Mirë se vini në forum vizitor,

Për të hyrë në përmbajtjen e forumit dhe të gjitha shërbimet tona, duhet të regjistroheni ose të identifikoheni në forum. Anëtarësimi në forum është plotësisht falas.

Rrespektoni Masat e Covid-19 😷

Nga tregu te transporti publik, nga qendra tregtare te vendi i punës, qëllimi i tij është të zvogëlojë rrezikun e koronavirusit për të gjithë ne në të gjitha fushat ku jemi bashkë. Maska 😷 largësia ↔️ pastrimi 🧼 le t'i kushtojmë vëmendje.

Keni probleme me anëtarësimin?

Për shkak të ndryshimit të strukturës së forumit, janë vendosur disa kufizime, nëse nuk mund të shkruani një mesazh dhe të hapni një temë, hyni në lidhjen në titull dhe hapni temën tuaj.

Bëhu pjes e Chatit 📱

Netedy.com një vend argëtimi dhe i sigurt njohjesh online. Bisedoni, takohuni dhe ndërtoni marrëdhënie afatgjatë. Të dhënat tuaja personale janë gjithmonë të mbrojtura. Siguria e përdureseve tanë është përparësia jonë kryesore.
  • PËRSHËNDETJE VIZITOR!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Anëtarët e rregjistruar kanë privilegjin të marrin pjesë në tema të ndryshme si dhe të komunikojnë me anëtarët e tjerë. Bëhu pjesë e forumit Netedy.com duke u REGJISTRUAR këtu ose nëse ke një llogari KYCU. Komunikim alternative i ketij forumi me vajza dhe djem nga te gjithe trevat shqiptare? Hyr ne: CHAT SHQIP.

Epigrama/Aforizma/Vargje/Shprehje satirike

No_Sens

Writer
Writer
Regjistruar më
Mar 14, 2021
Mesazhe
1,812
ah lasgush ah lasgush
hajde se ste do kerkush
oh lasgush oh lasgush
menjen sonjes po ja mush
pim nje kafe ham nje drek
hajde hajde dhe pa brek
Ah e dashur Ismaile
Me duket e ke me hile
Ja hengrem si dy te huaj
Po pastsj kush do paguaj? 😜😜
Mire do vij edhe pa brek
Por kujdes se ku me prek
Se jalla ndonje shkendi
Pastaj nuk mbaj pergjegjesi
 

sonja

Anetar i ri
ANETAR ✓
Regjistruar më
Dec 16, 2021
Mesazhe
317
Ah e dashur Ismaile
Me duket e ke me hile
Ja hengrem si dy te huaj
Po pastsj kush do paguaj? 😜😜
Mire do vij edhe pa brek
Por kujdes se ku me prek
Se jalla ndonje shkendi
Pastaj nuk mbaj pergjegjesi
po vazhduam kshu do rrijm tbejm vjersha der n mgjes hahah
 

No_Sens

Writer
Writer
Regjistruar më
Mar 14, 2021
Mesazhe
1,812
Njerëzit që shoh çdo ditë e rri
Për mua njerëz s’janë
Por janë motive e gjini
Në botën e paanë.

Dikush më është një prozë e gjatë,
A një roman i thellë
Një tjetër himn, apo baladë,
Tregim, apo novelë.

Dikush është këngë për lahutar,
A këngë labërie
Një tjetër epitaf për varr,
A rimë poezie.

Dikush është film më ngjyra shumë,
E tjetri, bardhë e zi
Dikush është ëndërr edhe shkumë
Një tjetër vetëm hi.

Dikush është tragjedi e lot,
E tjetri komedi
Një tjetër histori e ftohtë,
A gjysmë poezi.

Njëri është këngë e pafilluar
A këngë në mbarim
Dikush është vjershëz e limuar
Tjetri një varg pa rimë.

Njëri është fjalë fluturake
E tjetri fjalë boshe
Dikush satirë zemërake
A ode bukuroshe…
 

No_Sens

Writer
Writer
Regjistruar më
Mar 14, 2021
Mesazhe
1,812
Vajtoj sot dashurinë e humbur
Kullojnë lot edhe flokët
Të gjej sërish nuk është e mundur
Ndaj nuk më mbahen lotët.

Gjer dje unë isha aq me fat
Askush nuk ish si mua
Po shpirti nuk më gjen rehat
Se marrëzisht të dua.

Po s’mund ta shtyja dashurinë
Me zënka dhe me sherre
Për vete dhimbjen dhe vetminë
E zgjodha kësaj here.

Nën këmbën tënde, me dëshirë
E hodha shpirtin tim
Po ti me dashje, pa mëshirë
E shkele pa ngurrim.

Veç zemrës edhe shpirtit tim
Ç’të fal nuk di as vetë!?…
Po shkoj në heshtje, pa qortim
Që ti të rrish e qetë.

Ndofta kjo ikje s’të prish punë
Dhe ndarjen mund ta duash
Veç të uroj, ashtu si unë
Njëlloj dhe ti të vuash.
 

No_Sens

Writer
Writer
Regjistruar më
Mar 14, 2021
Mesazhe
1,812
Kur te do qejfi ty 😝
Në shpirt qirinjtë m’u fikën
Se fryu një furtunë
Nga sytë zogjtë më ikën
Dhe mbeta vetëm unë.

Nga unë i mërguar
Thesare mund të gjesh
Po zemrën të kulluar
Dhe mua s’do më kesh.

Dikur dhe dyzetë dete
Më thoshje do kaloj
Dhe do të marr me vete
Se pa ty s’mund të rroj.

Foleja jonë e shkretë
Tani nxin anë e kënd
Po s’erdhe këtu vetë
Dërgomë shpirtin tënd.

Syri m’u errësua
Ndaj tretem në harrim
Po shpirtin tënd e dua
Të rrijë me shpirtin tim.
 

Mignonne

S.E.N.T.??
ANETAR ✓
Regjistruar më
Aug 8, 2020
Mesazhe
16,042
Në shpirt qirinjtë m’u fikën
Se fryu një furtunë
Nga sytë zogjtë më ikën
Dhe mbeta vetëm unë.

Nga unë i mërguar
Thesare mund të gjesh
Po zemrën të kulluar
Dhe mua s’do më kesh.

Dikur dhe dyzetë dete
Më thoshje do kaloj
Dhe do të marr me vete
Se pa ty s’mund të rroj.

Foleja jonë e shkretë
Tani nxin anë e kënd
Po s’erdhe këtu vetë
Dërgomë shpirtin tënd.

Syri m’u errësua
Ndaj tretem në harrim
Po shpirtin tënd e dua
Të rrijë me shpirtin tim.
Super 👏👏
Te lumshin dorat.😊
 

No_Sens

Writer
Writer
Regjistruar më
Mar 14, 2021
Mesazhe
1,812
Për syrin e verbuar je drita,
për veshin e shurdhër kambanë,
për helmin dhe dhimbjen je prita,
për gazin një det i paanë.

Për zemrën time je roje,
rri pret shigjetat me majë,
se vetëm për vete më doje,
ma ngule shigjetën pastaj!
 

Ablla

Αιρκαμ όπα ςυολο ιακ αλό άλακ;
ANETAR ✓
Regjistruar më
Mar 23, 2021
Mesazhe
5,056
Nje dit do te vij dhe mallin te shuaj
Nuk e di ç' dit, por do te vij
Rruget e shpirtit, ti kam mesuar
Ndaj nje dit, do te vij dashuri.
 

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Identifikohu ose regjistrohu për të përfituar më shumë nga forumi!

Regjistrohu

Krijimi i një llogarie në forum është plotësisht falas.

Regjistrohuni tani
Hyr

Nëse keni një llogari, ju lutemi identifikohuni

Hyr

Postime të reja