Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Emisioni Psikologji

Ti ke nje prb ne diskutim se kalon nga dega ne dege.Po flisnim per grate qe pranojne tradhetine e burrave per shkak te pamundesive ekonomike apo opinionit.

Ps. Te keshilloj mos besh etiketime te tilla ?
Ktë kalimi nga një tem në tjetren e vë re dhe unë që e baj.
Por më pëlqen ta zgjeroj temen dhe ta marr në gjdo kontekst të mundshem..
Përsa i përket etikimit fatkeqsisht i meritojnë dhe do jem gjithmon me ktë mendim dhe ide se ashtu jan ato femra ..??
[/QUOTE]
Tradhetia ekziston prej 3 mije vjetesh dhe nuk te takon ty ne 2020 tperdoresh ate lloj etiketimi.
Per me teper ti qe na ke mbajtur fjalime ktu per ofendimet apo per njerezit qe duhet te shohin punet e tyre.Te vjen mire ty kur te thone qorre??
Kush je ti qe vendos e meritojne apo jo,ke monopolin e te drejtes??
 
Ktë kalimi nga një tem në tjetren e vë re dhe unë që e baj.
Por më pëlqen ta zgjeroj temen dhe ta marr në gjdo kontekst të mundshem..
Përsa i përket etikimit fatkeqsisht i meritojnë dhe do jem gjithmon me ktë mendim dhe ide se ashtu jan ato femra ..??
Tradhetia ekziston prej 3 mije vjetesh dhe nuk te takon ty ne 2020 tperdoresh ate lloj etiketimi.
Per me teper ti qe na ke mbajtur fjalime ktu per ofendimet apo per njerezit qe duhet te shohin punet e tyre.Te vjen mire ty kur te thone qorre??
Kush je ti qe vendos e meritojne apo jo,ke monopolin e te drejtes??
[/QUOTE]
Atëhrë sipas teje çfar janë kto femra, po poqese nuk e duan të ndahen!!!
Pse rrin me partnerin ore kur nuk e duan pse, pse , pse, dhe psee, nuk ka arsyetim dhe nk do logjik kjo gja ..
(Krahsimi që bëre për tek pjesa e syzve më duket pak apstrakte ,sepse syzet nuk asht nni zgjidhje e jotja me dëshir por e nevojshme nga nji oklist ndërsa të pasurit jet të dyfisht asht zgjidhje që ne bajm ??
Nuk e konceptoj dot ktë pjesë as nuk e pranoj, atëhrë fakti që dikush mua mund të thot "qorre" për pjesen e syzeve, ndodh vetm nga personat me nji vizion të.
ngusht ..
Kur vjen puna tek tradhëtia ma beso jam shummm por shummm e keqe në ktë pjesë ...
Po ma thuj mar si mundesh tii me tradhtu me pa në sy partneren e me ba si e/i mirê seriozisht e ke, si nuk jan njerz të neveritshem ku diten takojn "dashnorin/en" " e pastaj bajn si të ndershme ,..
Nuk e pranoj dot!!!!!
E do vazhdoj me të njëjtin mendim, sepse sinqerisht i meritojn kto etikime, mos ma shum ..
 
Tradhetia ekziston prej 3 mije vjetesh dhe nuk te takon ty ne 2020 tperdoresh ate lloj etiketimi.
Per me teper ti qe na ke mbajtur fjalime ktu per ofendimet apo per njerezit qe duhet te shohin punet e tyre.Te vjen mire ty kur te thone qorre??
Kush je ti qe vendos e meritojne apo jo,ke monopolin e te drejtes??
Atëhrë sipas teje çfar janë kto femra, po poqese nuk e duan të ndahen!!!
Pse rrin me partnerin ore kur nuk e duan pse, pse , pse, dhe psee, nuk ka arsyetim dhe nk do logjik kjo gja ..
(Krahsimi që bëre për tek pjesa e syzve më duket pak apstrakte ,sepse syzet nuk asht nni zgjidhje e jotja me dëshir por e nevojshme nga nji oklist ndërsa të pasurit jet të dyfisht asht zgjidhje që ne bajm ??
Nuk e konceptoj dot ktë pjesë as nuk e pranoj, atëhrë fakti që dikush mua mund të thot "qorre" për pjesen e syzeve, ndodh vetm nga personat me nji vizion të.
ngusht ..
Kur vjen puna tek tradhëtia ma beso jam shummm por shummm e keqe në ktë pjesë ...
Po ma thuj mar si mundesh tii me tradhtu me pa në sy partneren e me ba si e/i mirê seriozisht e ke, si nuk jan njerz të neveritshem ku diten takojn "dashnorin/en" " e pastaj bajn si të ndershme ,..
Nuk e pranoj dot!!!!!
E do vazhdoj me të njëjtin mendim, sepse sinqerisht i meritojn kto etikime, mos ma shum ..
[/QUOTE]
Mire si te duash ti....por ka nje rregull te arte te pashkruar gjekundi: "mendimi jepet atehere kur ta kerkojne".
Mos i jep vetes atribute qe te gjykosh jeten e te tjereve.Do e kuptosh kte kur ta provosh,kur te te gjykojne per zgjedhjet qe ben.
Tani po ha akoma buken e mamit dhe babit dhe ske si ta kuptosh.
 
Atëhrë sipas teje çfar janë kto femra, po poqese nuk e duan të ndahen!!!
Pse rrin me partnerin ore kur nuk e duan pse, pse , pse, dhe psee, nuk ka arsyetim dhe nk do logjik kjo gja ..
(Krahsimi që bëre për tek pjesa e syzve më duket pak apstrakte ,sepse syzet nuk asht nni zgjidhje e jotja me dëshir por e nevojshme nga nji oklist ndërsa të pasurit jet të dyfisht asht zgjidhje që ne bajm ??
Nuk e konceptoj dot ktë pjesë as nuk e pranoj, atëhrë fakti që dikush mua mund të thot "qorre" për pjesen e syzeve, ndodh vetm nga personat me nji vizion të.
ngusht ..
Kur vjen puna tek tradhëtia ma beso jam shummm por shummm e keqe në ktë pjesë ...
Po ma thuj mar si mundesh tii me tradhtu me pa në sy partneren e me ba si e/i mirê seriozisht e ke, si nuk jan njerz të neveritshem ku diten takojn "dashnorin/en" " e pastaj bajn si të ndershme ,..
Nuk e pranoj dot!!!!!
E do vazhdoj me të njëjtin mendim, sepse sinqerisht i meritojn kto etikime, mos ma shum ..
Mire si te duash ti....por ka nje rregull te arte te pashkruar gjekundi: "mendimi jepet atehere kur ta kerkojne".
Mos i jep vetes atribute qe te gjykosh jeten e te tjereve.Do e kuptosh kte kur ta provosh,kur te te gjykojne per zgjedhjet qe ben.
Tani po ha akoma buken e mamit dhe babit dhe ske si ta kuptosh.
[/QUOTE]
Nuk e lexova diku se kjo tem ishte për nji grup të caktuar ,, ky asht mendimi im dhe nuk i jap vetes atribute aspak..
Përderisa nuk kishte nji tem ku duhej të komentonin persona të veçant, e bëra dhe unë..
Kur zgjidh rrugën e duhur le të gjykojn kush të doj dhe sa të doj deri në monetin që unë jam ok,, por as tradhëtia nuk asht zgjidhje..
 
Mire si te duash ti....por ka nje rregull te arte te pashkruar gjekundi: "mendimi jepet atehere kur ta kerkojne".
Mos i jep vetes atribute qe te gjykosh jeten e te tjereve.Do e kuptosh kte kur ta provosh,kur te te gjykojne per zgjedhjet qe ben.
Tani po ha akoma buken e mamit dhe babit dhe ske si ta kuptosh.
Nuk e lexova diku se kjo tem ishte për nji grup të caktuar ,, ky asht mendimi im dhe nuk i jap vetes atribute aspak..
Përderisa nuk kishte nji tem ku duhej të komentonin persona të veçant, e bëra dhe unë..
Kur zgjidh rrugën e duhur le të gjykojn kush të doj dhe sa të doj deri në monetin që unë jam ok,, por as tradhëtia nuk asht zgjidhje..
[/QUOTE]
Ti ke te gjithe drejten e botes te japesh mendimin tend,po dikush qe pretendon se eshte e lexuar duhet te kete takt ne te shprehur,jo te flase harbuteshe.
Pastaj mos u merzit kur te kthehen po njesoj dhe ankohesh per forumin si nje vend qe sben per ty dhe nuk e gjen veten ?
 
Nuk e lexova diku se kjo tem ishte për nji grup të caktuar ,, ky asht mendimi im dhe nuk i jap vetes atribute aspak..
Përderisa nuk kishte nji tem ku duhej të komentonin persona të veçant, e bëra dhe unë..
Kur zgjidh rrugën e duhur le të gjykojn kush të doj dhe sa të doj deri në monetin që unë jam ok,, por as tradhëtia nuk asht zgjidhje..
Ti ke te gjithe drejten e botes te japesh mendimin tend,po dikush qe pretendon se eshte e lexuar duhet te kete takt ne te shprehur,jo te flase harbuteshe.
Pastaj mos u merzit kur te kthehen po njesoj dhe ankohesh per forumin si nje vend qe sben per ty dhe nuk e gjen veten ?
[/QUOTE]
Do vazhdosh si ti edhe unë të mbajm të njëjtin qendrim dhe mendim,,
E thash edhe ma sipër kur bahet fjala për tradhëti sidoqoft ajo jam shum por shummm e keqe ktë pjesë..
Le të kthen siq kthem unë, pastaj nuk etikova asnji ktu për tradhët që të kthen keq..
Pastaj varet edhe si e shikon ti apo unë , unē nuk e pranoj dot ktë gja, ma par pranoj lgbt se personat që tradhëtojnë,
 
Tema: Kur nje mashull tradheton? Mashkulli tradheton dhe kur e do partneren pse? Si ta kuptojm tradhtin? Kur nje femer tradhton? Si ta kuptojm? Cilat jane shenjat ne trup?
Pergjigjet e ketyre pyetjeve dhe te tjera si keto do i merni ne emisionin psikologjik te psikologe Ema Bruci
Diten e DIELE ora 20:00
Ju Ftojme te na ndiqni & dhe mund te beni dhe pyetje tuaja.

Mund te na ndiqni KETU: https://www.shoqeria.net/radio/
Mungojn emisionet e tua dhe ti,un kam qen aty gjithmon duke shijuar cdo moment profesionalizmin tend muzikor por dhe humorin tend i cili ste mungonte.
Do ti mungosh gjithmon ketij vendi 🤗
 

Postime të reja

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.