor" pensionistit Sali Berisha
14-Pasi tentoi të vizitonte qytetin e Gjirokastrës Coronavurusi u largua i lebetitur. Nuk qëndroi as gjysëm ore kur pa raftet e supermarketeve plot për plot me letra higjenike
 

ALDI_XHENERIKU

Anetar i ri
ANETAR ✓
Mesazhe
732
Per ata qe jetojne ne Shqiperi ...


Kur virusi Covid -19 te mbaroje dhe rreziku do jete larguar, le të bëjmë diçka të mirë për vendin tonë :
Le të kalojmë pushimet në Shqiperi.
Kush e ka mundesine te dali në Bar Cafe & Restorante vendase.
Te blejmë produkte dhe te marrim sherbime Made in Albania ??...
Te blejmë mish dhe produkte bulmeti vendase dhe të mbështesim bizneset e vogla dhe te mesme lokale e kombetare .
Këto biznese do ta kenë shumë të vështirë të ringrihen në këmbë dhe të mbijetojnë pa ndihmën tonë.
Keto biznese sot jane ne diten me te keqe dhe do duan kohe te ringrihen !
Prodhimet tona janë disa nga më të mirat në botë.
Vendi yne e di se si të bashkohet kur duhet.
@Passion e vertet esht e hidhur hesht ne jemi po ata turijnt perpjet e te krekosur dhe prap rutinen e kafeve dhe lokaleve me emer do i perdorin nuk do shikoj njeri nje dyqan te vogel nje mengjezore kurr po do bejn si bossa neper lokale e bare me emer se kemi po...... me pak fjal ne nuk duam njeri tj e jo te mbeshtesim bizneset e produktet tona bio nga fermeret
Ky esht realiteti i hidhur per ne zoti e rujt shqiperin ???????
 

Ai_Tipi

C’era una volta!
Kontributor/e
Mesazhe
34,808
Vendndodhja
?? & ??
14 SHUPLAKA TË MERITUARA QË NA DHA COVID-19
Nga Bledi Mane-Public Enemy
1-Qurret nuk shfryhen në rrugë ndërsa gishtat me qurre nuk fshien te shtylla
2-Edhe lekët që ke vjedhur, edhe eurot që ke bërë me drogë janë bartëse të Coronavirusit
3-Pistoletën dhe kallashin që mban në shtëpi hidhe se Coronavirusi nuk ka frikë nga armët
4-Trashja e zërit në lagje dhe gangsterllëku në qytet nuk kanë vlerë te Spitali Infektiv
5-Nuk i laje duart 3 herë në ditë dje se të dukej vetja si homo, sot që i lan duart 11 herë ditë si te duket vetja?
6-Mos mbill përçarje krahinore se Coronavirusi ishte për qokë edhe në Tropojë edhe në Vlore
7-Mos mbill urrejtje fetare, këtë muaj keni Pashkët dhe Ramazanin ndaj Coronavirusi ua mbylli kishat edhe xhamitë
8-Tentoni të bëni sot zgjedhje parlamentare dhe do ta shikoni kush do marrë më shumë vota Luli, Edi, Mona apo Corona?
9-Coronavirusi nuk ka nevojë për silikon ai u bë i famshëm brenda 3 muajve në gjithë botën
10-Bëre vrasje, i dhe 100 mijë euro gjykatësit, të fali 25 vjet burg, dole në rrugë takove shokët...
Erdhi Coronavirusi pa asnjë lekë dhe ta mori jetën. Po të ishe në burg do kurseje edhe eurot, do ishe ende gjallë
11-Gjyshet dhe gjyshërit sakrifikojnë gjithmonë për ne, ata i dolën para Coronavirusit dhe po mbrojnë brezat e rinj
12-Coronavirusi nuk ka më besim te Ministria e Arsimit, në komisionin për përzgjedhjen e studentëve të mjekësisë kryetar dhe anëtar do jetë vetë virusi
13-Në mënyrë taksative dhe të prerë Coronavirusi vendosi ti heqë titullin "Doktor" pensionistit Sali Berisha
14-Pasi tentoi të vizitonte qytetin e Gjirokastrës Coronavurusi u largua i lebetitur. Nuk qëndroi as gjysëm ore kur pa raftet e supermarketeve plot për plot me letra higjenike
Çfare prodhimi e ke fjalen kur shqiperia nuk prodhon nji gozhde? Duhet me qen kupola aty se lek ka shqipnia sa nuk e ke iden ska nevoj fare per gdp fare. Kemi uje me furnizu europen me korend edhe e pagujm me shume se alaska ? njerezit prodhim vendi do blejn mos ki merak akoma me shume do hyjne ne borxhe edhe per kte mos ki merak. Zoti ju rujt une kam jetu kam punu qe 13 vjec durrsi eshte i ven qe kush do me punu punon edhe me mledh grunin qe i bje kamionave te porti robi e qit buken por sdun jane dembela llapazon zorraxhi ashu do vdesin le te morin 50 mij lekshin e vangjushit 1 here 4 vjet ?
 
  • Pëlqej
Reactions: Dea

Dea

Kontributor/e
Mesazhe
7,293
Çfare prodhimi e ke fjalen kur shqiperia nuk prodhon nji gozhde? Duhet me qen kupola aty se lek ka shqipnia sa nuk e ke iden ska nevoj fare per gdp fare. Kemi uje me furnizu europen me korend edhe e pagujm me shume se alaska ? njerezit prodhim vendi do blejn mos ki merak akoma me shume do hyjne ne borxhe edhe per kte mos ki merak. Zoti ju rujt une kam jetu kam punu qe 13 vjec durrsi eshte i ven qe kush do me punu punon edhe me mledh grunin qe i bje kamionave te porti robi e qit buken por sdun jane dembela llapazon zorraxhi ashu do vdesin le te morin 50 mij lekshin e vangjushit 1 here 4 vjet ?
E drejte..edhe pse eshte per te ardhur keq ?
Popull dembel..qe marrin edhe miellin nga importi . Vendi i preferuar per shumicen eshte kafeneja ..ndaj mashtrohen me cdo pushtet pa mendu pasojat ....

@Ai_Tipi , te me falesh per vonesen e reagimit se duhet ta dish qe kur paske shkruar ti, une kam qene duke pare endrra me Amore me Engjellin tim ?.
 

Ai_Tipi

C’era una volta!
Kontributor/e
Mesazhe
34,808
Vendndodhja
?? & ??
E drejte..edhe pse eshte per te ardhur keq ?
Popull dembel..qe marrin edhe miellin nga importi . Vendi i preferuar per shumicen eshte kafeneja ..ndaj mashtrohen me cdo pushtet pa mendu pasojat ....

@Ai_Tipi , te me falesh per vonesen e reagimit se duhet ta dish qe kur paske shkruar ti, une kam qene duke pare endrra me Amore me Engjellin tim ?.
Shyqyr qe paske dale gjalle te pakten :p
 
  • Hahaha
Reactions: Dea
Top