• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forumin Netedy.com.

Dushi me ujë të ftohtë, i shëndetshëm

molecule

Eternity sleep
ANETAR ✓
Mesazhe
3,769
Location
127.0.0.1


“Uji i ftohtë do t’ju zgjojë, pa dyshim, dhe do t’ju mbajë zgjuar, por ka më shumë përfitime shëndetësore se çdo gjë tjetër. Në stërvitjen e forcave detare amerikane kaloni shumë kohë në ujë të ftohtë dhe ka një fakt shkencor për çmendurinë na fut në ujë të ftohtë. Një, arsyeja pse atletët profesionistë e bëjnë këtë gjatë gjithë kohës pas një stërvitjeje, është se rritet shërimi. Ai vaksinon gjithë trupin, duke e zhveshur nga acidi laktik, në mënyrë që të ndjeheni mirë për të shkuar ditën tjetër dhe të jetë gati për trajnimin e ditëve të ardhshme”, thotë Clint Emerson.

Sipas tij uji i ftohtë është terapi, edhe pse duket torturë. “Është një terapi në mënyrë që të mbaheni të shëndetshëm, mban ënjtjet të ulëta dhe ju lejon të vazhdoni të ecni përpara, me shpresë pa asnjë dëmtim të mëtejshëm”, shpjegon ai

Lexoje lajmin e plote...
 
Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Dibrani

Mr Bean 🐻
ANETAR ✓
Mesazhe
937
Location
Tiranë
Unë që bëra dush me ujë të ftohtë 2 ditë (kur kthehem nga plazhi), i them vetes "Do sëmuresh, do blesh gjithë ato ilacet" por në fakt qenka i shëndetshëm dhe kot u tremba. :lolx::lolx::lolx:
 
Last edited:

Juno

VIP
Staff member
VIP I FORUMIT
Mesazhe
5,621
Mosha
35
Location
Prague
Uje i vaket do ishte me i pershtatshem, ndihmon ne qarkullimin e gjakut si dhe eshte qetesues ndaj ankthit,panikut etj.
 
Top