Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.

  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Epigrama/Aforizma/Vargje/Shprehje satirike

Dashnija ka shum an dhe shum lloj dashnija me e madhe asht per nenen qe smund ta mer e ta largoj askush as nuk hum as nuk shuhet dashuria e vertet pra
 
Dashnija ka shum an dhe shum lloj dashnija me e madhe asht per nenen qe smund ta mer e ta largoj askush as nuk hum as nuk shuhet dashuria e vertet pra
Kjo eshte forma e vertete dhe me idealja
 
Di të lexoj sytë e njeriut,
di te sytë ngjyrat t’i dalloj,
porse buzët veshur me mistere,
asnjëherë nuk munda t’i kuptoj.

Janë dy burime ëmbëlsie,
janë dy burime që burojnë,
mund të ndezin zjarre dashurie,
por si gjarpër dhe mund të kafshojnë.

Në dy buzë-një buzëqeshje e ngrirë,
një buzëqeshje që askujt s’i flet,
unë mundohem-por s’e kuptoj mirë,
në është false-apo e vërtetë!

Kur të puthin-ty të zgjatin jetën,
kur të puthin ty të mrekullojnë,
po kur bëhen dy shpata të mprehta,
thellë në zemër e në shpirt të shpojnë.

Herë është e hidhur si pelini,
herë më e ëmbël si nektari,
tek dy buzët veshur me mistere,
rrinë tok akulli dhe zjarri…
 
Kishe merak ti @Mignonne se isha vetem i kripur ne vargje une ??
Ncuk
Nuk kisha merak por deshire qe te lexoj krijimet e tua,ke nje talent per krijimtari qe me pelqen te te lexoj,mund ta beja me ore te tera mendoj se je shume origjinal ne te shkruar.
 
Ncuk
Nuk kisha merak por deshire qe te lexoj krijimet e tua,ke nje talent per krijimtari qe me pelqen te te lexoj,mund ta beja me ore te tera mendoj se je shume origjinal ne te shkruar.
Mos mendo se eshte vetem talenti im, por je dhe ti pjese e kesaj ?
 
Ncuk
Nuk kisha merak por deshire qe te lexoj krijimet e tua,ke nje talent per krijimtari qe me pelqen te te lexoj,mund ta beja me ore te tera mendoj se je shume origjinal ne te shkruar.
Kam nje pyetje por eshte paksa personale
Mundem?
 
'Dashurofsh sic te dashurova un e te dashurofshin sic me dashurove ti mua'
 

Theme customization system

You can customize some areas of the forum theme from this menu.

Choose the color combination according to your taste

Select Day/Night mode

You can use it by choosing the day and night modes that suit your style or needs.

Welcome to the forum 👋, Guest

To access the forum content and all our services, you must register or log in to the forum. Becoming a member of the forum is completely free.