Mirë se vini në forum vizitor,

Për të hyrë në përmbajtjen e forumit dhe të gjitha shërbimet tona, duhet të regjistroheni ose të identifikoheni në forum. Anëtarësimi në forum është plotësisht falas.

Rrespektoni Masat e Covid-19 😷

Nga tregu te transporti publik, nga qendra tregtare te vendi i punës, qëllimi i tij është të zvogëlojë rrezikun e koronavirusit për të gjithë ne në të gjitha fushat ku jemi bashkë. Maska 😷 largësia ↔️ pastrimi 🧼 le t'i kushtojmë vëmendje.

Keni probleme me anëtarësimin?

Për shkak të ndryshimit të strukturës së forumit, janë vendosur disa kufizime, nëse nuk mund të shkruani një mesazh dhe të hapni një temë, hyni në lidhjen në titull dhe hapni temën tuaj.

Bëhu pjes e Chatit 📱

Netedy.com një vend argëtimi dhe i sigurt njohjesh online. Bisedoni, takohuni dhe ndërtoni marrëdhënie afatgjatë. Të dhënat tuaja personale janë gjithmonë të mbrojtura. Siguria e përdureseve tanë është përparësia jonë kryesore.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Edhe heronjte nuk kane me vlere.

Poker

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
May 6, 2020
Mesazhe
5,790
Kur herojnjtë je i detyruar ti urosh "Paçi fatin e të korruptuarve".

Po nuk je i korruptuar, shteti nuk është më i joti, nuk eshte me ty, nuk te mbron apo vlereson.

Ky është detari Besmir Meçaj, ekuipazh i Motovedetës "Bora" P-116 që bashkë me shokët e tij natën e 8 janarit 2021, në detin me forcën 5, në distancë nga derdhja e Vjosësu shpetoi 55 emigrant sirian me një mjet me gjatësi 20 m dhe të klasifikuar të shpëtoj deri në 15 vetë.

Atë mbrëmje gomonia ishte gjysëm e mbytur dhe emigrantët gjysëm në ujë. 14 prej tyre kishin pësuar djegje nga kontakti me përzjerrjen e karburantit me ujin e detit. Disa nga të djegurit ishin gra dhe fëmijë. Kur Motovedeta identifikoi gomonen dhe iu afrua Besmiri u hodh në ujë dhe ndihmoi çdo emigrant të hipte në motovetë nga kiçi.

Në fund në gomone kishin mbetur dy fëmijë, të cilët nuk dallonin shenja jete dhe prindërit e tyre vendosën ti braktisnin. Ata i thanë Besmirit që ti linte në gomone, por ai i morri të dy dhe i hipi në motovedetë. Femijet ishin gjallë por të djegur dhe në gjendje shumë të rëndë. Besmiri i pastroi, i mbështolli me baranije dhe u shtri bashkë me ta për ti mbajtur ngrohtë. Falë Besmirit dy fëmijët shpëtuan.

Ditën tjetën, në 9 janar 2021, Policia e Shtetit bëri kallëzim penal për të gjithë ekuipazhin e Motovedetës "Bora" P-126 "Për shpërdorim detyre" në bashkëpunim, pasi pranë molit të Vlorës dy skafistët u hodhën në det, njëri prej të cilëve u kap dhe është me masë sigurie "arrest shtëpie".

Në 6 maj 2021, mbasi Motovedeta u kthye nga qëndrimi 3-ditore si anije e gatëshme në Sazan, i gjithë ekuipazhi u ndalua me masën e sigurisë "arrest me burg", duke përfshirë dhe Besmirin. Në datën 27 maj 2021 Gjykata e Apelit e ktheu masën e sigurisë në "detyrim paraqitje". Nga dita e ndalimit dhe deri më sot i gjithë ekuipazhi, duke përfshirë edhe heroin detar Besmir Meçaj janë të pezulluar nga detyra dhe nuk paguhen.

Deri më sot ata nuk kanë patur asnjë ndihmë, as juridike, nga Komanda e Forcës Detare, Shtabi i Përgjithshëm, Ministria e Mbrojtjes, Kryeministria, apo Komandanti i Përgjithshëm. Shteti i ka braktisur. Ata po luftojnë vetë për drejtësi, pavarësisht se një ditë më pas të gjitha institucionet e publikuan dhe u kapardisën me shpëtimin e 55 sirianëve. Ata nuk ndihmohen, se nuk janë ndaluar për korrupsion. Po të ishin ndaluar për korrupsion, qeveria do ti emëronte diku që të merrnin nga një pagë.20220112_001239.jpg
 

STONE_HEAD

Kontributor/e
Regjistruar më
Aug 21, 2020
Mesazhe
27,212
Kur herojnjtë je i detyruar ti urosh "Paçi fatin e të korruptuarve".

Po nuk je i korruptuar, shteti nuk është më i joti, nuk eshte me ty, nuk te mbron apo vlereson.

Ky është detari Besmir Meçaj, ekuipazh i Motovedetës "Bora" P-116 që bashkë me shokët e tij natën e 8 janarit 2021, në detin me forcën 5, në distancë nga derdhja e Vjosësu shpetoi 55 emigrant sirian me një mjet me gjatësi 20 m dhe të klasifikuar të shpëtoj deri në 15 vetë.

Atë mbrëmje gomonia ishte gjysëm e mbytur dhe emigrantët gjysëm në ujë. 14 prej tyre kishin pësuar djegje nga kontakti me përzjerrjen e karburantit me ujin e detit. Disa nga të djegurit ishin gra dhe fëmijë. Kur Motovedeta identifikoi gomonen dhe iu afrua Besmiri u hodh në ujë dhe ndihmoi çdo emigrant të hipte në motovetë nga kiçi.

Në fund në gomone kishin mbetur dy fëmijë, të cilët nuk dallonin shenja jete dhe prindërit e tyre vendosën ti braktisnin. Ata i thanë Besmirit që ti linte në gomone, por ai i morri të dy dhe i hipi në motovedetë. Femijet ishin gjallë por të djegur dhe në gjendje shumë të rëndë. Besmiri i pastroi, i mbështolli me baranije dhe u shtri bashkë me ta për ti mbajtur ngrohtë. Falë Besmirit dy fëmijët shpëtuan.

Ditën tjetën, në 9 janar 2021, Policia e Shtetit bëri kallëzim penal për të gjithë ekuipazhin e Motovedetës "Bora" P-126 "Për shpërdorim detyre" në bashkëpunim, pasi pranë molit të Vlorës dy skafistët u hodhën në det, njëri prej të cilëve u kap dhe është me masë sigurie "arrest shtëpie".

Në 6 maj 2021, mbasi Motovedeta u kthye nga qëndrimi 3-ditore si anije e gatëshme në Sazan, i gjithë ekuipazhi u ndalua me masën e sigurisë "arrest me burg", duke përfshirë dhe Besmirin. Në datën 27 maj 2021 Gjykata e Apelit e ktheu masën e sigurisë në "detyrim paraqitje". Nga dita e ndalimit dhe deri më sot i gjithë ekuipazhi, duke përfshirë edhe heroin detar Besmir Meçaj janë të pezulluar nga detyra dhe nuk paguhen.

Deri më sot ata nuk kanë patur asnjë ndihmë, as juridike, nga Komanda e Forcës Detare, Shtabi i Përgjithshëm, Ministria e Mbrojtjes, Kryeministria, apo Komandanti i Përgjithshëm. Shteti i ka braktisur. Ata po luftojnë vetë për drejtësi, pavarësisht se një ditë më pas të gjitha institucionet e publikuan dhe u kapardisën me shpëtimin e 55 sirianëve. Ata nuk ndihmohen, se nuk janë ndaluar për korrupsion. Po të ishin ndaluar për korrupsion, qeveria do ti emëronte diku që të merrnin nga një pagë.View attachment 134274
sa e vertet kjo gje nuk kemi cfar bej per aq kohe sa jetojme ne ket vend ku disa njerez gurit I thon nen e nenen e vertet e len rrugve
 

Vinjol

Larguar...... ne nji tjeter..... Dimension.......
ANETAR ✓
Regjistruar më
Feb 19, 2020
Mesazhe
3,573
E drejte kjo qe thu herojte po harrohen
Se e gjithe vemendja ka kalu tek
Enca.tanya etj etj tek kto vk qe kane fry cicat me silikon
 

Hera

NeTeDy.com 💞
STAFF
Adm Nt2
Regjistruar më
Oct 30, 2020
Mesazhe
27,195
Kur herojnjtë je i detyruar ti urosh "Paçi fatin e të korruptuarve".

Po nuk je i korruptuar, shteti nuk është më i joti, nuk eshte me ty, nuk te mbron apo vlereson.

Ky është detari Besmir Meçaj, ekuipazh i Motovedetës "Bora" P-116 që bashkë me shokët e tij natën e 8 janarit 2021, në detin me forcën 5, në distancë nga derdhja e Vjosësu shpetoi 55 emigrant sirian me një mjet me gjatësi 20 m dhe të klasifikuar të shpëtoj deri në 15 vetë.

Atë mbrëmje gomonia ishte gjysëm e mbytur dhe emigrantët gjysëm në ujë. 14 prej tyre kishin pësuar djegje nga kontakti me përzjerrjen e karburantit me ujin e detit. Disa nga të djegurit ishin gra dhe fëmijë. Kur Motovedeta identifikoi gomonen dhe iu afrua Besmiri u hodh në ujë dhe ndihmoi çdo emigrant të hipte në motovetë nga kiçi.

Në fund në gomone kishin mbetur dy fëmijë, të cilët nuk dallonin shenja jete dhe prindërit e tyre vendosën ti braktisnin. Ata i thanë Besmirit që ti linte në gomone, por ai i morri të dy dhe i hipi në motovedetë. Femijet ishin gjallë por të djegur dhe në gjendje shumë të rëndë. Besmiri i pastroi, i mbështolli me baranije dhe u shtri bashkë me ta për ti mbajtur ngrohtë. Falë Besmirit dy fëmijët shpëtuan.

Ditën tjetën, në 9 janar 2021, Policia e Shtetit bëri kallëzim penal për të gjithë ekuipazhin e Motovedetës "Bora" P-126 "Për shpërdorim detyre" në bashkëpunim, pasi pranë molit të Vlorës dy skafistët u hodhën në det, njëri prej të cilëve u kap dhe është me masë sigurie "arrest shtëpie".

Në 6 maj 2021, mbasi Motovedeta u kthye nga qëndrimi 3-ditore si anije e gatëshme në Sazan, i gjithë ekuipazhi u ndalua me masën e sigurisë "arrest me burg", duke përfshirë dhe Besmirin. Në datën 27 maj 2021 Gjykata e Apelit e ktheu masën e sigurisë në "detyrim paraqitje". Nga dita e ndalimit dhe deri më sot i gjithë ekuipazhi, duke përfshirë edhe heroin detar Besmir Meçaj janë të pezulluar nga detyra dhe nuk paguhen.

Deri më sot ata nuk kanë patur asnjë ndihmë, as juridike, nga Komanda e Forcës Detare, Shtabi i Përgjithshëm, Ministria e Mbrojtjes, Kryeministria, apo Komandanti i Përgjithshëm. Shteti i ka braktisur. Ata po luftojnë vetë për drejtësi, pavarësisht se një ditë më pas të gjitha institucionet e publikuan dhe u kapardisën me shpëtimin e 55 sirianëve. Ata nuk ndihmohen, se nuk janë ndaluar për korrupsion. Po të ishin ndaluar për korrupsion, qeveria do ti emëronte diku që të merrnin nga një pagë.View attachment 134274

@Poker miku im drejtuesja vdiq qe diten qe lindi sepse mbrapa ishte shteti
 

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Regjistrohu

Krijimi i një llogarie në forum është plotësisht falas.

Regjistrohuni tani
Hyr

Nëse keni një llogari, ju lutemi identifikohuni

Hyr