Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

E shkruajtura✍a ka ndjenjë!!

SouLKinG

Një..jetë?nuk mjafton për të të dashur ty?!!
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dhj 14, 2020
Mesazhe
609
Erdha sërish unë ?me një temë frymëzuese ? Gjithcka që shkruhet.✍.mund te ndjehet!!? ? Dua të di cmendim keni.. dua të shoh pak reagimet tuaja?..flm qe konsumoni kohën tuaj duke më lexuar...?
 
Pooo ka ndonjeher i shpreh me mir me shkrim se me goje ndjenjat
 
Erdha sërish unë ?me një temë frymëzuese ? Gjithcka që shkruhet.✍.mund te ndjehet!!? ? Dua të di cmendim keni.. dua të shoh pak reagimet tuaja?..flm qe konsumoni kohën tuaj duke më lexuar...?
Pooo ka ndonjeher i shpreh me mir me shkrim se me goje ndjenjat
Shum e vertet Jana?... por do doja te ishte kjo pergjigja qe kerkoja.?. gjithsesi a ke degjuar per Zemren?.. zemra shkruan me shume se sa mijera fjale!!
Erdha sërish unë ?me një temë frymëzuese ? Gjithcka që shkruhet.✍.mund te ndjehet!!? ? Dua të di cmendim keni.. dua të shoh pak reagimet tuaja?..flm qe konsumoni kohën tuaj duke më lexuar...?
 
Ndjenjat shprehen si me shkrim e me te folur
 
Nganjehere kur zemra ska goje, lapsi eshte perkthyesi i saj dhe shkruan cfare zemra ia percjell.
 
Ka qysh jo . Qesh , uleret tgjitha i ben ehaa madje me shume se kaq .

ky palacoja Eshte aktiv akoma ? Nese po na bej nje shenje e kshu dhe validojme qeshtjen ne fjale .
 
Cdo gje mbetet eshte e shkruara, te thenen e merr era!
Dhe sigurisht qe ka ndjenje, sepse fjalet dalin prej shpirtit kur behet fjale per dashurine.
Edhe pse egoismi dhe krenaria e tepert, i shkaterron disa gjera te nisura bukur, qofte dhe ne te shkruar.
Frederick Nice thote se : komunikimi eshte "sex" i shpirtit.
Mund te flasesh me dike qe eshte me i bukuri botes, por s' te ngjit se s' ka kimi.
Se degjon dot, as e lexon dot.
Dhe mund te flasesh me dike qe edhe me nje pershendetje te ben te fluturosh prej gezimit, sepse e ndjen, kaq e thjeshte.
E njeriu eshte cfare ndjehet!
Kete besoj une!
 
Ka, si nuk ka! Psh nje dedikim i shkruar prodhon ndjenja si per shkruesin ashtu edhe per lexuesin. Nje leter lamtumire e shkruar(pershendetje, amaneti etj)prodhon ndjenje si per shkruesin ashtu edhe per lexuesin! Po ne fakt nuk jane fjalet e shkruara ato qe e prodhojne ndjenjen, eshte thjesht truri yne me kuptimin(interpretimin) qe u jep atyre fjaleve!
 
Ajo ndjenjë nuk ka por ndjenja përcjell.
 
Normal ka!
Madje aty cdo shkronje ka nje domethenje!
Nje ndjenje!
Por ceshtja eshte si e kupton ai/ajo qe e lexon ate shkrim!
 
Ka qysh jo . Qesh , uleret tgjitha i ben ehaa madje me shume se kaq .

ky palacoja Eshte aktiv akoma ? Nese po na bej nje shenje e kshu dhe validojme qeshtjen ne fjale .
Ktu jam ? më gjall se kurr ?✌
 
Cdo gje mbetet eshte e shkruara, te thenen e merr era!
Dhe sigurisht qe ka ndjenje, sepse fjalet dalin prej shpirtit kur behet fjale per dashurine.
Edhe pse egoismi dhe krenaria e tepert, i shkaterron disa gjera te nisura bukur, qofte dhe ne te shkruar.
Frederick Nice thote se : komunikimi eshte "sex" i shpirtit.
Mund te flasesh me dike qe eshte me i bukuri botes, por s' te ngjit se s' ka kimi.
Se degjon dot, as e lexon dot.
Dhe mund te flasesh me dike qe edhe me nje pershendetje te ben te fluturosh prej gezimit, sepse e ndjen, kaq e thjeshte.
E njeriu eshte cfare ndjehet!
Kete besoj une!
Një përgjigje e detajuar me kujdes por prap sma mbush mëndjen ?
 
Normal ka!
Madje aty cdo shkronje ka nje domethenje!
Nje ndjenje!
Por ceshtja eshte si e kupton ai/ajo qe e lexon ate shkrim!
Një përgjigje e thjesht por e saktë!! ✌
 
Në të shkruar gjithmonë ka një ndjenjë ✌gërmat kanë kuptimin e tyre..c'do shkronjë përfaqëson..dicka.. duhet te jesh Paleograf që të dëshifrosh nje shkronjë.. ?një zemër? e pastër kurrë nuk mund te kuptojë.. atë c'far kërkon një zemër e lënduar?? ...Historia vazhdon ?...
 
Rendesi ka qe dhe shenja jete .?
Pertej shakase cdo germe ka ndjenjen brenda kur Eshte e vertete e reale .?
Ehehehe nuk mund të rrija pa bër replika dhe nëse z'do isha gjallë do të kontaktoja nga bota tjetër ?dhe më bëj të ditur si e kupton ti nëse ësht e vertet dhe Reale ???
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.