• PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

E rëndë në Izrael, djali vret të ëmën pasi u konvertua nga myslimane në të krishterë

Hera

其他我
Anetar i Stafit
Adm Nt2
Mesazhe
22,376
Vendndodhja
Zài tā de xīnlǐ

E rëndë në Izrael, djali vret të ëmën pasi u konvertua nga myslimane në të krishterë​


Auto 1 44 780x4391633466714 (1)Një ngjarje e rëndë është shënuar në Izrael. Mediat vendase shkruajnë se i biri ka mbytur të ëmën, pasi u konvertua nga myslimane në të krishterë. 46-vjeçarja është gjetur e vdekur në bregun e lumit Jordan, në pjesën veriore të Izraelit.

Dyshohet se i biri, Muah Hib, e ka mbytur atë me litar ose me duar derisa ndërroi jetë. Më pas i riu ka varrosur të nënën në një gropë të cilën e mbuloi me gurë dhe gjethe.

Viktima në vitin 2006 braktisur nga bashkëshorti dhe pesë fëmijët, pasi ishte zhvendosur nga Zarziri në Nof HaGalil, ku edhe u konvertua në të krishterë.

Ky veprim nervozoi Hibin, ku për këtë prokurorët besojnë se kjo mund të jetë arsye për kryerjen e vrasjes.


(BalkanWeb)
 

Liber8

A pretty face can never trick me
Anetar i Stafit
N2t Mod
Mesazhe
8,167
Cfare budallalleku dhe veprim qe sgjen mbeshtetje askund. Njeriu duhet te lihet i lire ne zgjedhjen e besimit.
 
Top