Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Ekziston e vërteta absolute?

Zeus

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Maj 16, 2021
Mesazhe
4,316
"Unë jam i tmerruar nga të gjitha të vërtetat absolute, aplikimet e tyre totale, mbajtësit e tyre të pretenduar të çdo niveli.
Merrni një të vërtetë, sillni me kujdes në nivelin e syve, shikoni kush godet, kush vret, çfarë kursen, çfarë eliminon, e nuhatni për një kohë të gjatë, sigurohuni që të mos ketë erë kufome, shijojeni duke e mbajtur pak në gjuhë, por gjithmonë jini të gatshëm ta pështyni menjëherë.
Njeriu i lirë është ky: e drejta për të pështyrë."
z6755484Q,Albert-Camus.jpg
-Albert Camus

Sigurisht, kush do mbetet i lirë të pështyjë, por nëse ajo që pështyn është e vërteta, do të ngelet pa diçka. Do të ishte e parëndësishme të jepnim shembullin e engjëllit të rënë, por ne jemi gati gati aty.
Sot jemi në kulmin e epokës ku egoja dhe e vërteta janë në luftë me njëri-tjetrin. Sidomos në fushën e "çështjeve etike të ndjeshme". Ka njerëz që janë verbuar nga këndvështrimi i tyre i njëanshëm, edhe nëse kjo shkon në kundërshtim me realitetin.
Ka mjaft që mendojnë se nuk ekziston një e vertetë absolute o universale.
Për të vertetë kuptojmë konfermim të një fakti o realiteti, por disa thonë që nuk ekziston një e vertetë reale.?
E vërteta absolute, si e konceptoni ju.?
By ⚡ Zeus ⚡
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.