Dushi me ujë të ftohtë, i shëndetshëm

molecule

{true ? false}
Mesazhe
4,443
Location
127.0.0.1


“Uji i ftohtë do t’ju zgjojë, pa dyshim, dhe do t’ju mbajë zgjuar, por ka më shumë përfitime shëndetësore se çdo gjë tjetër. Në stërvitjen e forcave detare amerikane kaloni shumë kohë në ujë të ftohtë dhe ka një fakt shkencor për çmendurinë na fut në ujë të ftohtë. Një, arsyeja pse atletët profesionistë e bëjnë këtë gjatë gjithë kohës pas një stërvitjeje, është se rritet shërimi. Ai vaksinon gjithë trupin, duke e zhveshur nga acidi laktik, në mënyrë që të ndjeheni mirë për të shkuar ditën tjetër dhe të jetë gati për trajnimin e ditëve të ardhshme”, thotë Clint Emerson.

Sipas tij uji i ftohtë është terapi, edhe pse duket torturë. “Është një terapi në mënyrë që të mbaheni të shëndetshëm, mban ënjtjet të ulëta dhe ju lejon të vazhdoni të ecni përpara, me shpresë pa asnjë dëmtim të mëtejshëm”, shpjegon ai

Lexoje lajmin e plote...
 

Chat Shqip, Njohje Online

Behuni pjesë e platformës së njohjeve online! Netedy është platforma e chatit më e madhe shqipfolëse! Aty ku mundesia për tu njohur me Vajza & Djem eshte bërë me e thjeshtë!

Dibrani

Lamtumire
VIP I FORUMIT
Mesazhe
1,741
Location
Tiranë
Unë që bëra dush me ujë të ftohtë 2 ditë (kur kthehem nga plazhi), i them vetes "Do sëmuresh, do blesh gjithë ato ilacet" por në fakt qenka i shëndetshëm dhe kot u tremba. :lolx::lolx::lolx:
 
Last edited:

Juno

ⓃⒺⓉⒺⒹⓎ.ⒸⓄⓂ
Staff member
ADMIN
Mesazhe
9,474
Mosha
35
Location
Space
Uje i vaket do ishte me i pershtatshem, ndihmon ne qarkullimin e gjakut si dhe eshte qetesues ndaj ankthit,panikut etj.
 
Top